Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ülkeye giriş

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
yusufkoc

Ülkeye giriş

Mesaj gönderen yusufkoc » Cum Eki 21, 2022 7:12 pm

Merhabalar,
Başvuru sürecimde 36F ye göre evraklarımı teslim ederek, Sprachkurs / Studium şeklinde vizemi almıştım. 27 ekimde de Almanya'ya giriş yapacağım. Son zamanlarda giden arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Ülkeye girişte maddi olarak bir kontrol yapılıyor mu?

Ülkeye girişte hangi evraklara ihtiyacım olacaktır?

Bloke hesabımızı internet üzerinden bir banka hesabı açarak (daha ülkeye giriş yapmadan) aktif edebiliyor muyuz?

Aok ile AT-11 belgemin aktifleştirilmesi için mail yoluyla iletişime geçtim, fakat işleme alınıp alınmadığını önümüzdeki pazartesi günü teyit ettireceğim. Olası bir sorunla karşılaşırsam geçici bir seyahat sağlık sigortası yapmamı önerir misiniz?

ayropean

Re: Ülkeye giriş

Mesaj gönderen ayropean » Cum Eki 21, 2022 9:49 pm

Ben de havaalanındaki mevzuati merak ediyorum. Bilen varsa yazabilir mi?

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzr Eki 23, 2022 12:18 am

Merhaba.
Maddi olarak bir kontrol yapılmadı.
Benim bir evrağa ihtiyacım olmadı. Ama gelmeden önce araştırdığım kadarıyla bazılarından dil kursu kayıt belgesi, okul kayıt belgesi, kalınacak yer ile alakalı belge talep etmişlerdi. Benden bir belge talep etmediler. Sadece pasaportumu istedi ve ne için geldiğimi sordu. Dil kursu ve ardından eğitim dedim. Vize bittikten sonra ne yapacaksın gibi birşey sordu.
Ausländerbehörde de oturum alacağım dedim.Başkada birşey sormadı.
Gelmeden online bankalardan(n26, vivid, monese vs) hesap açabiliryorsunuz. Emin degilim ama Expatrio bloke hesap aktifleştirme için vizenizin basılı olduğu sayfanın fotoğrafını yüklüyordunuz. Expatrio nun kendi YouTube kanalında aktifleştirme videosu var. Oradan da inceleyebilirsiniz.
At11 ile alâkalı bir bilgim yok.
Bunlar benim tecrübelerim. Karşılaşacağınız memurlar farklı belgelerde talep edebilir. Bol şanslar.

4010311

Mesaj gönderen 4010311 » Pzr Eki 23, 2022 2:15 pm

hamit56 yazdı: Pzr Eki 23, 2022 12:18 am Merhaba.
Benim bir evrağa ihtiyacım olmadı. Ama gelmeden önce araştırdığım kadarıyla bazılarından dil kursu kayıt belgesi, okul kayıt belgesi, kalınacak yer ile alakalı belge talep etmişlerdi. Benden bir belge talep etmediler. Sadece pasaportumu istedi ve ne için geldiğimi sordu. Dil kursu ve ardından eğitim dedim. Vize bittikten sonra ne yapacaksın gibi birşey sordu.
Gelmeden online bankalardan(n26, vivid, monese vs) hesap açabiliryorsunuz. Emin degilim ama Expatrio bloke hesap aktifleştirme için vizenizin basılı olduğu sayfanın fotoğrafını yüklüyordunuz. Expatrio nun kendi YouTube kanalında aktifleştirme videosu var. Oradan da inceleyebilirsiniz.
Bunlar benim tecrübelerim. Karşılaşacağınız memurlar farklı belgelerde talep edebilir. Bol şanslar.
Oturum alacağım demek sıkıntı olur diye düşünüyordum hep. Demek ki bir problem olmuyormuş. Teşekkürler.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzr Eki 23, 2022 4:56 pm

4010311 yazdı: Pzr Eki 23, 2022 2:15 pm Oturum alacağım demek sıkıntı olur diye düşünüyordum hep. Demek ki bir problem olmuyormuş. Teşekkürler.
Mecbur oturum almalıyım. Çünkü konsolosluk 6 aylık vize veriyor. Sprachkurs & Studium ile geldiğim için 6 aydan fazla kalmam gerekiyor. Onun için 6 ay bitmeden Ausländerbehörde den oturum almalıyım.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzr Eki 23, 2022 8:15 pm

yusufkoc yazdı: Cum Eki 21, 2022 7:12 pm Merhabalar,
Başvuru sürecimde 36F ye göre evraklarımı teslim ederek, Sprachkurs / Studium şeklinde vizemi almıştım. 27 ekimde de Almanya'ya giriş yapacağım. Son zamanlarda giden arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Ülkeye girişte maddi olarak bir kontrol yapılıyor mu?

Ülkeye girişte hangi evraklara ihtiyacım olacaktır?

Bloke hesabımızı internet üzerinden bir banka hesabı açarak (daha ülkeye giriş yapmadan) aktif edebiliyor muyuz?

