Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eski pasaport ve Fiktionsbescheinigung ile seyehat

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kuss

Eski pasaport ve Fiktionsbescheinigung ile seyehat

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Kas 23, 2022 4:52 pm

Merhaba,

Benim fiktionsbescheinigung'um var ve süresi ocak ayinin sonunda bitecek. Pasaportumun ise süresi 1 yila yakin. Oturum izni randevusunda süre sikintisi yasamamak adina yeni pasaport basvurusunda bulundum. Yaklasik olarak bir ay oldu. Pasaportum yaklasik bir haftadir basilmis ve disisleri bakanligina teslim edilmis olarak gozukuyor. Fakat konsolosluk henüz basim asamasinda oldugunu ve basvurumun daha yeni oldugunu, gelmeyecegini söylüyor.

Sorunum su ki cuma günü Türkiye'ye biletim var. Giris cikislarda yeni pasaportumun yanimda olmamasi bir sorun olusturur mu? Ben Türkiye'deyken eger teslim edilmek istenirse ve dogal olarak alamacagim icin Almanya'ya giriste sorun olur mu, yeni pasaportum gerekir mi?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim, iyi günler..

Computer_Berkay

Re: Eski pasaport ve Fiktionsbescheinigung ile seyehat

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 23, 2022 7:42 pm

Kuss yazdı: Çrş Kas 23, 2022 4:52 pm Merhaba,

Benim fiktionsbescheinigung'um var ve süresi ocak ayinin sonunda bitecek. Pasaportumun ise süresi 1 yila yakin. Oturum izni randevusunda süre sikintisi yasamamak adina yeni pasaport basvurusunda bulundum. Yaklasik olarak bir ay oldu. Pasaportum yaklasik bir haftadir basilmis ve disisleri bakanligina teslim edilmis olarak gozukuyor. Fakat konsolosluk henüz basim asamasinda oldugunu ve basvurumun daha yeni oldugunu, gelmeyecegini söylüyor.

Sorunum su ki cuma günü Türkiye'ye biletim var. Giris cikislarda yeni pasaportumun yanimda olmamasi bir sorun olusturur mu? Ben Türkiye'deyken eger teslim edilmek istenirse ve dogal olarak alamacagim icin Almanya'ya giriste sorun olur mu, yeni pasaportum gerekir mi?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim, iyi günler..
Merhaba, Fiktionsbescheinigung la bitmesine son 1-2 gün kalmadan gelirseniz bir sorun olmaz. Abh dakilerde gecerlilik tarihine kadar seyahat edebilirsiniz demislerdi bana zamaninda ama yinede etrafimda 1 kisi son gün yani bittigi günün aksami geldigi icin sorun cikarttiilar demisti bana. Görevli sorarsa belki yeni pasaport basvurusunda bulundum henüz gelmedi diyip kimliginiz ve Fiktionsbescheinigung gösterirsiniz. Direk Fiktions u verin bide kimlik ona bakar yeterli olur bence.

Bol sans
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzr Ara 04, 2022 12:20 am

"Diese Bescheinigung berechtigt jedoch nicht zur Wiedereinreise nach Deutschland" cümlesi Fiktionsbescheinigung'ta geciyorsa ve Almanya'dan o belgeyle cikis yaparsaniz geri giremiyorsunuz. Her Fiktionsbescheinigung ile gir-cik yapilamiyor.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ara 06, 2022 10:51 pm

Merhaba,

Bu sorum üzerine yeni pasaportumu teslim alip her iki pasaportum ve fiktionsbescheinigung'umla Türkiye'ye seyahat edip döndüm. Cikista ve giriste hicbir sorun yasamadim. Neden yeni pasaport aldigim ve oturum iznimin yakinda bitecegini söyleyip bundan haberim olup olmadigi soruldu. Eger bu durumda olup aklinda soru isareti olan varsa diye belirtmek istedim.

Iyi günler

Hukuk ile ilgili

Mesaj gönderen Hukuk ile ilgili » Prş Nis 06, 2023 6:41 pm

Hocam merhabalar, ben bugun itibariyle Fiktionsbescheinigung aldim. Ama Fiktionsbescheinigung eski pasaportuma tanimli. Ancak benim pasaportumun suresi bittigi icin yeni bir pasaport aldim. Her ne kadar yeni pasaportuma tanimli yeni Fiktionsbescheinigung talep etsemde bu belgenin gelmesi biraz zaman alacak gibi. Ben suan turkiyeye eski ve yeni pasaportum bir de eski pasaportuma tanimli Fiktionsbescheinigung ile gerek turkiyeye gerek almanyaya gidip gelme konusunda sorun yasar miyim

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cum Nis 07, 2023 5:51 pm

Hukuk ile ilgili yazdı: Prş Nis 06, 2023 6:41 pm Hocam merhabalar, ben bugun itibariyle Fiktionsbescheinigung aldim. Ama Fiktionsbescheinigung eski pasaportuma tanimli. Ancak benim pasaportumun suresi bittigi icin yeni bir pasaport aldim. Her ne kadar yeni pasaportuma tanimli yeni Fiktionsbescheinigung talep etsemde bu belgenin gelmesi biraz zaman alacak gibi. Ben suan turkiyeye eski ve yeni pasaportum bir de eski pasaportuma tanimli Fiktionsbescheinigung ile gerek turkiyeye gerek almanyaya gidip gelme konusunda sorun yasar miyim
Merhaba ikisini de yaninizda bulundurun siz yine de, sorun yasamazsiniz. Kolay gelsin