Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yagmurhir

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 13, 2022 7:27 pm

inspector44 yazdı: Pzt Ara 12, 2022 10:09 pm Merhaba, eşiyle vize başvurusu yapan arkadadaşlarda herhangi bir gelişme var mı?
Merhabalar, sorunuza yanıt veremiyorum fakat ben de eşim ile 36f’ye başvuracağım.
Vize görüşmenizde eşiniz de yanınızda görüşmeye girdi mi acaba? Kendisine de soru yönelttiler mi?
Böyle bir örnek göremedim maalesef biraz da heyecanlıyım, deneyiminizi öğrenmek istedim.

bbahoff

Mesaj gönderen bbahoff » Sal Ara 13, 2022 7:32 pm

Rosee yazdı: Sal Ara 13, 2022 7:06 pm Anladım. Teşekkür ederim. Umarım en kısa zamanda güzel bir haber alirsiniz
teşekkürler umarız hepimiz güzel haberler alırız

mrrt

Mesaj gönderen mrrt » Sal Ara 13, 2022 10:49 pm

Arkadaşlar Merhaba 44f vizesi için başvuranlar oldu mu ? Eğer olduysa vizeniz ne zaman elinize ulaştı ?

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Sal Ara 13, 2022 11:19 pm

yagmurhir yazdı: Sal Ara 13, 2022 7:27 pm Merhabalar, sorunuza yanıt veremiyorum fakat ben de eşim ile 36f’ye başvuracağım.
Vize görüşmenizde eşiniz de yanınızda görüşmeye girdi mi acaba? Kendisine de soru yönelttiler mi?
Böyle bir örnek göremedim maalesef biraz da heyecanlıyım, deneyiminizi öğrenmek istedim.
Merhaba ben 41f için başvurdum, eşim de benimle birlikte aile birleşimi başvurusu yaptı. İdata’ya istenen evrakları teslim edip parmak izi verdik. Mülakat gibi bir durum olmuyor. Görevli evrakları alıp tasnif ediyor. Bana, içerisinde yaklaşık 10 soru olan biir kağıt verdiler, yazılı olarak soruları cevapladım. Bizim bu kadardı.

nhlhzl

Mesaj gönderen nhlhzl » Sal Ara 13, 2022 11:28 pm

Merhabalar herkese .28 Kasım Ankara 41f vize görüşmemiz vardı. Bugün Almanya Yabancılar dairesinden bloke hesaba okul ücretimi de eklememi istediklerine dair bir mail geldi. Okulum özel okul. İstedikleri ücret internetten bakılıp istenmiş bir ücret. Ben erken kayıttan yararlanıp daha uygun bir fiyata kayıt oldum. Kayıt olurken de bir miktar ödeme yaptık. Kendilerine yaptığım ödemelerin faturalarını ve okul toplam tutarını ilettim. Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Okul ücretini bloke hesap olarak istemeleri inş ilk defa duydum.

Dylan41

Mesaj gönderen Dylan41 » Çrş Ara 14, 2022 4:45 am

omerkaya yazdı: Prş Oca 13, 2022 3:41 pm Merhaba, eksik belge istendiğinde e-posta gönderiliyor, pasaport kargoya verildiğinde ise kargo şirketinden SMS geliyor doğru mu biliyorum?
Evet, doğrudur genelde ups kargo ile geliyor vize

nhlhzl

Mesaj gönderen nhlhzl » Çrş Ara 14, 2022 8:51 am

nhlhzl yazdı: Sal Ara 13, 2022 11:28 pm Merhabalar herkese .28 Kasım Ankara 41f vize görüşmemiz vardı. Bugün Almanya Yabancılar dairesinden bloke hesaba okul ücretimi de eklememi istediklerine dair bir mail geldi. Okulum özel okul. İstedikleri ücret internetten bakılıp istenmiş bir ücret. Ben erken kayıttan yararlanıp daha uygun bir fiyata kayıt oldum. Kayıt olurken de bir miktar ödeme yaptık. Kendilerine yaptığım ödemelerin faturalarını ve okul toplam tutarını ilettim. Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Okul ücretini bloke hesap olarak istemeleri inş ilk defa duydum.
Başına böyle bir durum gelmiş olan var mı acaba

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Ara 14, 2022 9:41 am

nhlhzl yazdı: Sal Ara 13, 2022 11:28 pm Merhabalar herkese .28 Kasım Ankara 41f vize görüşmemiz vardı. Bugün Almanya Yabancılar dairesinden bloke hesaba okul ücretimi de eklememi istediklerine dair bir mail geldi. Okulum özel okul. İstedikleri ücret internetten bakılıp istenmiş bir ücret. Ben erken kayıttan yararlanıp daha uygun bir fiyata kayıt oldum. Kayıt olurken de bir miktar ödeme yaptık. Kendilerine yaptığım ödemelerin faturalarını ve okul toplam tutarını ilettim. Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Okul ücretini bloke hesap olarak istemeleri inş ilk defa duydum.
Bana okul ucretini yatirdiklarima dair kanit istemislerdi. Okuldan aldigim makbuzu ve odeme takvimini gondermistim ama bloke hesaba bir sey eklettirilmedi.

