Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Havaalaninda bagaj...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wohll

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen wohll » Cmt Eki 02, 2010 3:56 pm

Merhaba,

vizem 30 gun oldugu ve hala cikmadigi halde 1 haftaya dek cikabilecegini soyledikleri icin valizleri hazirlamaya basladim.

Bilmek istedigim, ben kabin bagaji olarak 1 adet laptop ve 1 adet netbook ile gidecegim, bu 2sini tek bir laptop cantasina sigdirabiliyorum, fakat sizce ucaga biniste sorun cikar mi?

Yani hem laptop u hem netbook u kabul ederler mi?

bmwozel

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Eki 02, 2010 5:18 pm

:) ben 2 pc elimde 1 pc netbok bavulda geldim dostum 3 cep telefonu vardi ustumde burdan giderken . el cantama dolduracagim hic bis olmuyor benim telefonlar pc ler cantada hic n soran n bakan vardi :)

wohll

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen wohll » Cmt Eki 02, 2010 9:17 pm

[quote]bmwozel tarafindan yazilan metin:
:) ben 2 pc elimde 1 pc netbok bavulda geldim dostum 3 cep telefonu vardi ustumde burdan giderken . el cantama dolduracagim hic bis olmuyor benim telefonlar pc ler cantada hic n soran n bakan vardi :)[/quote]

oh:D
iyiymis! iyi o zaman sanirim bu konuda endise etmeme gerek kalmadi! ben bir laptop cantasi bir de mini-tekerli-bavulla girecegim ama kabine.

Bir de sormak istedigim, ucak bagajina checked olarak verecegim bir bagaj var, ama 32 kg yu gecme ihtimali cok yuksek. Gercekten karisiyorlar mi ona?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Eki 03, 2010 3:13 pm

Bagaj limitin ne kadar ? Eger 30 Kg ise ve 2,3 kilo fazlanvarsa genelde bir sorun cikartmiyorlar..4,5 kilo fazlalikta ise ogrenciliginden yirtabilirsin ama daha fazlasi icin artik karsinda ki gorevlinin insiyatifine kalmis.
Aksi halde fazlalik olan her kilo icin 7 ya da 10 Euro odersin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

wohll

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen wohll » Pzr Eki 03, 2010 4:19 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bagaj limitin ne kadar ? Eger 30 Kg ise ve 2,3 kilo fazlanvarsa genelde bir sorun cikartmiyorlar..4,5 kilo fazlalikta ise ogrenciliginden yirtabilirsin ama daha fazlasi icin artik karsinda ki gorevlinin insiyatifine kalmis.
Aksi halde fazlalik olan her kilo icin 7 ya da 10 Euro odersin.[/quote]

Hayir odeme konusunda degil de, ne kadar para odersen ode ustune -tek bavulda- max. 32 kg ya kadar cikabiliyormussun. 1 arkadasim 40 kg oldugu halde izin vermisler, acaba bu yazili oldugu halde pek sallanmayan kurallardan mi, cunku ben tek bavul goturuyorum ve 40 kg olacak yaklasik. uzerine kg basi farki ne kadarsa odicem ama ya o ekstra 8 kg yu at derlerse?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Havaalaninda bagaj...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 04, 2010 4:06 am

Simdi soyle bir sey ben Almanya\'ya ilk geldigimde valiz limitim 30 kg idi..Buna ilaveten birde 8 kg\'a kadar el bagaji tasima hakkim vardi..Hepsini toplasan 38 kilo eder tabi ben 42-43 kilo ile gelmistim..
2-3 kilo valiz limitinden gene 2-3 kilo da el bagaji limitinden asarak toplamda 4 ila 6 kilo arasinda bir fazlalikla Almanya\'ya giris yapmistim ve kimsede sorun cikarmamisti.

Bu sekilde bir yol izleyebilirsin..
32 kg lik valizini 35 kg ,8 kg lik el bagajini ise 11 kg vs yaparak 45-46 kg ya kadar sansini deneyebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari