Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozelozel

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen ozelozel » Cum Kas 11, 2022 4:05 pm

kreuzovl yazdı: Cum Kas 11, 2022 3:34 pm Ben de aradım benim dosyada hala Stuttgart Auslenderbehörde deymiş.
Bu arada ben de vizemi 2 aydır bekliyorum.
sizin vize turunuz ne acaba?

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Cum Kas 11, 2022 4:20 pm

44 f vizesi

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cum Kas 11, 2022 5:38 pm

Çok mutluyum bugün 2 ay 3 hafta sonra 36F vizem geldi A2 ile Münih'e başvurmuştum bekleyen herkese kısa sürede gelir umarım.

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Cum Kas 11, 2022 6:07 pm

Arkadaşların idata üzerinden tüm soruları doğru cevaplıyorum ancak beni 40f yerine 36f e yönlendiriyor. 40f çıkması için ne yapmalıyım?

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Cum Kas 11, 2022 7:15 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Cum Kas 11, 2022 5:38 pm Çok mutluyum bugün 2 ay 3 hafta sonra 36F vizem geldi A2 ile Münih'e başvurmuştum bekleyen herkese kısa sürede gelir umarım.
merhaba vizeniz mi atandı yoksa vizenizmi sonuçlandı? Cunku vize sonuclanmasi 1 ila 1.5 ay diye biliyorum ben 3 ay cok uzunmus

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cum Kas 11, 2022 8:33 pm

ozelozel yazdı: Cum Kas 11, 2022 7:15 pm merhaba vizeniz mi atandı yoksa vizenizmi sonuçlandı? Cunku vize sonuclanmasi 1 ila 1.5 ay diye biliyorum ben 3 ay cok uzunmus
Vizem sonuçlandı evet ben fazla bekledim maalesef

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Cum Kas 11, 2022 9:36 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Cum Kas 11, 2022 8:33 pm Vizem sonuçlandı evet ben fazla bekledim maalesef
niye daha uzun beklediniz acaba ek bir sey mi oldu evratir vesaire ve calisma izni vermisler mi?

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cum Kas 11, 2022 10:04 pm

ozelozel yazdı: Cum Kas 11, 2022 9:36 pm niye daha uzun beklediniz acaba ek bir sey mi oldu evratir vesaire ve calisma izni vermisler mi?
Ek bir şey olmadı gideceğim şehir Münih büyükşehir olduğu için yoğunluk varmış konsolosluk böyle söyledi çalışma iznini vize ile değil oturum ile veriyorlar diye biliyorum

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cum Kas 11, 2022 11:43 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Cum Kas 11, 2022 8:33 pm Vizem sonuçlandı evet ben fazla bekledim maalesef
Merhaba hayırlı olsun başarılar dilerim.Kurs başlangıç tarihiniz nedir ,dil sertifikasi notunuz ve okul notlarınız nasıldı ?🙏(YKS puanı,lise diploma notu ,üni notları,dil belgesi notu )

elci2548

Mesaj gönderen elci2548 » Pzr Kas 13, 2022 12:13 pm

ajda yazdı: Çrş Kas 09, 2022 3:25 pm Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize ?

Herkese Selamlar,

Ben eşimle beraber vize başvurusu yaptım. Henüz vizemiz gelmedi ama bir telefon numarası bulduk, buraya bilgi amaçlı eklemek istedim. Aşağıya eklediğim numarayı eşim aradı ,İngilizce konuştu ve evraklarımızın durumunu sordu. Telefonda bize evraklarımız ile ilgili bilgi verdiler. Haftaya sonuçlanacak büyük ihtimalle çünkü yabancılar dairesi karara bağlamış ve evraklarımızı İstanbul Konsolosluğuna 7 Kasım'da iletmiş. Haftaya konsolosluğu arayıp soracağım ona göre buraya da yazarım sonucu. Eşim ve çocuğum için bloke hesaba 400*12+300*12 ,kendim için 861*12 yatırdım. Tek bir bloke hesap açtım. Hepimize Expatrio Dr Walter'dan sağlık sigortası yaptırdım. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