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Çrş Ara 14, 2022 10:37 am

inspector44 yazdı: Sal Ara 13, 2022 11:19 pm Merhaba ben 41f için başvurdum, eşim de benimle birlikte aile birleşimi başvurusu yaptı. İdata’ya istenen evrakları teslim edip parmak izi verdik. Mülakat gibi bir durum olmuyor. Görevli evrakları alıp tasnif ediyor. Bana, içerisinde yaklaşık 10 soru olan biir kağıt verdiler, yazılı olarak soruları cevapladım. Bizim bu kadardı.
Merhaba,
Sormuş oldukları soruları paylaşabilir misiniz?

nhlhzl

Mesaj gönderen nhlhzl » Çrş Ara 14, 2022 10:38 am

Wipinski yazdı: Çrş Ara 14, 2022 9:41 am Bana okul ucretini yatirdiklarima dair kanit istemislerdi. Okuldan aldigim makbuzu ve odeme takvimini gondermistim ama bloke hesaba bir sey eklettirilmedi.
Sizin okulda mı özel okuldu. Bende şimdi bir miktar ödediğime dair belgeleri ve okul ücretinin kalan tutarını taksitlendirdikleri bilgileri içeren evrakları yolladım. Bakalım ne cevap verecekler.

nhlhzl

Mesaj gönderen nhlhzl » Çrş Ara 14, 2022 10:40 am

Gamzey yazdı: Çrş Ara 14, 2022 10:37 am Merhaba,
Sormuş oldukları soruları paylaşabilir misiniz?
İngilizce/Almanca biliyor musun. Biliyorsan seviyen ve nereden öğrendin
Neden bu okul /bu bölüm
Neden Almanya
Almanya da daha önce bulundun mu
Almanya da akrabaların var mı
Kendini nasıl finanse edeceksin
Mezun olduktan sonra hedeflerin nedir
Hatırladıklarım bunlar.

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Çrş Ara 14, 2022 11:09 am

nhlhzl yazdı: Çrş Ara 14, 2022 10:40 am İngilizce/Almanca biliyor musun. Biliyorsan seviyen ve nereden öğrendin
Neden bu okul /bu bölüm
Neden Almanya
Almanya da daha önce bulundun mu
Almanya da akrabaların var mı
Kendini nasıl finanse edeceksin
Mezun olduktan sonra hedeflerin nedir
Hatırladıklarım bunlar.
Benim de hatırladığım bunlar.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 12:56 pm

Merhaba 14 kasimda esimle dusiburga 36f icin basvuru yaptik. Yabancilar dairesi kira sozlesmesi istemis fakat airbnb nin gecerli olmadigi yazilmis mailde. Daha once boyle bir soeun yasayan vardi forumda ama bulamadim. Baska bu yanitla karsilasan var mi nasil cozduler acaba? Airbnb disinda bulabilecegimiz yer yok malum ev bulmak cok zor. Acaba airbnb nin verdigi rezervasyon kagidi disinda ev sahibinden konaklamak icin baska bir belge alsak kabul edilebilir mi ?

Yardimci olabilecek varsq cok sevinirim, kolay gelsin 🙏

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Ara 14, 2022 1:00 pm

Ceydak yazdı: Çrş Ara 14, 2022 12:56 pm Merhaba 14 kasimda esimle dusiburga 36f icin basvuru yaptik. Yabancilar dairesi kira sozlesmesi istemis fakat airbnb nin gecerli olmadigi yazilmis mailde. Daha once boyle bir soeun yasayan vardi forumda ama bulamadim. Baska bu yanitla karsilasan var mi nasil cozduler acaba? Airbnb disinda bulabilecegimiz yer yok malum ev bulmak cok zor. Acaba airbnb nin verdigi rezervasyon kagidi disinda ev sahibinden konaklamak icin baska bir belge alsak kabul edilebilir mi ?

Merhaba WG lere baktınız mı acaba? Belki bir şansınız olabilir.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Çrş Ara 14, 2022 1:04 pm

Ceydak yazdı: Çrş Ara 14, 2022 12:56 pm Merhaba 14 kasimda esimle dusiburga 36f icin basvuru yaptik. Yabancilar dairesi kira sozlesmesi istemis fakat airbnb nin gecerli olmadigi yazilmis mailde. Daha once boyle bir soeun yasayan vardi forumda ama bulamadim. Baska bu yanitla karsilasan var mi nasil cozduler acaba? Airbnb disinda bulabilecegimiz yer yok malum ev bulmak cok zor. Acaba airbnb nin verdigi rezervasyon kagidi disinda ev sahibinden konaklamak icin baska bir belge alsak kabul edilebilir mi ?