Aok ile AT-11 belgemin aktifleştirilmesi için mail yoluyla iletişime geçtim, fakat işleme alınıp alınmadığını önümüzdeki pazartesi günü teyit ettireceğim. Olası bir sorunla karşılaşırsam geçici bir seyahat sağlık sigortası yapmamı önerir misiniz?
Geçtiğimiz sene pandemi sebebiyle önlemlerin yoğun olduğu bir ayda yaptım ilk girişimi. Aşı kontrolü dışında benden sadece okul kayıt belgemi istedi memur.

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Pzt Eki 24, 2022 1:38 am

hamit56 yazdı: Pzr Eki 23, 2022 12:18 am Merhaba.
çok teşekkürler saolun

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Pzt Eki 24, 2022 2:03 am

ibdb yazdı: Pzr Eki 23, 2022 8:15 pm Geçtiğimiz sene pandemi sebebiyle önlemlerin yoğun olduğu bir ayda yaptım ilk girişimi. Aşı kontrolü dışında benden sadece okul kayıt belgemi istedi memur.
tamamdır çok saolun.

cemildlklc

Mesaj gönderen cemildlklc » Prş Eki 27, 2022 10:01 am

Arkadaşlar pegasustan uçak bileti aldım. yarın uçuşum var izmirden, form doldurmanız gerekmektedir diye bir uyarı çıkmıştı bilet alırken fakat çok önemsemedim ve tam da anlamadım sayfaya girince korona riski olan ülkelerden geldiyseniz diye bir ibare var.
Almanya için ülkeye giriş formu doldurmamız gerekiyor mu?

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Eki 28, 2022 12:12 am

Bu nasıl bir formdu ya da bir linki mi vardı almanya konsolosluğu sitesinde bir yazıya giden?

ipekaylazz

Mesaj gönderen ipekaylazz » Prş Kas 03, 2022 1:28 pm

Merhabalar,

23 Ekim tarihinde Almanya'ya geldim. Kosntanzda master yapacağım ama halen bir kalacak yer bulamadığım için şuan dayımın yanında kalıyorum. Bazı sorularım olacaktı. Ne yapmam gerektiğini çok bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- Yabancılar ofisine kayıt için kaç gün içinde gitmem gerekiyor?
2- At/11 belgesini AOK'a götürüp aktif mi etmem gerekiyor ve adres gerekiyor mu bunun için?
3-Expatrio'dan bloke hesap açtım ve aktifleştirmem için dayımın evinin adresini girsem bir sorun olur mu?

Başka yapmam gereken bir şey varsa yazabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Prş Kas 03, 2022 10:18 pm

Ülkeye giriş yaptıktan itibaren iki hafta içinde adres kaydı yapmalısın, aksi durumda işler pek yolunda gitmeyebilir. Bir an önce adres kaydını neticelendirmelisin, bir yakınından/tanıdığından ya da dayından rica edebilirsin, bu sayede geçici süreliğine adres kaydını sağlamış olursun. Ancak, vizen ya da oturum iznin her şehirde adres kaydına müsaade eder mi bilemiyorum zira öğrenciler için bağlı bulundukları eğitim kurumunun 90 km ötesine kayıt gerçekleştiremeyecekleri yönünde bu forumda bir iletiye denk gelmiştim, bilginin doğruluğunu bilmiyorum.

AT/11 için adres kaydının gerektiğinden çok emin değilim, şu anda hatırlamıyorum ancak AOK binaları her şehirde bulunuyor, çat kapı uğrayıp işlemlerini halledebilirsin. Bu meseleyi de hemen öğrenmeni ve sonuçlandırmanı öneriyorum çünkü sağlık sigortası Almanya'da çok ciddiye alınıyor.

Aslında bu sorunun cevabını ilk satırlarımda verdim. Bankacılık faaliyetlerinde Almanya'da adres oldukça önemli fakat bu soruya net cevap vermekten kaçınıyorum.

Not: Almanya hakkında yazılan ve söylenen hiçbir şeye direkt olarak güvenme, inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Özellikle göçmen kökenli ve halihazırda göçmen olan insanların çoğu ne yazık ki Alman toplumunu, devletini ve dilini kavramış değil. Dahası, 50 yıldan fazla yaşayanlar dahi kavrayabilmiş değil. Bu Almanya'nın zor bir devlet olmasından değil, bilakis kültürel ve sosyal alışkanlıkların tamamen farklı olmasından kaynaklanıyor.

ipekaylazz yazdı: Prş Kas 03, 2022 1:28 pm Merhabalar,

23 Ekim tarihinde Almanya'ya geldim. Kosntanzda master yapacağım ama halen bir kalacak yer bulamadığım için şuan dayımın yanında kalıyorum. Bazı sorularım olacaktı. Ne yapmam gerektiğini çok bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- Yabancılar ofisine kayıt için kaç gün içinde gitmem gerekiyor?
2- At/11 belgesini AOK'a götürüp aktif mi etmem gerekiyor ve adres gerekiyor mu bunun için?
3-Expatrio'dan bloke hesap açtım ve aktifleştirmem için dayımın evinin adresini girsem bir sorun olur mu?

Başka yapmam gereken bir şey varsa yazabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.