(+49 2289935850858 )

📍 (Visa@bva.bund.de)

pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!
Merhaba, bu numara Almanyada tam olarak nerenin hangi kurumun numarası ? Bilginiz varsa iletirseniz sevinirim.

banitza

Mesaj gönderen banitza » Pzr Kas 13, 2022 7:01 pm

Merhaba arkadaşlar İzmir idata dan 39F için başvuru yapmıştım. (Lisans) . iDATA ofisi pasaportum ile birlikte orijinal belgelerimi de aldı (lise diplıması, dil belgesi vb.) sizin de mi böyle oldu yoksa bir yanlışlık mı oldu?

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Pzr Kas 13, 2022 8:34 pm

yagamiRaito yazdı: Prş Eki 27, 2022 2:24 pm Arkadaşlar merhaba, bugün yabancılar dairesinden vizemin onaylandığı mailini aldım. Fakat eşim için sağlık sigortası ve en az 6 aylık kira sözleşmesi istediler. Buna benzer bir taleple karşılaşanınız var mı?
Merhaba, eşinizin vizesi de çıktı mı?

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Pzr Kas 13, 2022 8:43 pm

bilinmez21 yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 4:09 am merhaba

Almanyadan ulusal vize reddi aldım. Farklı bir ülkede ulusal vize başvurusu yaparsam sistemde red aldığım görünür mü.
Merhaba, hangi vize türünden ret aldınız ve sebep olarak neyi gösterdiler?

ocingiler

Mesaj gönderen ocingiler » Pzr Kas 13, 2022 11:30 pm

Merhaba,

Eşimle bu thread'i çok takip ettik, uzun bekleyişlerin acısına ortak olduk, ve Ağustos'ta yaptığımız başvurunun Ocak'ta sonuçlanacağını düşünerek beklemeye devam ettik, ancak vizemiz geldi.

Vize tipi: 41f
Başvuru talebi: 8 Ağustos
Randevu tarihi belirlenmesi: 22 Ağustos
Randevu tarihi: 29 Ağustos
Ek Belge talebi: 11 Ekim
İkinci ek belge talebi:31 Ekim (pdf olan dosyayı açamamışlar pdf istediler)
Vize gönderilişi: 11 Kasım

Bekleme süresi: 75 gün

Uzun açıklaması:

Münih Teknik'ten Yüksek lisans kabulümün gelmesinin ardından evlenme kararımızı kesinleştirip yazın nikah tarihimizin sonrasına geleceğini tahmin ettiğimiz bir zamanda ( Temmuz başı-ortası gibi) İDATA'dan vize randevusu talebinde bulunduk, ancak nikahımızdan bir gün öncesine vize randevusu geldi, bu nedenle 8-10 Ağustos gibi erteletme talep ettik ve bir sonraki randevumuzun tarihini 22 Ağustos'ta öğrendik. 29 Ağustos'taki randevumuza belgelerimizi hazırlayıp gittik hatta gerekli olmamasına rağmen Avusturya'da vizeye başvuran bir arkadaşımıza sorulması nedeniyle yanımızda tuttuğumuz Airbnb'nin de belgesini götürüp, kalacağımız yer olarak orayı gösterdik.

Ek bilgi olarak, kilitli hesabı açarken Master öğrencileri için o sırada gerekli görülen miktar olan yaklaşık 861 euro yerine internetteki bazı yerlerde gördüğüm güncelleme haberlerine istinaden Coracle'da yapabildiğim en yüksek miktar olan aylık 934 euro gibi bir miktar üzerinden kilitli hesap açmıştık, ardından eşim için aylık 400 euroluk bir ekleme yaptık. Bu noktada Coracle varolan bir hesaba ek para yatırmamıza rağmen yeni bir hesap açılmış gibi 100 euro'luk bir ücret talep ediyor. Coracle'ın hesabına 934+400 euroluk aylık ödemeyi birlikte yatırdık. Coracle'ın çalışma şekli hakkında internette çok bir şey bulamadığım için buraya da küçük bir not eklemek istiyorum: Arkadiusz Labuda diye birisinin hesabına yatırılıyor para, anladığım kadarıyla bu bir sıkıntı değil ama daha ilk ödemeyi kilitli hesaba henüz almadık bu nedenle bilemiyorum.

