Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Pyundai

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Pyundai » Pzt Eki 10, 2022 3:00 pm

Merhaba,
30 yaşın üzerindeyim, sistem sanırım o yüzden bana TK'yı önermedi?
Çıkan seçeneklerden en kapsamlısını almıştım. (Dr-Walter comfort plus)

gokce akkoyunlu

Mesaj gönderen gokce akkoyunlu » Pzt Eki 10, 2022 4:44 pm

burcuans yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 8:17 pm Merhaba,

41f öğrenci vizesi görüşmesi sırasında ocak 2023ten itibaren aylık bloke hesaptaki tutar olarak 861 yerine 934euro beyan etmem gerektiğine dair bilgilendirme belgesi verildi, imzaladım.
"ülkeye girişten sonra yukarıda belirtilen güvence bedelini bloke hesap belgesiyle, ilgili yabancılar polisine kanıtladığım takdirde, bana oturum iznim verilecektir." ibaresi yer alıyor.

bu durumda, aradaki farkı oraya gitmeden (oturum izni alabilmek için) mi yatırmak gerekiyor ?

yoksa ocak 2023'ten itibaren aradaki farkı bir yıla tamamlayacak şekilde (ocaktan eylüle kadar 9 aylık toplam fark kadar), ocak 2023'te mi yatırmamız uygun olacak?
(daha önce benzeri sorulmuş ancak resmi konsolosluk sayfasında tutar henüz eskisi yani 861 yazıyor, resmi bir yerden yanıt alan oldu mu ?)

teşekkürler
Merhaba 20 eylül de i data izmir de belgelerimi teslim ederken bana da bu belgeyi imzalattılar ve i data görevlileri kağtın üstünde yazandan başka bir açıklama yapmadılar. benim de aklıma takılmıştı ekim ayının başında expatrio hesabıma girdiğimde bu yeni bloke hesap tutarı üzerinden paranız eksik kaldı diyordu almnaya ya gittiğimde bu durumu çözmenin daha zor olacağını düşünüyorum. expatrio ya bununla ilgili mail atmiştim onlar da eksik kalan meblayı aktarın dediler. sizin expatrio hesabınızda paranız eksik gözüküyor mu? benim hesabımda bu aydan itibaren aylık blokesi çözülecek para 934 euro olması gerekiyor diyor.

Pyundai

Mesaj gönderen Pyundai » Sal Eki 11, 2022 4:12 am

Expatrio yazdı: Pzt Eki 10, 2022 11:18 am Merhaba,

Eğer 30 yaşının altında bir üniversite öğrencisi iseniz, devlet sağlık sigortası olan TK'yı almanız gerekiyor. Üniversite öğrencileri özel sağlık sigortası seçemiyor. Okulunuz o sebeple reddetmiştir. TK olan paketi alırsanız, bu sağlık sigortası şirketi de bildirimi otomatik olarak üniversitenize yapıyor olacaktır.
Merhaba,

Çıkan seçeneklerden en kapsamlısını seçmiştim. ( Dr-Walter comfort + )
Bu durumda ne yapabilirim, önerebileceğiniz bir şey var mı?

winterprayers

Mesaj gönderen winterprayers » Sal Eki 11, 2022 1:39 pm

Arkadaslar selam. Herkese bol sans umarim cok guzel gunleriniz olur almanyada. Ben resmi sitede 861 yazdigi icin expatrioda bu tutarla bloke hesap acmistim ama 934 euro olmasini istediler ve tamamlamam icin sure tanidilar. Sponsorum bu eksigi kapatmak icin expatrio'nun ilk verdigi iban numarasina 1000 euro yatirmis. O sirada henuz expatrio portalda tutar 934 euroya yukseltilmemisti. Simdi portal guncellendi ve odenmesi gereken 888,5 euro var. Gonderdigimiz iban muhtemelen sorun olmayacak ama expatrio gerekenden fazla para yatirilmamasini talep ettigi icin ne yapacagimi bilemiyorum. 1000 euro gonderdigimiz dekontu yukleyip beklemeli miyim? Fazla tutarin bize iade edilmesi icin mail de attim ama emin degilim. Boyle bir sey yasayan oldu mu acaba?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eki 12, 2022 11:22 am

Pyundai yazdı: Pzt Eki 10, 2022 3:00 pm Merhaba,
Çıkan seçeneklerden en kapsamlısını almıştım. (Dr-Walter comfort plus)
evet o sebepten önermedi. Özel sağlık sigortası ile ilerleyebilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eki 12, 2022 11:24 am

winterprayers yazdı: Sal Eki 11, 2022 1:39 pm Arkadaslar selam. Herkese bol sans umarim cok guzel gunleriniz olur almanyada. Ben resmi sitede 861 yazdigi icin expatrioda bu tutarla bloke hesap acmistim ama 934 euro olmasini istediler ve tamamlamam icin sure tanidilar. Sponsorum bu eksigi kapatmak icin expatrio'nun ilk verdigi iban numarasina 1000 euro yatirmis. O sirada henuz expatrio portalda tutar 934 euroya yukseltilmemisti. Simdi portal guncellendi ve odenmesi gereken 888,5 euro var. Gonderdigimiz iban muhtemelen sorun olmayacak ama expatrio gerekenden fazla para yatirilmamasini talep ettigi icin ne yapacagimi bilemiyorum. 1000 euro gonderdigimiz dekontu yukleyip beklemeli miyim? Fazla tutarin bize iade edilmesi icin mail de attim ama emin degilim. Boyle bir sey yasayan oldu mu acaba?
Merhaba, eksik rakamı tamamlama sürecinde, önceliklik olarak portal içerisinde bloke hesap aylık rakamınızı 934 olarak güncellemeniz gerekiyor.
Daha sonrasında eksik rakam için ödeme talebi açıp, çıkan IBAN adresine gönderim yapmalısınız.

