Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yagamiRaito

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen yagamiRaito » Pzt Kas 28, 2022 4:42 pm

Vize tipi: 41F
Yer: Ankara iData
Randevu atama tarihi: 12 Haziran
Randevu tarihi: 21 Temmuz
Ek belge talep tarihi: 27 Ekim
Vize gelis tarihi: 25 Kasım

Okuldan kabul aldıktan sonra eşim ile birlikte vizeye başvurduk. 4 ay boyunca psikolojik olarak gerçekten yorulduk ama değeceğini düşünüyoruz. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor verdiğimiz evrakların hepsi tamdı (idata'nın size gönderip istenen belgeler). Ancak sürecin neden bu kadar uzadığıyla ilgili en ufak bir fikrimiz yok. Yabancılar dairesine ve Alman konsolosluğuna defalarca mail atıp bilgi istedik; alman konsolosluğu (çok yoğun olduğu için) sürece hiçbir etkisi olmadı, çoğu işimizi yabancılar dairesi ile çözdük. Bana göre eş ile giden kişiler ek olarak kira sözleşmesi talep edilmesi durumunu göz önünde bulundurup hareket etsinler. En yakın zamanda sizlerin de pasaportlarınıza kavuşmanız dileğiyle.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzt Kas 28, 2022 5:24 pm

yagamiRaito yazdı: Pzt Kas 28, 2022 4:42 pm Vize tipi: 41F

Okuldan kabul aldıktan sonra eşim ile birlikte vizeye başvurduk. 4 ay boyunca psikolojik olarak gerçekten yorulduk ama değeceğini düşünüyoruz. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor verdiğimiz evrakların hepsi tamdı (idata'nın size gönderip istenen belgeler). Ancak sürecin neden bu kadar uzadığıyla ilgili en ufak bir fikrimiz yok. Yabancılar dairesine ve Alman konsolosluğuna defalarca mail atıp bilgi istedik; alman konsolosluğu (çok yoğun olduğu için) sürece hiçbir etkisi olmadı, çoğu işimizi yabancılar dairesi ile çözdük. Bana göre eş ile giden kişiler ek olarak kira sözleşmesi talep edilmesi durumunu göz önünde bulundurup hareket etsinler. En yakın zamanda sizlerin de pasaportlarınıza kavuşmanız dileğiyle.
Adiniza sevindim gercekten cok sevindim gelmesine. İkinizin pasaportu birlikte mi geldi. Birde gorusmeden sonra cok uzun surmus ek belge tarihi bu tarihe kadar evraklariniz yabancilar dairesin demi konsoloslukta mi nasil anladiniz ? Ek belgeyi sizden yabancilar dairesi mi talep etmisti sanirim kira sozlesmesiydi ? 🙏 cevaplarsaniz cok sevinirim bende esimle basvurdum ☺️

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Pzt Kas 28, 2022 5:32 pm

yagamiRaito yazdı: Pzt Kas 28, 2022 4:42 pm Vize tipi: 41F

adınıza sevindim. ama ömürden gitmiştir de. bizde eşimle birlikte gitmeye çalışıyoruz.Eşim 41f ile başvurdu. ama evrakları beraber vermedik biz. bende 44f dil kursu ile başvurdum. Aile birleşimi ile başvuru yıpratıyor diye duyduk. gidebilirsek Almanya da yaparız aile birleşimini diye düşündük. yine de uzun sürdü işlemlerimiz, hala da beklemekteyiz. iyi mi yaptık kötümü hala bilemiyoruz. bazen bilikte başvursaydık diyorum, bazen ayrı ayrı daha iyi oldu diyorum.. umarım iyi olur ..tekrar hayırlı olsun size..

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Pzt Kas 28, 2022 7:29 pm

mihya yazdı: Pzr Kas 27, 2022 11:07 pm Merhaba, ben de 23 Ağustosta 41f vizesine eşimle başvurdum, benim vizem 24 Ekimde geldi eşimin işlemleri hala yabancılar dairesinde sürüyor. Eşleri hep bekletiyorlar gibi geldi son zamanlarda ben de haber vereyim dedim. Yabancılar dairesi bizden ek evraklar istedi onları gönderdik 10 gün önce hala haber bekliyoruz.
Merhaba,
Sizden hangi evrakları istediler? Başlangıçta ne kadar bloke hesap gösterdiniz
Teşekkürler