Sonuç olarak belgelerimizle 29 Ağustos'ta başvurduk ve beklemeye başladık. Bu süreçte 10 Ekim tarihinde kalacağımız yerin - Holzkirchen- rathaus'una yardımcı olmaları için bir mail attım. Daha önce internette gidilecek yerin Auslanderbehörde'sine yazılmasının işe yarayabileceğini okumuştum, bu nedenle şansımızı denedik. Ve ilginç bir şekilde ertesi gün Konsolosluk'tan eksik belge talebi geldi , kalacağımız yerine metrekaresini gösteren bir belgeyi 8 Kasım'a kadar göndermemizi istediler, biz de Airbnb'nin sahibinden aldığımız bir belgeyi ve ne olur ne olmaz diye airbnb'nin vize için ürettiği belgeyi gönderdik. 20 gün sonra hiç de gerekli olmayan, fazladan yolladığımız Airbnb belgesinin açılmadığına ve tekrar yollamamız gerektiğine dair bir mail aldık ve mail'le yolladığım belgeyi indirip tekrar gönderdim. Ve tekrar beklemeye başladık. Bu süreçte Holzkirchen'ın bağlı olduğu bölgenin merkez yönetimine de mail attım ancak bir dönüş alamadık. Ayrıca Konsolosluk'a da mail attık ancak tabii ki bir dönüş olmadı, hatta en sonunda dayanamayıp 14 Ekim'de vize bölümünü arayarak ulaşmayı denedik ve ben 82 kere eşim de 292 kere aradı ve sonunda ulaşabildik, bize işlemlerimizin sorunsuzca devam ettiğini söylediler. En azından buna sevinip tekrar beklemeye başladık ama belli bir süre sonra yine ümidimizi kaybettik. Gerçekten Ocak'a kadar vizenin geleceğini düşünmemeye başlamıştık. Bu sırada 10 Kasım'da @ajda'nın paylaştığı (Visa@bva.bund.de) adresine durumumuzu anlatan bir mail attık, attığımız mail'ler ne kadar işe yaradı bilemiyoruz, ama neredeyse her seferinde ilgili yere mail atmamızın ardından bir ilerleme oldu: Önce Holzkirchen rathaus'una yazmamızla eksik belge talebi geldi, sonra miesbach auslanderbehörde'sine yazdık ve hiçbir şey olmadı -Holzkirchen, Miesbach district'ine bağlı bir belediye-, ve sonra BVA Bund'a yazdık ve ilginç bir şekilde ertesi gün pasaportlarımızın kargolandığına dair sms geldi İDATA'dan dün gidip dağıtıma çıkmasını beklemeden direkt şubeden aldık. Zarfı açana kadar vizemizin geldiğine hâlâ inanmıyordum, çünkü geçtiğimizi yıl iki kez turistik vize başvurum reddedilmişti, yine bir sebepten ret yiyebiliriz gibi geliyordu, ancak ilginç bir şekilde vizemiz geldi.