Merhaba, öncelikle ben henüz ev bulamadım fakat airbnb konusunu internetten araştırmıştım. Airbnb evlerinin bir çoğu kiracı üzerinden olduğu için yasal değilmiş bu sebeple şu tavsiyeleri vermişler:

“Check before, if your host are willing to do this.
1. The "host" is the owner of the apartment (not only tenant). Then he/she can sign the Anmeldung as a landlord.
2. The "host" is only tenant of the apartment.
Then the landlord has to approve the sublease (e.g. by terms in host's lease contract). The Anmeldung can be signed by the landlord, or by the host/tenant on behalf, if he/she is authorized by the…”

ve

“As long as the landlord signs the
wohnungsgeber bestätigung then it does not matter whether its airbnb, temp or anything else, its fine.“

Belki ev sahibi ile iletişime geçip bu belgeyi imzalamasını rica edebilirsiniz. Eğer evin gerçek sahibi ise belki yardımcı olabilir. Ben de bir süredir ev bakmaya başladım ve gerçekten hiçbir ilerleme kaydedemedim, eşim ile gideceğimiz için kontrat isteyeceklerine eminim.

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Ara 14, 2022 1:27 pm

nhlhzl yazdı: Çrş Ara 14, 2022 10:38 am Sizin okulda mı özel okuldu. Bende şimdi bir miktar ödediğime dair belgeleri ve okul ücretinin kalan tutarını taksitlendirdikleri bilgileri içeren evrakları yolladım. Bakalım ne cevap verecekler.
Evet. Bildigim kadariyla ozel okullara basvuranlarin okulun ilk donemi icin okul ucretini odediklerine dair bir fatura ve toplamda odenmesi gereken fiyat cizelgesi vize basvurusu sirasinda sunulmasi gerekiyor, tam emin olmamakla beraber yasal bir mevzuat da denebilir.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Çrş Ara 14, 2022 1:42 pm

ezgigillerden yazdı: Sal Ara 13, 2022 6:17 pm Merhaba arkadaşlar bugün 44f vizesi için Ankara Büyükelçiliğinden arandım. (Telefonla görüştüğüm memur çok pozitif ve yardımcıydı) Almanya'ya gittiğimde kalacağım yeri sordu. Yurt kaydımın olduğunu söyledim ve benden buna dair evrak getirmemi istedi. Halbuki vize görüşmemde memura yurt kayıt makbuzumu görmek ister misiniz diye sormuştum fakat kendisi hayır demişti. Eğer sizin görüşmenizde de istemezlerse bence siz ısrarla teklif edin. :) Bu talep bile beni biraz olsun rahatlattı diyebilirim. Darısı tüm haber bekleyenlere..
Merhabalar ben de 44F vizesine başvuru yapacağım fakat öğrenci yurtları üniversite öğrencisi olma şartı ile kayıt yapıyorlar.Siz yurt başvurusunu nasıl yapabildiniz?Selamalar
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Ara 14, 2022 1:58 pm

Selman45 yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:42 pm Merhabalar ben de 44F vizesine başvuru yapacağım fakat öğrenci yurtları üniversite öğrencisi olma şartı ile kayıt yapıyorlar.Siz yurt başvurusunu nasıl yapabildiniz?Selamalar
Merhaba ben özel yurtlara başvurmuştum, Akafö üniversite kaydı istiyor siz Akafö yurtlarına bakmış olabilir misiniz?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 4:20 pm

Gamzee yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:04 pm Merhaba, öncelikle ben henüz ev bulamadım fakat airbnb konusunu internetten araştırmıştım. Airbnb evlerinin bir çoğu kiracı üzerinden olduğu için yasal değilmiş bu sebeple şu tavsiyeleri vermişler:

“Check before, if your host are willing to do this.
1. The "host" is the owner of the apartment (not only tenant). Then he/she can sign the Anmeldung as a landlord.
2. The "host" is only tenant of the apartment.
Then the landlord has to approve the sublease (e.g. by terms in host's lease contract). The Anmeldung can be signed by the landlord, or by the host/tenant on behalf, if he/she is authorized by the…”

ve

“As long as the landlord signs the
wohnungsgeber bestätigung then it does not matter whether its airbnb, temp or anything else, its fine.“

Belki ev sahibi ile iletişime geçip bu belgeyi imzalamasını rica edebilirsiniz. Eğer evin gerçek sahibi ise belki yardımcı olabilir. Ben de bir süredir ev bakmaya başladım ve gerçekten hiçbir ilerleme kaydedemedim, eşim ile gideceğimiz için kontrat isteyeceklerine eminim.
Cok tesekkur ederim, ev sahiplerine mesaj atiyorum umarim verebilecekler cikar. Kesinlikle bende hep bakiyordum evlere ama hep airbnb bakiyordum gelen mail sok etti 🙈

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 4:22 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:00 pm Merhaba WG lere baktınız mı acaba? Belki bir şansınız olabilir.
Merhaba,tesekkur ederim cevabiniz icin. wglere bakmadim ama ben esimle basvuru yaptim oda kiralamam sayilmiyor diye dusunuyorum. Wg den kasit oda sanirim. O yuzden wg lere degilde tamami bos dairelerw bakiyordum.

Kilitli