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Sal Kas 29, 2022 11:35 am

Ceydak yazdı: Pzt Kas 28, 2022 5:24 pm Adiniza sevindim gercekten cok sevindim gelmesine. İkinizin pasaportu birlikte mi geldi. Birde gorusmeden sonra cok uzun surmus ek belge tarihi bu tarihe kadar evraklariniz yabancilar dairesin demi konsoloslukta mi nasil anladiniz ? Ek belgeyi sizden yabancilar dairesi mi talep etmisti sanirim kira sozlesmesiydi ? 🙏 cevaplarsaniz cok sevinirim bende esimle basvurdum ☺️
Malesef birlikte gelmedi 27 Ekim'de birimizin pasaportu geldi ve ek evrak talebinde bulundular. Ek evrak talebinde 6 aylık kira sözleşmesi istediler içerik olarak her detayı belirtilmeli diye özellikle söylediler.

Eylül ayının başında yabancılar dairesine mail atmıştık ve evraklarımızın gitmediğini öğrendik. Sonrasında ise sürekli olarak yabancılar dairesiyle irtibatta olduk, konsolosluk biraz ağır kalabiliyor.

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Sal Kas 29, 2022 11:37 am

sammydavis yazdı: Pzt Kas 28, 2022 5:32 pm adınıza sevindim. ama ömürden gitmiştir de. bizde eşimle birlikte gitmeye çalışıyoruz.Eşim 41f ile başvurdu. ama evrakları beraber vermedik biz. bende 44f dil kursu ile başvurdum. Aile birleşimi ile başvuru yıpratıyor diye duyduk. gidebilirsek Almanya da yaparız aile birleşimini diye düşündük. yine de uzun sürdü işlemlerimiz, hala da beklemekteyiz. iyi mi yaptık kötümü hala bilemiyoruz. bazen bilikte başvursaydık diyorum, bazen ayrı ayrı daha iyi oldu diyorum.. umarım iyi olur ..tekrar hayırlı olsun size..

Çok teşekkür ederim, umarım en yakın zamanda sizin vizeleriniz de gelir. Gerçekten stresi yoğun bir süreç.

ajda

Mesaj gönderen ajda » Sal Kas 29, 2022 4:42 pm

xxxcyn yazdı: Cmt Kas 26, 2022 1:23 pm Merhaba,
Provisit linki mi atmışlardı? Bu şekilde yapınca eşimizin sigortası ücretsiz mi oluyor yoksa ödeyerek mi yapıyoruz yeniden?
Link sağlık sigortası şirketinin linki, linke tıklayınca sağlık sigortasını seçip eşinizin bilgilerini yazıyorsunuz.Ödeyerek yapıyoruz :/ 33 euro eş için. Ama ödeme hemen yapılmıyor , eş Almanya'ya gidince ve sigorta başlayınca yapılıyor

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Sal Kas 29, 2022 5:35 pm

ajda yazdı: Sal Kas 29, 2022 4:42 pm Link sağlık sigortası şirketinin linki, linke tıklayınca sağlık sigortasını seçip eşinizin bilgilerini yazıyorsunuz.Ödeyerek yapıyoruz :/ 33 euro eş için. Ama ödeme hemen yapılmıyor , eş Almanya'ya gidince ve sigorta başlayınca yapılıyor
Bana provisit linki attılar ama 180 günlük sigorta yapınca 198 euro ödeme çıkıyor... O yüzden sorayım dedim. Türkiyeden bir seyahat sağlık sigortası yaptırmak daha mantıklı bu durumda

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Sal Kas 29, 2022 7:27 pm

Merhaba değerli arkadaşlar, tam 6 ay boyunca İzmir konsolosluğundan 44f için vize randevu tarihi bekledim(4 ay sonra randevu atama olmuştu, korkunç bir süre), sonunda tarih geldi çattı. Kurs da randevudan 2 ay sonra başlayacak, belki bir umut artık vaktinde verirler diye iptal seçeneği olan bir uçak bileti almak istiyorum. Ama tam ne tarih olsun bilemedim. Vizeleriniz okulların/kursların başlama tarihinden itibaren mi yoksa bir veya iki gün öncesinden mi başlatılıyor? veya başvuru formlarına giriş istek tarihlerini direk kursun başlama günü olarak mı yazıyorsunuz?

