Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeden sonra farklı okula kayıt..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
snnszgn

Vizeden sonra farklı okula kayıt..

Mesaj gönderen snnszgn » Prş Ara 08, 2022 1:04 am

Merhaba arkadaşlar. Bayağı kişinin sorup da cevap alamadığı ender konulardan biri de bu sanırım. Halı hazırda Freiberg den kabulüm var ve Wuppertal ı bekliyorum. Vizeden sonra Wuppertal a kayıt yapabilir miyim ? Geçmişte soranlardan hiç kimse Almanya ya gittikten sonra bu deneyimi yaşamadı mı?

osmanaltunn18

Re: Vizeden sonra farklı okula kayıt..

Mesaj gönderen osmanaltunn18 » Cum Ara 09, 2022 2:41 pm

Almanyadaki arkadaşım yapabilirsin demişti önceden sorduğumda ama başkalarındanda duymak lazım.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cum Ara 09, 2022 3:40 pm

Yapabilirsin.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cmt Ara 10, 2022 7:09 am

snnszgn yazdı: Prş Ara 08, 2022 1:04 am Merhaba arkadaşlar. Bayağı kişinin sorup da cevap alamadığı ender konulardan biri de bu sanırım. Halı hazırda Freiberg den kabulüm var ve Wuppertal ı bekliyorum. Vizeden sonra Wuppertal a kayıt yapabilir miyim ? Geçmişte soranlardan hiç kimse Almanya ya gittikten sonra bu deneyimi yaşamadı mı?
Evet yapabilirsiniz. Vizeye başvururken ilk kabul aldığı üniversiteyi sunup, dolayısıyla o şehre gideceğini bildirip, daha sonra diğer kabulü gelince direkt olarak diğer kabul aldığı üniversitesinin bulunduğu şehre Anmeldung yaptıranlar var.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzr Ara 11, 2022 6:50 pm

snnszgn yazdı: Prş Ara 08, 2022 1:04 am Merhaba arkadaşlar. Bayağı kişinin sorup da cevap alamadığı ender konulardan biri de bu sanırım. Halı hazırda Freiberg den kabulüm var ve Wuppertal ı bekliyorum. Vizeden sonra Wuppertal a kayıt yapabilir miyim ? Geçmişte soranlardan hiç kimse Almanya ya gittikten sonra bu deneyimi yaşamadı mı?
Merhaba

Birden cok kez cevap verdigim bir soru aslinda, bu durumu ben de sormustum ve daha sonra tecrübe de ettim. Yapabilirsiniz, iciniz rahat olsun.

Kolay gelsin

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Pzt Ara 12, 2022 2:08 am

Cevaplar için çok teşekkürler, bir sorum daha olacak yanıtlarsanız sevinirim. Peki vize dosyamda Freiberg in dil kursuna değil de , Duisburg da bir dil okuluna kayıt belgesi sunsam vize için red ya da dezavantaj sebebi olur mu? Çünkü Freiberg in dil kursuna kayıt olmam demek dönem ücreti ve B2 kurs ücretini yatırmam demek , vize reddi haricinde de geri almam mümkün değil.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Çrş Ara 14, 2022 3:57 pm

snnszgn yazdı: Pzt Ara 12, 2022 2:08 am Cevaplar için çok teşekkürler, bir sorum daha olacak yanıtlarsanız sevinirim. Peki vize dosyamda Freiberg in dil kursuna değil de , Duisburg da bir dil okuluna kayıt belgesi sunsam vize için red ya da dezavantaj sebebi olur mu? Çünkü Freiberg in dil kursuna kayıt olmam demek dönem ücreti ve B2 kurs ücretini yatırmam demek , vize reddi haricinde de geri almam mümkün değil.
Bence bir sorun olmaz, sorarsa mantikli aciklama yapin. Duisburg'ta dil kursuna gidip C1 Hochschule sinavini verdikten sonra universitemin bulundugu sehre gecerim dersiniz, birsürü kisi boyle yapiyor burda zaten.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"