Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisanstan atılma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hildegard

Yüksek Lisanstan atılma

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Kas 10, 2022 2:28 pm

Herkese iyi günler. Aklımda bir soru var. Dönemlik 6 ders alıyorum ancak eşşek gibi çalışarak 3 tanesini anca verebiliyorum. 2 sömestır böyle devam etti. Peki hangi şartlar altında bir öğrenci Almanya'da yüksek lisanstan atılır ? Deneyimlemiş olan ya da bilgisi olan var mı acaba ? Şİmdiden teşekkür ederim.

yasin.ba

Re: Yüksek Lisanstan atılma

Mesaj gönderen yasin.ba » Prş Kas 10, 2022 6:27 pm

En doğru bilgiyi okulundaki hocalara sorarak öğrenebilirsin. Ama benim okulumda(TUHH) 1 dersin sınavından 3 defa kalırsan atılırsın bunun dışında dönem uzatmada sıkıntı yok.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Kas 10, 2022 6:43 pm

Hildegard yazdı: Prş Kas 10, 2022 2:28 pm Herkese iyi günler. Aklımda bir soru var. Dönemlik 6 ders alıyorum ancak eşşek gibi çalışarak 3 tanesini anca verebiliyorum. 2 sömestır böyle devam etti. Peki hangi şartlar altında bir öğrenci Almanya'da yüksek lisanstan atılır ? Deneyimlemiş olan ya da bilgisi olan var mı acaba ? Şİmdiden teşekkür ederim.
Konudan bağımsız hangi bölümde ve hangi üniversitede okuduğunuzu sorabilir miyim?

yasin.ba

Mesaj gönderen yasin.ba » Cmt Kas 12, 2022 12:03 am

Muhendis yazdı: Prş Kas 10, 2022 6:43 pm Konudan bağımsız hangi bölümde ve hangi üniversitede okuduğunuzu sorabilir miyim?
TUHH - Information and Communication Systems
Hamburg University of Technology diye de geçiyor.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Kas 13, 2022 2:08 am

AB disindan gelen ögrenciler egitimi en fazla 3 semester uzatabiliyorlar. Fakat mesela 7.semesterdesin ve bitirmene cok az kaldiysa yine süre veriyorlar. Bir cok bölümde ayni dersten 3 kez kalirsan okuldan atilirsin, tam bilgi icin okudugun bölümün prüfungsordnung u incelemen lazim.