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Sal Kas 29, 2022 7:54 pm

kinderarztin yazdı: Sal Kas 29, 2022 7:27 pm Merhaba değerli arkadaşlar, tam 6 ay boyunca İzmir konsolosluğundan 44f için vize randevu tarihi bekledim(4 ay sonra randevu atama olmuştu, korkunç bir süre), sonunda tarih geldi çattı. Kurs da randevudan 2 ay sonra başlayacak, belki bir umut artık vaktinde verirler diye iptal seçeneği olan bir uçak bileti almak istiyorum. Ama tam ne tarih olsun bilemedim. Vizeleriniz okulların/kursların başlama tarihinden itibaren mi yoksa bir veya iki gün öncesinden mi başlatılıyor? veya başvuru formlarına giriş istek tarihlerini direk kursun başlama günü olarak mı yazıyorsunuz?
Selamlar, bende 44f görüşmemiz 15 kasımda yaptım.
Benim tavsiyem hiç bilet telaşına düşme, bekle derim. üzerinden önce 15 gün, sonra 1 ay geçsin. 15 gün süre eksik evrak talebi için beklenmesi gereken süre (türkiyedeki konsolosluk tan gelebilecek talep), 1 ay sonra da zaten yabancılar şubesinde işlemde olacak, orayı arayıp alabileceğiniz bilgiye göre planlama yapabilirsiniz.

Gidiş tarihi olarak, vizenin başlangıcını, kursun başlamasından max. 3-5 gün öncesine verebilirler. ama duyduğum okuduğum, hep kurs başlangıç tarihi geçiyormuş. Umarım kursunu ertelenebilirdir. umarım gerekmez tabi.....,iyi günler...

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Sal Kas 29, 2022 8:56 pm

sammydavis yazdı: Sal Kas 29, 2022 7:54 pm Selamlar, bende 44f görüşmemiz 15 kasımda yaptım.
Benim tavsiyem hiç bilet telaşına düşme, bekle derim. üzerinden önce 15 gün, sonra 1 ay geçsin. 15 gün süre eksik evrak talebi için beklenmesi gereken süre (türkiyedeki konsolosluk tan gelebilecek talep), 1 ay sonra da zaten yabancılar şubesinde işlemde olacak, orayı arayıp alabileceğiniz bilgiye göre planlama yapabilirsiniz.

Gidiş tarihi olarak, vizenin başlangıcını, kursun başlamasından max. 3-5 gün öncesine verebilirler. ama duyduğum okuduğum, hep kurs başlangıç tarihi geçiyormuş. Umarım kursunu ertelenebilirdir. umarım gerekmez tabi.....,iyi günler...
Çok teşekkür ederim, evet bu beklemeler yüzünden daha önce zaten ertelemek zorunda kaldım. Biletler şu an o tarih için 100-120 euro, yakın tarih olunca 200-250 euro...

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Sal Kas 29, 2022 11:12 pm

kinderarztin yazdı: Sal Kas 29, 2022 8:56 pm Çok teşekkür ederim, evet bu beklemeler yüzünden daha önce zaten ertelemek zorunda kaldım. Biletler şu an o tarih için 100-120 euro, yakın tarih olunca 200-250 euro...
Ben de hekimim ve 44 f vize görüşmesi üstünden 10 hafta geçti hala haber yok kursumu 2 kez ertelettim bence vizen gelmeden bilet alma.

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Çrş Kas 30, 2022 1:08 am

kreuzovl yazdı: Sal Kas 29, 2022 11:12 pm Ben de hekimim ve 44 f vize görüşmesi üstünden 10 hafta geçti hala haber yok kursumu 2 kez ertelettim bence vizen gelmeden bilet alma.
Selamlar,
Bu kadar uzun süre için herhangi bir yerle irtibat kurdunuz mu acaba. burdaki konsolosluk... veya almanya yabancılar.. herhangi bir cevap aldınızmı acaba..
birde hangi ilden başvurdunuz ve almanya da nereye gidiyorsunuz...

Soru yağmuru gibi oldu ama, 44f başvuranı çok az aramızda...
şimdiden teşekkürler ..

