Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vatandaşlığa Başvuru Hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
killfightdie

Vatandaşlığa Başvuru Hakkında

Mesaj gönderen killfightdie » Sal Ara 06, 2022 2:17 pm

Merhaba, vatandaşlığa başvuru hakkında bir sorum var.

Almanya'daki dil kursu süremiz ve Almanya'daki üniversitedeki lisans eğitimi sürecimiz vatandaşlığa başvuru süresi hesaplanırken sayılıyor mu?

Teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: Vatandaşlığa Başvuru Hakkında

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Prş Ara 08, 2022 5:00 pm

Yasal olarak kaldigin süreler sayiliyor. Universiteden mezun olursan su anki yasaya göre vatandasliga 8 yil yerine 5 yil ikamet ederek gecebiliyorsun.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ara 08, 2022 6:52 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Prş Ara 08, 2022 5:00 pm Yasal olarak kaldigin süreler sayiliyor. Universiteden mezun olursan su anki yasaya göre vatandasliga 8 yil yerine 5 yil ikamet ederek gecebiliyorsun.
Bana Uni yillarida sayiliyor dendi ort Bachelor 3 yil desek 1 yil da hazirlik diyelim ki 2 Semester uzattin veya Master a basladin 5 yil doluyor zaten ve o zaman basvurabiliyorsun. Yazinizdan mezun olduktan sonra 5 yil daha ikamet etmek gerek diye anladim da o yüzden yazdim :D
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Ara 09, 2022 1:43 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 08, 2022 6:52 pm Bana Uni yillarida sayiliyor dendi ort Bachelor 3 yil desek 1 yil da hazirlik diyelim ki 2 Semester uzattin veya Master a basladin 5 yil doluyor zaten ve o zaman basvurabiliyorsun. Yazinizdan mezun olduktan sonra 5 yil daha ikamet etmek gerek diye anladim da o yüzden yazdim :D
Ben de öyle anladım hocam :) O zaman vatandaşlık işi biraz sıkıntı olur, beklemek gerek.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cum Ara 09, 2022 3:37 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 08, 2022 6:52 pm Bana Uni yillarida sayiliyor dendi ort Bachelor 3 yil desek 1 yil da hazirlik diyelim ki 2 Semester uzattin veya Master a basladin 5 yil doluyor zaten ve o zaman basvurabiliyorsun. Yazinizdan mezun olduktan sonra 5 yil daha ikamet etmek gerek diye anladim da o yüzden yazdim :D
Yok senin yazdigin gibi demek istedim ben de, ama okuldan mezun olunmadiysa sayilmiyor. Mesela 3 yil uniye gittin ama mezun olamadin o zaman sayilmiyor, yani sayilmiyor derken 8 yildan 5 yila düsürmek icin sayilmiyor. Yoksa yasal olarak kaldigin icin uniyi biteremessen de 8 yilin icine sayiliyor.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ara 09, 2022 6:01 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cum Ara 09, 2022 3:37 pm Yok senin yazdigin gibi demek istedim ben de, ama okuldan mezun olunmadiysa sayilmiyor. Mesela 3 yil uniye gittin ama mezun olamadin o zaman sayilmiyor, yani sayilmiyor derken 8 yildan 5 yila düsürmek icin sayilmiyor. Yoksa yasal olarak kaldigin icin uniyi biteremessen de 8 yilin icine sayiliyor.
Tamamdir simdi oldu :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering