Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zweitstudium Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
albayrakus

Re: Zweitstudium Hakkında

Mesaj gönderen albayrakus » Sal Ağu 24, 2021 7:18 pm

welly275 yazdı: Pzt Mar 19, 2018 10:03 pm evet zweitstudium. Burada bu konuyla ilgili bircok bilgi bulabilirsin.
hocam merhabalar. zweitstudium hakkında bir kaç soru sormak istiyordum hala aktifseniz tabi. hatta e posta adresinizi alabilirsem ordan konuşabilirsek tadından yenmez

Burak6644

Mesaj gönderen Burak6644 » Sal Kas 29, 2022 2:04 am

Esrasah yazdı: Prş Oca 14, 2021 5:58 pm merhaba, bildirimlerde görerek cevap vermeniz umuduyla başlığı canlandırıyorum.

Ben Türkiye'de hukuk mezunuyum ama Almanya'da mühendislik alanında tekrar lisans okumak istiyorum. Bu durumda tekrar sınava girmeye gerek var mı? üniversiteye 2012 yılında girdim elimdeki tek üniversite sınav sonucum bu.
İkinci üniversite okurken ilgili bölüm olmak zorunda mı? bir de ikinci üniversite hakkımızın olduğuna ve olmadığına dair bir sürü bilgi var. hangisi doğrudur ikilemi yaşıyorum.
Yanıtınızı bekliyorum iyi çalışmalar.
Esra Hanım merhaba, Allah çıkardı karşıma gerçekten. Durumum tamamıyla aynı sizinle. Hukuk mezunuyum, stajı henüz bitirdim fakat mühendislik istiyorum Almanya’da. Siz başarabildiniz mi? Eğer öyleyse nasıl yaptınız, bana rehberlik edebilir misiniz? Eğer mesajımı okursanız lütfen mail yoluyla bana ulaşın, olur mu? (gerizekali1@gmail.com)

Yardımınıza hakikaten çok ihtiyacım var. Ayrıca umarım başarmışsınızdır. Sağlıcakla.

fyasarova

Mesaj gönderen fyasarova » Cum Ara 16, 2022 11:01 pm

Merhabalar
Ben bu yılın başında İç mimar lisans bölümünden mezun oldum. Almanyadaki üniversiteden Mimarlık Lisans bölümüne kabul aldım. Sonraki süreçte acaba bilgisi olan var mı? Daha önce tecrübesi olan, vize ile ilgili sorun olur mu?
36f İstanbul / İstanbul, Beyoğlu
Başvuru tarihi : 30.05.2023
Atama tarihi: 24 ağustos
Randevu tarihi : 21 eylül
Vize geliş: 25 Ekim 2023
Ders başlangıcı : 25.10.2023