Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU9 için kabul alma şansı arttırmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aliihsan

TU9 için kabul alma şansı arttırmak

Mesaj gönderen aliihsan » Cum Ara 17, 2021 5:14 pm

Öncelikle merhabalar, TU9 üniversitelerinden birinde Informatik okumak istiyorum. Güzel bir lise transkriptim var ve TDN 4 dil belgem var. Fakat kabul oranımın yüksek olması için ne yapmam gerekir. Üniversite sınavında hangi puan aralığında bir puan almam gerekir. TU9 ve aynı klasmandaki üniversitelerin ekstradan bir kabul şartı var mı. Mesela bir bilgisayar mühendisliği stajı yapsam, ya da bir kodlama projesi yapsam kabul şansımı çok arttırır mı aktivitelere ya da stajlara bakılıyor mu?

Teşekkürler

umutt_cobann

Re: TU9 için kabul alma şansı arttırmak

Mesaj gönderen umutt_cobann » Cum Ara 17, 2021 8:48 pm

Testas sınavına girebilirsin , en etkili yöntem bu olur

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Ara 19, 2021 3:11 pm

umutt_cobann yazdı: Cum Ara 17, 2021 8:48 pm Testas sınavına girebilirsin , en etkili yöntem bu olur
Harç vererek girdiklerin Stuttgart Kıt vesaire onlar alıyor

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ara 28, 2021 10:59 pm

aliihsan yazdı: Cum Ara 17, 2021 5:14 pm Öncelikle merhabalar, TU9 üniversitelerinden birinde Informatik okumak istiyorum. Güzel bir lise transkriptim var ve TDN 4 dil belgem var. Fakat kabul oranımın yüksek olması için ne yapmam gerekir. Üniversite sınavında hangi puan aralığında bir puan almam gerekir. TU9 ve aynı klasmandaki üniversitelerin ekstradan bir kabul şartı var mı. Mesela bir bilgisayar mühendisliği stajı yapsam, ya da bir kodlama projesi yapsam kabul şansımı çok arttırır mı aktivitelere ya da stajlara bakılıyor mu?

Teşekkürler
Merhaba,

TU9 içinde bir üniversite Informatik okuyorum. Lise transkriptim iyi, ÖSYM sınav puanım ise ortalama. Bilgisayar mühendisliği bölümüne yerleştikten sonra ve bütün belgeleri doğru hazırladıktan sonra herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Çünkü genelde Informatik NC-Frei oluyor. Ben bu veya yakın bir bölüme bile yerleşmemiştim. Ekstra yaptığın her şey motivasyon mektubunu ve cvni güzelleştirir. Kabul şansını artırır mı bilmiyorum fakat düzgün belgelerle çoğu yerden kabul alırsın.

Başarılarr

avci

Mesaj gönderen avci » Çrş Ara 29, 2021 9:49 pm

Kuss yazdı: Sal Ara 28, 2021 10:59 pm Merhaba,

TU9 içinde bir üniversite Informatik okuyorum. Lise transkriptim iyi, ÖSYM sınav puanım ise ortalama. Bilgisayar mühendisliği bölümüne yerleştikten sonra ve bütün belgeleri doğru hazırladıktan sonra herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Çünkü genelde Informatik NC-Frei oluyor. Ben bu veya yakın bir bölüme bile yerleşmemiştim. Ekstra yaptığın her şey motivasyon mektubunu ve cvni güzelleştirir. Kabul şansını artırır mı bilmiyorum fakat düzgün belgelerle çoğu yerden kabul alırsın.

Başarılarr
Hocam,ben de informatik bölümune başlayacağım da detaylı birkaç sorum var,mail adresiniz vs. varsa verme şansınız var mı?

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cum Kas 04, 2022 8:10 pm

Kuss yazdı: Sal Ara 28, 2021 10:59 pm Merhaba,

Başarılarr
Merhaba, ben bu sene Gemi İnşaası ve Gemi Makineleri mühendisliğine kayıt oldum 1.7 NC puanı ile ama şu an makine mühendisliği okumak istiyorum TU Berlin'de ama yakın bölüm sayılıyor mu bunlar bilmiyorum siz hangi bölümlerden informatik için kabul almıştınız acaba? Çok fazla birbiriyle çelişen bilgiyle karşılaştım da siz direkt tecrübe etmişsiniz cevabınız benim için çok önemli teşekkürler :)

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cmt Kas 05, 2022 11:13 pm

deutschequalitat yazdı: Cum Kas 04, 2022 8:10 pm Merhaba, ben bu sene Gemi İnşaası ve Gemi Makineleri mühendisliğine kayıt oldum 1.7 NC puanı ile ama şu an makine mühendisliği okumak istiyorum TU Berlin'de ama yakın bölüm sayılıyor mu bunlar bilmiyorum siz hangi bölümlerden informatik için kabul almıştınız acaba? Çok fazla birbiriyle çelişen bilgiyle karşılaştım da siz direkt tecrübe etmişsiniz cevabınız benim için çok önemli teşekkürler :)
Merhaba,

Ben fen fakultesi - moleküler biyoteknoloji bölümünden informatik kabulü aldım. Ama fakülte uyumsuzluğundan bazı üniversitelerden red de aldım. Öncesinde okullarla iletişime geçip kabul ihtimalinizi sorabilirsiniz. Ama zaten mühendislik fakültesinde olduğunuz icin herhangi bir sorun yasayacaginizi düsünmüyorum.

Kolay gelsin

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr Kas 06, 2022 12:36 am

Kuss yazdı: Cmt Kas 05, 2022 11:13 pm Merhaba,

Ben fen fakultesi - moleküler biyoteknoloji bölümünden informatik kabulü aldım. Ama fakülte uyumsuzluğundan bazı üniversitelerden red de aldım. Öncesinde okullarla iletişime geçip kabul ihtimalinizi sorabilirsiniz. Ama zaten mühendislik fakültesinde olduğunuz icin herhangi bir sorun yasayacaginizi düsünmüyorum.

Kolay gelsin
Öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, ancak şöyle bir durum var benim bölümümün adında mühendislik olmasına rağmen fakülte adı Gemi İnşaası ve Denizcilik fakültesi olarak geçiyor. Sizin moleküler biyoteknoloji acaba fen fakültesi olduğu için mi yoksa mühendislik olmadığı için mi reddedilmişti tam biliyormusunuz? Yani uni-assist ten gelen ret bildirisini hatırlıyorsanız orada yazanı söyleyebilir misiniz acaba? Teşekkürler :)

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cum Kas 11, 2022 1:32 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr Kas 06, 2022 12:36 am Öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, ancak şöyle bir durum var benim bölümümün adında mühendislik olmasına rağmen fakülte adı Gemi İnşaası ve Denizcilik fakültesi olarak geçiyor. Sizin moleküler biyoteknoloji acaba fen fakültesi olduğu için mi yoksa mühendislik olmadığı için mi reddedilmişti tam biliyormusunuz? Yani uni-assist ten gelen ret bildirisini hatırlıyorsanız orada yazanı söyleyebilir misiniz acaba? Teşekkürler :)
Merhaba,

Ben fakülte farkliligi diye hatirliyorum fakat oncesinde üniversiteye mail atip sorabilirsiniz. Boylece ihtimallerinizi daha net gorebilirsiniz. Ben basvurularimi uni-assist uzerinden yapmadim, eger farkli bir prosedur varsa bilemiyorum. Zaten burda fakulteler de biraz farkli ayrilmis olabiliyor. Sansinizin yüksek oldugunu dusunuyorum. Umarim istediginiz yerden kabul alirsiniz.

Kolay gelsin