Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Biyolojik Bölümler Neden NC ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fireside

Biyolojik Bölümler Neden NC ?

Mesaj gönderen fireside » Pzt Kas 21, 2022 11:54 pm

Selamlar herkese. Baktığımda çoğu Alman üniversitesinin biyoloji ile ilgili bölümleri nc ile alırken kimya fizik informatik vb. bölümler nc-frei. Bunun sebebini bilen var mı? Ben Almanya'da moleküler biyoloji okumak istiyorum. Moleküler biyolojisi nc-frei olan bildiğiniz bir üniversite var mıdır?

NOT: Genel konuşuyorum, biliyorum biyolojisi nc-frei olanlar da var. Ben biraz idealist biriyim o yüzden moleküler biyoloji istiyorum :).

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Biyolojik Bölümler Neden NC ?

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 22, 2022 12:05 pm

Birincisi TIP okumak isteyen ve Wartezeit dedigimiz sistemde TIP a giris icin bekleyen ögrenciler ön hazirlik icin bu tür bölümlere kayit olurlar, ikincisi de biyoloji, kimya veya fizige göre daha kolay bir bölüm.

Moleküler biyoloji alaninda nc frei yok, en düsük NC ile Westfälische Hochschule almis (3,4).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fireside

Mesaj gönderen fireside » Sal Kas 22, 2022 7:41 pm

Physiker yazdı: Sal Kas 22, 2022 12:05 pm Birincisi TIP okumak isteyen ve Wartezeit dedigimiz sistemde TIP a giris icin bekleyen ögrenciler ön hazirlik icin bu tür bölümlere kayit olurlar, ikincisi de biyoloji, kimya veya fizige göre daha kolay bir bölüm.

Moleküler biyoloji alaninda nc frei yok, en düsük NC ile Westfälische Hochschule almis (3,4).
TU Kaiserslautern nc-frei alıyor, yeni mail aldım. Aldığım mail:

Dear Deniz,

Thank you for your email.

The bachelor Molekulare Biologie does not have a N.C.

Please do not hesitate to contact us if you require further information. We will be pleased to help you.

Kind regards,

On behalf of

Student Service Center

Technische Universität Kaiserslautern

Phone: +49 (0) 631 205 52 52

E-mail: studium@uni-kl.de

Hangi bölümün NC olup olmadığını anlamak için tek tek ünilerin web sitesine mi girmem gerek yoksa hepsini tek bir portalda sunan bir web site var mı? (uni-assist'i biliyorum ama her üniversite orada yok )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 22, 2022 10:47 pm

Olabilir, söyle bir anektod verelim: Bu sene nc frei olan bir bölüm seneye nc li olabilir veya tam tersi de olabilir. Bir de yabanci ögrenciler icin ayri bir kontenjan aciliyor. Örnegin bir üniversitede psikoloji icin nc notu 1,5 yaziyor ama bu sene bir ögrencimize 2,5 ile ordan kabul aldik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fireside

Mesaj gönderen fireside » Çrş Kas 23, 2022 1:31 am

Physiker yazdı: Sal Kas 22, 2022 10:47 pm Olabilir, söyle bir anektod verelim: Bu sene nc frei olan bir bölüm seneye nc li olabilir veya tam tersi de olabilir. Bir de yabanci ögrenciler icin ayri bir kontenjan aciliyor. Örnegin bir üniversitede psikoloji icin nc notu 1,5 yaziyor ama bu sene bir ögrencimize 2,5 ile ordan kabul aldik.
Yanıtınız için teşekkürler.
Hocam bütün üniversitelerin hangi bölümünün nc olup olmadığını gösteren bir site var mıdır? Yoksa tek tek her üniversiteye bakmak mı lazım?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 23, 2022 12:46 pm

fireside yazdı: Çrş Kas 23, 2022 1:31 am Yanıtınız için teşekkürler.
Hocam bütün üniversitelerin hangi bölümünün nc olup olmadığını gösteren bir site var mıdır? Yoksa tek tek her üniversiteye bakmak mı lazım?
Studis.online da da yaziyor ama o yabanci ögrenciler icin belki gecerli olmayabilir emin degilim en iyisi universitenin sitesinden bakmaniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

fireside

Mesaj gönderen fireside » Çrş Kas 23, 2022 12:50 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Kas 23, 2022 12:46 pm Studis.online da da yaziyor ama o yabanci ögrenciler icin belki gecerli olmayabilir emin degilim en iyisi universitenin sitesinden bakmaniz.
Essende okuyorsunuz sanırım.
Orada hem çalışıp hem de okuyarak geçimimi sağlayabilir miyim? 0 aile desteği ile