Herkese nöbetlerinde başarılar diliyorum, umarım bizim kadar beklemek zorunda kalmazsınız. Ve daha fazla beklemiş arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, ne çektiğinizi hayal etmek bile zor.

ajda

Mesaj gönderen ajda » Pzt Kas 14, 2022 11:36 am

elci2548 yazdı: Pzr Kas 13, 2022 12:13 pm Merhaba, bu numara Almanyada tam olarak nerenin hangi kurumun numarası ? Bilginiz varsa iletirseniz sevinirim.
Selam, Bu vize kararının bağlandığı ve konsolosluğa kararın gönderildiği yer.

ajda

Mesaj gönderen ajda » Pzt Kas 14, 2022 2:19 pm

Güncelleme
Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize 12 Kasım

Herkese Selam,

Ailecek aldım biz vizelerimizi. En altta paylaştığım numarayı aradık ve eşime işlemlerin bittiğini söylediler. Aradan bir gün geçti ve idatadan sms aldık. Altta paylaştığım numaradan süreciniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Almanca veya ingilizce konuşmanız gerek. Bilgi veriyorlar size. Anladığım kadarıyla orası vizenin karara bağlandığı yer. Sorusu olan varsa memnuniyetle cevaplarım. Herkese bol şans...

ajda yazdı: Çrş Kas 09, 2022 3:25 pm Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize ?

Herkese Selamlar,

Ben eşimle beraber vize başvurusu yaptım. Henüz vizemiz gelmedi ama bir telefon numarası bulduk, buraya bilgi amaçlı eklemek istedim. Aşağıya eklediğim numarayı eşim aradı ,İngilizce konuştu ve evraklarımızın durumunu sordu. Telefonda bize evraklarımız ile ilgili bilgi verdiler. Haftaya sonuçlanacak büyük ihtimalle çünkü yabancılar dairesi karara bağlamış ve evraklarımızı İstanbul Konsolosluğuna 7 Kasım'da iletmiş. Haftaya konsolosluğu arayıp soracağım ona göre buraya da yazarım sonucu. Eşim ve çocuğum için bloke hesaba 400*12+300*12 ,kendim için 861*12 yatırdım. Tek bir bloke hesap açtım. Hepimize Expatrio Dr Walter'dan sağlık sigortası yaptırdım. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

(+49 2289935850858 )

📍 (Visa@bva.bund.de)

pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Kas 14, 2022 2:33 pm

ajda yazdı: Pzt Kas 14, 2022 2:19 pm Güncelleme
Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize 12 Kasım

Herkese Selam,

Ailecek aldım biz vizelerimizi. En altta paylaştığım numarayı aradık ve eşime işlemlerin bittiğini söylediler. Aradan bir gün geçti ve idatadan sms aldık. Altta paylaştığım numaradan süreciniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Almanca veya ingilizce konuşmanız gerek. Bilgi veriyorlar size. Anladığım kadarıyla orası vizenin karara bağlandığı yer. Sorusu olan varsa memnuniyetle cevaplarım. Herkese bol şans...
Hayırlı olsun darısı isteyenlerin başına inşallah. Başarılar diliyorum.

ajda

Mesaj gönderen ajda » Pzt Kas 14, 2022 2:39 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Kas 14, 2022 2:33 pm Hayırlı olsun darısı isteyenlerin başına inşallah. Başarılar diliyorum.
Çok teşekkür ederim. Şansınız bol olsunnn

elci2548

Mesaj gönderen elci2548 » Pzt Kas 14, 2022 3:02 pm

ajda yazdı: Pzt Kas 14, 2022 11:36 am Selam, Bu vize kararının bağlandığı ve konsolosluğa kararın gönderildiği yer.

Öncelikle teşekkür ederim ulaşım sağladım. 16A vize türü ile 15 eylül tarihinde randevum mevcuttu üzerinden 2 ay geçmesine rağmen henüz belgelerimin Almanyaya dahi gönderilmediğini öğrendim. Açıkçası ne yapacağımı bilemiyorum hiçbir şekilde konsoloslukla iletişim kuramıyorum mail ve aramalara cevap yok. Bu konuda yapabileceğim herhangi aramam gereken farklı yer, hukuki vs. birşey mevcut mudur bilen veya fikri olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Kas 14, 2022 3:23 pm

ajda yazdı: Pzt Kas 14, 2022 2:39 pm Çok teşekkür ederim. Şansınız bol olsunnn
Çok sağolun.

Kilitli