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Kas 30, 2022 1:33 am

Merhabalar ben de 07.11.2022 tarihinde 44f vizesi için Ankara Almanya Büyükelçiliğine evraklarımı teslim ettim. Gerçekten en zorlu kısmı beklemekmiş herkese sabır diliyorum.. :)) 44f için başvuran herkese yardımcı olması açısından sorularınız varsa severek cevaplandırırım, zaten sürecim sonuçlanınca buraya da yazacağım.

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Çrş Kas 30, 2022 9:30 am

sammydavis yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:08 am Selamlar,
Bu kadar uzun süre için herhangi bir yerle irtibat kurdunuz mu acaba. burdaki konsolosluk... veya almanya yabancılar.. herhangi bir cevap aldınızmı acaba..

şimdiden teşekkürler ..
Merhaba ,
Gaziantep üzerinden Ankara Konsolosluğuna başvurdum .Stuttgart a gideceğim.b2 belgem vardı.Şu ana dek Auslanderbehörde ye 2 kez mesaj attım dönüş olmadı.Konsolosluk ile her hafta görüşüyorum ancak cevap hep aynı:dosyanız auslenderbehördede incelenmekte bekleyin..

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Çrş Kas 30, 2022 10:19 am

kreuzovl yazdı: Çrş Kas 30, 2022 9:30 am Merhaba ,
Gaziantep üzerinden Ankara Konsolosluğuna başvurdum .Stuttgart a gideceğim.b2 belgem vardı.Şu ana dek Auslanderbehörde ye 2 kez mesaj attım dönüş olmadı.Konsolosluk ile her hafta görüşüyorum ancak cevap hep aynı:dosyanız auslenderbehördede incelenmekte bekleyin..
Selam Bilgiler için teşekkürler. Sizin süreniz 2 ayı geçtiği için bence Auslanderbehörde aranabilir. Bana elçilikte (İstanbul) 2 ay kadar sürer genelde en azından, bu süre kadar bir yerle irtibata geçmenize gerek yok dedi. Ararsanız durumu net öğrenebilirsiniz bence, belki de onlarda beklemeye devam edin işlemde diyecekler ancak ben yine de kendinizi hatırlatmış olacağınızı düşünüyorum.

Benim eşimde 41 f ile başvurdu. ben ayrı 44f ten başvurdum. onun işlemleri genelde daha hızlı ilerledi ancak hala o da beklemekte. Yurtdışından daha net bilgi alabiliyoruz.

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Çrş Kas 30, 2022 10:20 am

ezgigillerden yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:33 am Merhabalar ben de 07.11.2022 tarihinde 44f vizesi için Ankara Almanya Büyükelçiliğine evraklarımı teslim ettim. Gerçekten en zorlu kısmı beklemekmiş herkese sabır diliyorum.. :)) 44f için başvuran herkese yardımcı olması açısından sorularınız varsa severek cevaplandırırım, zaten sürecim sonuçlanınca buraya da yazacağım.
Selamlar , Herhangi bir iletişiminiz oldumu, Ankara veya Almanaya ile...
Teşekkürler

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Kas 30, 2022 1:03 pm

Henüz iletişime geçmedim çünkü evraklarımı teslim edeli 1 ay olmadı. Sessizlik süresi (3 hafta 2 gün) 44f için var mı, biliyor musunuz acaba?

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Çrş Kas 30, 2022 1:28 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:03 pm Henüz iletişime geçmedim çünkü evraklarımı teslim edeli 1 ay olmadı. Sessizlik süresi (3 hafta 2 gün) 44f için var mı, biliyor musunuz acaba?
Bildiğim kadarıyla sessizlik süresi yok 44f te. diğer çoğu vize türünde bahsediliyor ve elçiliğin sitesinde yazıyor. ama 44f te bu yazılmamış. 44f te ortalama sürenin 8 hafta olduğu yazıyor.bana elçilikte, görüşmede 2 aydan önce aramayın sormayın zaten gibi bişi dediler.

Ben 1 ay dolunca arayacağım yurtdışı şubeyi.. 2 ay çok uzun ve ucu açık...

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Çrş Kas 30, 2022 5:41 pm

sammydavis yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:08 am Selamlar,

şimdiden teşekkürler ..
Hayır kimseye sormadım, yaz sonbahar dönemiydi, üniversiteye gidecekleri yetiştiriyorlardır diye düşündüm, İzmir olması da etkilemiş olabilir. Berlin'e gideceğim, randevum 8 Aralıkta

Kilitli