Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT/11 ve AOK'nın tutumu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Cezeri

AT/11 ve AOK'nın tutumu

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Kas 04, 2022 2:58 pm

İş görüşmesine giderken benden ''Krankenversicherungsanbieter'' istediler. AOK'ya gidip bu belgeyi istediğimde, adam ilk başta bilgisayardan hallediyor gibiydi ardından sanki birden caymış olmalı ki birkaç soru sordu, ben de daha önceden buna benzer bir belgeyi üniversitemin de istediğini ve o belgeyi buradan aldığımı, hatta bu belgenin çalışan tarafından e-posta ile üniversiteye dahi yollandığını söyledim. (Üniversite direkt olarak AT/11'i kabul etmemişti, AOK'dan belge istemişti. Belki diğer üniversitelerde farklıdır.)

Daha sonrasında sanıyorum ki bir üst görevliye telefon açtı. Konuşması bittikten sonra bana sigortanın Türkiye ile bağlantılı olduğunu (hayır başka nereyle bağlantılı olabilir zaten) ve bu kağıdı alabilmem için yaklaşık aylık 100 Euroya özel sigorta yaptırmam gerektiğini söylediler.

Ben daha önceden bu forumda AT/11 ile işe başlayanları duymuştum bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorum. Yakında iş görüşmem var lütfen bu şekilde başlayanlar varsa ve bir an evvel yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

bestek

Re: AT/11 ve AOK'nın tutumu

Mesaj gönderen bestek » Cmt Kas 26, 2022 2:42 pm

Cezeri yazdı: Cum Kas 04, 2022 2:58 pm İş görüşmesine giderken benden ''Krankenversicherungsanbieter'' istediler. AOK'ya gidip bu belgeyi istediğimde, adam ilk başta bilgisayardan hallediyor gibiydi ardından sanki birden caymış olmalı ki birkaç soru sordu, ben de daha önceden buna benzer bir belgeyi üniversitemin de istediğini ve o belgeyi buradan aldığımı, hatta bu belgenin çalışan tarafından e-posta ile üniversiteye dahi yollandığını söyledim. (Üniversite direkt olarak AT/11'i kabul etmemişti, AOK'dan belge istemişti. Belki diğer üniversitelerde farklıdır.)

Daha sonrasında sanıyorum ki bir üst görevliye telefon açtı. Konuşması bittikten sonra bana sigortanın Türkiye ile bağlantılı olduğunu (hayır başka nereyle bağlantılı olabilir zaten) ve bu kağıdı alabilmem için yaklaşık aylık 100 Euroya özel sigorta yaptırmam gerektiğini söylediler.

Ben daha önceden bu forumda AT/11 ile işe başlayanları duymuştum bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorum. Yakında iş görüşmem var lütfen bu şekilde başlayanlar varsa ve bir an evvel yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
up