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 23, 2022 7:27 pm

fireside yazdı: Çrş Kas 23, 2022 12:50 pm Essende okuyorsunuz sanırım.
Orada hem çalışıp hem de okuyarak geçimimi sağlayabilir miyim? 0 aile desteği ile
Evet Essen de okuyorum. Buraya 0 para ile gelmezseniz bi miktar biriktirip gelirseniz rahatlarsiniz. Is kolay bulunuyor ama ilk günden de is bulmuyorsunuz ve tabii kiranizda cok yüksek degilse(600+), harcamalarinizda asiri yüksek degilse (sigara vs.) evet. Sigara ort 8 10 Euro burda iciyorsaniz ona göre plan yapin :D
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

lunanc

Mesaj gönderen lunanc » Cmt Ara 31, 2022 3:51 am

Physiker yazdı: Sal Kas 22, 2022 10:47 pm Olabilir, söyle bir anektod verelim: Bu sene nc frei olan bir bölüm seneye nc li olabilir veya tam tersi de olabilir. Bir de yabanci ögrenciler icin ayri bir kontenjan aciliyor. Örnegin bir üniversitede psikoloji icin nc notu 1,5 yaziyor ama bu sene bir ögrencimize 2,5 ile ordan kabul aldik.
Hocam hangi üniversiteden aldınız acaba

beratiki

Mesaj gönderen beratiki » Pzt Şub 13, 2023 1:26 pm

Merhabalar, hangi üniversite olduğunu rica etsem yazabilir misiniz?

Saygılarımla

irewuxe

Mesaj gönderen irewuxe » Pzt Haz 05, 2023 10:54 pm

fireside yazdı: Sal Kas 22, 2022 7:41 pm TU Kaiserslautern nc-frei alıyor, yeni mail aldım. Aldığım mail:

Dear Deniz,

Thank you for your email.

The bachelor Molekulare Biologie does not have a N.C.

Please do not hesitate to contact us if you require further information. We will be pleased to help you.

Kind regards,

On behalf of

Student Service Center

Technische Universität Kaiserslautern

Phone: +49 (0) 631 205 52 52

E-mail: studium@uni-kl.de

Hangi bölümün NC olup olmadığını anlamak için tek tek ünilerin web sitesine mi girmem gerek yoksa hepsini tek bir portalda sunan bir web site var mı? (uni-assist'i biliyorum ama her üniversite orada yok )
merhaba,kabul aldınız mi acaba?Molekuler biyoloji alaninda baska hangi universitlerin nc frei aldigi bilgisine ulastiniz mi?bende bu sene basvuracagim da

sarpaltunel

Mesaj gönderen sarpaltunel » Sal Haz 06, 2023 1:25 am

Merhaba, hangi okul ve bölüm acaba?

fireside

Mesaj gönderen fireside » Sal Haz 06, 2023 11:09 am

irewuxe yazdı: Pzt Haz 05, 2023 10:54 pm merhaba,kabul aldınız mi acaba?Molekuler biyoloji alaninda baska hangi universitlerin nc frei aldigi bilgisine ulastiniz mi?bende bu sene basvuracagim da
Selamlar, ben daha YKS'ye girmedim o yüzden kabul alma gibi bir durumum yok. Birde vazgeçtim mbg okumaktan ama hatırladığım kadarıyla Jena Üniversitesi'ndeki mbg bölümü nc-frei diye hatırlıyorum.

https://www.studis-online.de/studium/mo ... /bachelor/ bu site çoğu bölüm hakkında bilgi veriyor oradan bakılabilir.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Sal Ağu 22, 2023 1:49 pm

Hangi üniversiteden alındı o kabul lütfen söyleyebilir misiniz? O kadar fark ile nasıl mümkün olabiliyor özellikle de psikoloji gibi bir bölüm için?