Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acil işci vizesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Hayalperest

Acil işci vizesi

Mesaj gönderen Hayalperest » Pzt Kas 21, 2022 5:55 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Okulu bitirdim ve 5,5 yıldır aynı yerde çalıştığım için sınırsız oturum alacağımı düşündüğüm için oturum işçi vizesine çevirmek için dilekçe verdim Ve bügün oturum kartını almaya gittim 5 yıllık vize vermişler.
Ve Zuzatzblatt da şu yazıyor:

Nebenbestimmungen:

JEDE BESCHÄFTIGUNG ERLAUBT. SELBSTÄNDIGE TÄTIGKEIT NICHT ERLA AUFENTHALTSRECHT ERLISCHT, WENN D INHABER NICHT MIT DEM DEUTSCHEN REGULÄREN ARBEITSMARKT ANGEHÖRT.

Sizce ne yapmalıyım. Sınırsız oturum vermeleri gerekmiyor mu?

Eğer işten çıkarsam oturum halkını kaybediyor diyor.
Bu normal mi ? Ne yapmalıyım ? Bana yardım edebilecek var mı ?

Şuan moralim çok bozuk askerlik kağıdıda geldi o kadar moralim bozuk ki Suriyeye askere gitmek için başvuracağım.Türkiye okul bitiriyoruz adam yerine koymuyoruz Almanyada okul bitiriyoruz göçmenler kadar değer görmüyoruz. Mahkeme ile uğraşmak beni yorar daha geçen sene bir profesöru mahkemeye verdim ve kazandım ama psikolojik olarak ama beni bitirdi bıktım valla Bu gidişle iki ay sonra Suriye yollarında devriye atacağım.

Mahkemeye veren oldumu yabancılar dairesini ve oturumu veren kişiyi?
Tecrübesi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.