Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Sonrası

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Liahona

Şartlı Kabul Sonrası

Mesaj gönderen Liahona » Çrş Kas 23, 2022 10:36 am

Merhaba. B2 Almanca biliyorum ve B1 goethe sertifikam var. Master Şartlı kabul ile Almanyaya gidip C1'e tamamlamayı düşünüyorum.

Fakat benim farklı bir planım var.

Mesleğim çok fazla iş imkanına sahip bir halk sağlığı mesleği. İş teklifim de var aslında. Ama ben Almancayı Türkiye'de C1 yapmak değil de orada yaşayarak C1'e tamamlamak istiyorum.

Şartlı kabul ile gittikten sonra, C1'e tamamlayıp, ardından master bölümüne başlamak yerine o tanınan 2 senelik süreç içerisinde denklik işlemlerini yapıp, direkt master yapmadan işe başlamak mümkün olur mu? Bu plan uygulanabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Şartlı Kabul Sonrası

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 23, 2022 3:06 pm

Uygulanabilir bir plan, mümkün evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Liahona

Mesaj gönderen Liahona » Çrş Kas 23, 2022 5:16 pm

Physiker yazdı: Çrş Kas 23, 2022 3:06 pm Uygulanabilir bir plan, mümkün evet.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Karşıma çıkabilecek herhangi bir sorun var mı sizce? Almanya tarafı için yani. Çünkü sonuçta Master yapmaya geliyorum diyip yok ben işe başlayacağım diye fikir değiştiriyorum, Almanya nasıl bakar bu duruma?

egeselb

Mesaj gönderen egeselb » Çrş Kas 23, 2022 11:59 pm

Liahona yazdı: Çrş Kas 23, 2022 5:16 pm Cevabınız için teşekkür ederim.

Karşıma çıkabilecek herhangi bir sorun var mı sizce? Almanya tarafı için yani. Çünkü sonuçta Master yapmaya geliyorum diyip yok ben işe başlayacağım diye fikir değiştiriyorum, Almanya nasıl bakar bu duruma?

Hocam burda işler öyle yürümüyor. Fikir değiştirmiş olabilirsiniz, neden olmasın? Sonuçta böyle bir hakkınız var.