Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MRTHNGNS

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Pzt Kas 07, 2022 6:35 pm

Merhaba,
Expatrio’da hesap açarlen yanlışlıkla dl kursu yerine üniversites öğrencisi işaretlemişim. Nasıl düzeltebilirim. Ya da bu şekilde kalsa sprun çıkar mı?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 08, 2022 2:05 pm

MRTHNGNS yazdı: Pzt Kas 07, 2022 6:35 pm Merhaba,
Expatrio’da hesap açarlen yanlışlıkla dl kursu yerine üniversites öğrencisi işaretlemişim. Nasıl düzeltebilirim. Ya da bu şekilde kalsa sprun çıkar mı?
Merhaba, evet hem aylık bloke rakamı hem de sağlık sigortası opsiyonları açısından sorun olur. Service@expatrio.com adresine yazarak düzelttirebilirsiniz.

MRTHNGNS

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Sal Kas 08, 2022 2:25 pm

Teşekkürler

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Sal Kas 15, 2022 12:37 pm

Merhaba, Expatrioyla banka hesabimi bugün bagladim. İlk ödeme 1 Aralikta mi yapilacak yoksa su andan itibaren baslatabilir miyim? Su anda baslarsa bir sonraki ödeme aralik basinda mi oluyor 30 gün sonra mi?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 15, 2022 12:59 pm

berlin2022 yazdı: Sal Kas 15, 2022 12:37 pm Merhaba, Expatrioyla banka hesabimi bugün bagladim. İlk ödeme 1 Aralikta mi yapilacak yoksa su andan itibaren baslatabilir miyim? Su anda baslarsa bir sonraki ödeme aralik basinda mi oluyor 30 gün sonra mi?
Merhaba , ilk ödemeniz aktivasyon sonrasındaki 7 gün içerisinde yapılıyor. Sonraki ödemeler ise her ayın son Cuma'sı yapılıyor gibi düşünebilirsiniz.

mozseno

Mesaj gönderen mozseno » Çrş Kas 16, 2022 3:08 pm

Expatrio bloke hesaba nasıl EURO gönderebiliriz?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Kas 18, 2022 12:35 pm

mozseno yazdı: Çrş Kas 16, 2022 3:08 pm Expatrio bloke hesaba nasıl EURO gönderebiliriz?
Merhaba, hesap açılışınız onaylandıktan sonra, ödeme talebi açmanız gerekiyor portal içerisinden. Orada hangi para biriminde gönderim yapacağınızı seçebilirsiniz.

ecemmcoakoglu

Mesaj gönderen ecemmcoakoglu » Cum Kas 18, 2022 1:51 pm

Herkese merhaba. Malum bloke hesap konusu için Transfergo aracılığıyla Expatrionun ibanına parayı göndermeye çalışıyorum kaç gündür. Az önce Transfergo paranın kanıtının sağlanamadığı için parayı hesabıma geri yatırıyor. Böyle bi durum yaşayan var mı ? Haftaya Cuma günü konsoloslukta vize randevum var. Nasıl bir yol izlemem gerek bilgisi olan var mıdır acaba ?

elci2548

Mesaj gönderen elci2548 » Pzt Kas 21, 2022 3:30 pm

Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 3-4 ay önce bloke hesabımı açtım. Aylık 861 eurodan 3 aylık bloke hesabımı oluşturdum. Bugün konsolosluk mail attı tutarın aylık 947 Euro ve 2 aylık (Dil kursu sürem kadar) olarak olması gerektiğini iletmişler. Ben bunu nasıl duzenleyebilirim 2 aylık yaptığım takdirde fazladan hesapta olan tutar iade mi olur nasıl olur bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Sal Kas 22, 2022 12:19 am

Merhaba, expatrio da para yatiracagim ama bana verilen bilgileri girdigimde hesap adi ile iban uyusmuyor diyor tum bilgileri dogru girmeme ragmen. acaba boyle bir sorun yasayan oldu mu?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 22, 2022 4:55 pm

elci2548 yazdı: Pzt Kas 21, 2022 3:30 pm Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 3-4 ay önce bloke hesabımı açtım. Aylık 861 eurodan 3 aylık bloke hesabımı oluşturdum. Bugün konsolosluk mail attı tutarın aylık 947 Euro ve 2 aylık (Dil kursu sürem kadar) olarak olması gerektiğini iletmişler. Ben bunu nasıl duzenleyebilirim 2 aylık yaptığım takdirde fazladan hesapta olan tutar iade mi olur nasıl olur bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Merhaba,

Kullanıcı portalına gidip aylık rakamı güncellemeniz gerekiyor.
Daha sonrasında transfer talebi açıp, eksik tutarı belirtilecek hesaba gönderebilirsiniz.

zes1920

Mesaj gönderen zes1920 » Cmt Kas 26, 2022 12:30 pm

Arkadaşlar Merhaba,
Expatrio ödemeleri ay başında mı yapıyor ay ortasında mı yoksa ay sonundamı ? Teşekkür ederim.. Belirli bir gün var mı?

