Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Görüşmesinde Akraban var mı sorusu.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
emsalszz

Vize Görüşmesinde Akraban var mı sorusu.

Mesaj gönderen emsalszz » Pzt Eki 31, 2022 11:49 pm

Arkadaşalar selamlar ,

Malum vize soruları pek bir önem taşıyor. Sözlü ya da yazılı muhakkak her vize türünde ''almanaya da akraban var mı ?'' sorusu soruluyor.

Buna evet demek adres vermek bir dezavantaj mı yoksa avantaj mı çözemedim. Akrabanın olması ve söylenmesi ''gidip orda kalır ve yardımcı olur'' algısı ile mi algılanır yoksa iyi niyetli bakıp en azından kalacak yeri var tarzı bir yaklaşım mı olur ?

Fikirlerinizi lütfen yazın , paslaşalım.

watrik

Re: Vize Görüşmesinde Akraban var mı sorusu.

Mesaj gönderen watrik » Sal Kas 01, 2022 3:01 pm

Benim akrabalarım vardı, belirttim adresleriyle birlikte. Herhangi bir sorun olmadan aldım vizemi. Bürokrasi işlerinde yalan beyanda bulunmak ya da bir şeyleri gizlemek ortaya çıktığı takdirde aşırı olumsuz karşılanıyor. Bu yüzden her zaman doğru belge ve beyanda bulunmak daha iyidir. Gitmek için iyi bir sebebiniz, yeterli finansal durumunuz varsa zaten böyle küçük şeyleri kafanıza takmayın, her türlü vizenizi alırsınız.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Sal Kas 01, 2022 3:06 pm

annemin kuzenleri yaşıyor bunları belirtmem gerekir mi? adres falan bilmiyorum hiç :(

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Sal Kas 01, 2022 3:25 pm

cloudaisy yazdı: Sal Kas 01, 2022 3:06 pm annemin kuzenleri yaşıyor bunları belirtmem gerekir mi? adres falan bilmiyorum hiç :(
Uzak akraba bence gerek yok belirtmenize

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Kas 01, 2022 4:36 pm

Yakın akrabam yok cevabi yeterlidir eger yoksa
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

hyt_t

Mesaj gönderen hyt_t » Sal Kas 01, 2022 8:04 pm

Bu soru bana Ankara'da ısrarla soruldu. Bana form doldurtmuşlardı orda akraban var mı sorusuna annemin kuzeni ve annemin teyzesi yazmıştım. Bundan sonra parmak izimi almak için içeri girince memur kağıtlara baktı, Almanya'da birinci derece akraban anne, baba, teyze, hala, amca hiç mi yok? dedi. Ben de hiç yok dedim. Bana verdikleri formda bahsettiğim iki kişinin soyadını yanlış yazmama rağmen vize geldi. Artık olmasını mı istiyorlar olmamasını mı istiyorlar anlamadım.