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Pzr Kas 27, 2022 4:54 pm

Merhaba şartlı kabul aldım ve ilk yıl hazırlık gideceğim. (36f vize türü yani) Sorum Şu: Acaba expatrio sağlık sigortası vizede geçerli mi yoksa farklı sağlık sigortaları mı yaptırmalıyım?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 29, 2022 1:38 pm

zes1920 yazdı: Cmt Kas 26, 2022 12:30 pm Arkadaşlar Merhaba,
Expatrio ödemeleri ay başında mı yapıyor ay ortasında mı yoksa ay sonundamı ? Teşekkür ederim.. Belirli bir gün var mı?
Merhaba, her ayın son Cuma günü bloke hesap tutarları hesaba gönderiliyor.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 29, 2022 1:38 pm

ozelozel yazdı: Pzr Kas 27, 2022 4:54 pm Merhaba şartlı kabul aldım ve ilk yıl hazırlık gideceğim. (36f vize türü yani) Sorum Şu: Acaba expatrio sağlık sigortası vizede geçerli mi yoksa farklı sağlık sigortaları mı yaptırmalıyım?
Merhaba, Expatrio'nun size sunacağı evraklar vize görüşmesi için yeterlidir.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Çrş Kas 30, 2022 11:19 pm

Merhaba, yardımcı olursanız çok sevineceğim ben Almanya'ya geldim bloke hesabımı vize için 12×861 olarak açmıştım 2 aylık bloke hesap miktarım hesabıma yattı ve ben kiramı vs ödedim şimdi bu tutarı 12×934 olarak oturum için arttırmam gerekiyormuş şimdi bunu nasıl yapacağım ve ne kadar daha ekleyeceğim aradaki fark olan 876yı eklemem yeterli mi yoksa bana verdiği 1772 euroyu da mı ekleyeceğim?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Ara 01, 2022 12:04 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Çrş Kas 30, 2022 11:19 pm Merhaba, yardımcı olursanız çok sevineceğim ben Almanya'ya geldim bloke hesabımı vize için 12×861 olarak açmıştım 2 aylık bloke hesap miktarım hesabıma yattı ve ben kiramı vs ödedim şimdi bu tutarı 12×934 olarak oturum için arttırmam gerekiyormuş şimdi bunu nasıl yapacağım ve ne kadar daha ekleyeceğim aradaki fark olan 876yı eklemem yeterli mi yoksa bana verdiği 1772 euroyu da mı ekleyeceğim?
Merhaba, Ocak ayı itibariyle aradaki farkı yatırmanız gerekiyor. Önceki aylar için gerek yok. Bloke hesabı aylık Ocak itibari ile revize etmek için service@expatrio.com adresine yazabilirsiniz.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Ara 03, 2022 5:05 pm

Merhabalar herkese expatrio tecrübelerimden bahsetmek istiyorum.
Ben transfer talebi oluştururken YouTubedaki 'nasıl transfer yaparım' videosunu izledim ve videonun açıklamasını iyice okudum.Parayı euro olarak swift edecektim ve transfer talebinde üstteki euro kısmını işaretledim.Expatrio bana bir dosya gönderdi parayı nereye ileteceğime dair.Akbank mobil bankacılık üzerinden gerekli bilgileri doldurdum sadece akbank swiftte açıklama kısmına metin istemedi sadece rakam yazabilirsiniz dedi bende Emre Beye mail atarak bana verilen referans numarasındaki sayı kısmını girebileceğimi öğrendim.30 Kasım saat 16.00 civarında akbank üzerinden swift talebinde bulundum.6722 euro için akbank benden 546 Tl komisyon istedi.Ve akbanktta transfer takibi göründüğü için param nerde diye endişe hiç etmedim.Aynı gün içerisinde Londraya ertesi gün fransaya ardından tekrar londradaki bir bankadan expatrio hesabıma ulaştı.1 Aralık saat 11 civarında benim vize için sunmam gereken bloke hesap belgesi expatrio tarafından otomatik olarak geldi.

Swift konusunda her zaman yardımcı olurum.
Expatrio davet kodum :basaka5

erasmusistyom

Mesaj gönderen erasmusistyom » Pzr Ara 18, 2022 2:36 am

beyaz23 yazdı: Cmt Ara 03, 2022 5:05 pm Merhabalar herkese expatrio tecrübelerimden bahsetmek istiyorum.
Ben transfer talebi oluştururken YouTubedaki 'nasıl transfer yaparım' videosunu izledim ve videonun açıklamasını iyice okudum.Parayı euro olarak swift edecektim ve transfer talebinde üstteki euro kısmını işaretledim.Expatrio bana bir dosya gönderdi parayı nereye ileteceğime dair.Akbank mobil bankacılık üzerinden gerekli bilgileri doldurdum sadece akbank swiftte açıklama kısmına metin istemedi sadece rakam yazabilirsiniz dedi bende Emre Beye mail atarak bana verilen referans numarasındaki sayı kısmını girebileceğimi öğrendim.30 Kasım saat 16.00 civarında akbank üzerinden swift talebinde bulundum.6722 euro için akbank benden 546 Tl komisyon istedi.Ve akbanktta transfer takibi göründüğü için param nerde diye endişe hiç etmedim.Aynı gün içerisinde Londraya ertesi gün fransaya ardından tekrar londradaki bir bankadan expatrio hesabıma ulaştı.1 Aralık saat 11 civarında benim vize için sunmam gereken bloke hesap belgesi expatrio tarafından otomatik olarak geldi.

Swift konusunda her zaman yardımcı olurum.
Expatrio davet kodum :basaka5
Merhaba, 546 tl dışında bir ücret ödediniz m ?

erasmusistyom

Mesaj gönderen erasmusistyom » Pzr Ara 18, 2022 2:36 am

Türk bankasında euro olarak bulunan parayı en uygun swift ile mi gönderebiliriz? Transfergo vs daha mı pahalıya geliyor? Bilgisi olan biri bilgilendirebilir mi