Dekontu service@expatrio.com adresine gönderirseniz onlar manuel olarak düzeltilmesini sağlayacaklardır, muhtemelen iadeye de gerek kalmadan.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

Seva.s

Mesaj gönderen Seva.s » Çrş Eki 19, 2022 7:54 pm

Pyundai yazdı: Sal Eki 11, 2022 4:12 am Merhaba,

Çıkan seçeneklerden en kapsamlısını seçmiştim. ( Dr-Walter comfort + )
Bu durumda ne yapabilirim, önerebileceğiniz bir şey var mı?
Merhaba sorununuzu cozebildiniz mi? Ben de ayni durumdayim. Ne yapacagimi bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 21, 2022 3:47 pm

Seva.s yazdı: Çrş Eki 19, 2022 7:54 pm Merhaba sorununuzu cozebildiniz mi? Ben de ayni durumdayim. Ne yapacagimi bilmiyorum.
Merhaba,

30 yaş üstü öğrenciler özel sağlık sigortasından faydalanabiliyor sadece. O sebeple oradaki paketlerden birini seçerek ilerleyebilirsiniz.
Başka sorularınız var ise emre@expatrio.com veya service@expatrio.com adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 3:25 pm

Merhaba arkadaslar.

Expatrio'nun verdigi hesaba para iletildikten sonra 06 dokumani kac saat icinde iletiliyor? Bugun oglen saatlerinde transfergo'dan teyit geldi paranin iletildigine dair.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Çrş Eki 26, 2022 3:37 pm

Wipinski yazdı: Çrş Eki 26, 2022 3:25 pm Merhaba arkadaslar.

Expatrio'nun verdigi hesaba para iletildikten sonra 06 dokumani kac saat icinde iletiliyor? Bugun oglen saatlerinde transfergo'dan teyit geldi paranin iletildigine dair.
Merhaba. Sadece Transfergo dan para çıktı henüz Expatrio ya ulaşmadı sanırım. Ben Perşembe öğlen gönderdim Pazartesi öğlen Expatrio ya ulaştı ve belgeyi yüklediler. Paranın ulaşma süresi sizde farklılık gösterebilir.

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 3:44 pm

hamit56 yazdı: Çrş Eki 26, 2022 3:37 pm Merhaba. Sadece Transfergo dan para çıktı henüz Expatrio ya ulaşmadı sanırım. Ben Perşembe öğlen gönderdim Pazartesi öğlen Expatrio ya ulaştı ve belgeyi yüklediler. Paranın ulaşma süresi sizde farklılık gösterebilir.
Yanitiniz icin tesekkurler. Ben gun icinde iletilmesi secenegini sectim ve transfergo musteri temsilcisi ile de gorustum vize surecim yakin oldugu icin, kendisi oglen paranin Expatrio'nun verdigi hesaba gectigi mailini atti yaklasik 5 saat once., Transaction Summary belgesi de yuklendi iletildigine dair.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Çrş Eki 26, 2022 6:38 pm

Wipinski yazdı: Çrş Eki 26, 2022 3:44 pm Yanitiniz icin tesekkurler. Ben gun icinde iletilmesi secenegini sectim ve transfergo musteri temsilcisi ile de gorustum vize surecim yakin oldugu icin, kendisi oglen paranin Expatrio'nun verdigi hesaba gectigi mailini atti yaklasik 5 saat once., Transaction Summary belgesi de yuklendi iletildigine dair.
Bende de bu şekilde oldu. Ama karşı tarafa ulaşması hemen olmuyor benim bildiğim kadarıyla. Transfergo daki dekontu yüklediniz mi Expatrio ya.

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 9:28 pm

hamit56 yazdı: Çrş Eki 26, 2022 6:38 pm Bende de bu şekilde oldu. Ama karşı tarafa ulaşması hemen olmuyor benim bildiğim kadarıyla. Transfergo daki dekontu yüklediniz mi Expatrio ya.
Merhaba evet yuklemistim ve mail de attim Expatrio'ya ve bu aksam 5 gibi 06 belgesi geldi. Yani paranin transferinin gerceklestigi teyidini aldiktan 6 saat sonra. Sanirim yogunluga gore vs degisebiliyor.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Çrş Eki 26, 2022 9:59 pm

Wipinski yazdı: Çrş Eki 26, 2022 9:28 pm Merhaba evet yuklemistim ve mail de attim Expatrio'ya ve bu aksam 5 gibi 06 belgesi geldi. Yani paranin transferinin gerceklestigi teyidini aldiktan 6 saat sonra. Sanirim yogunluga gore vs degisebiliyor.
Olabilir. Bende Expatrio ya sizin gibi mail atmıştım paranın ulaştığına dair. Ama henüz para bize ulaşmadı gibi bir cevap almıştım. Sizin adınıza sevindim. Umarım vizenizde bu hızla gelir. Bol şans.

Rojbin

Mesaj gönderen Rojbin » Çrş Eki 26, 2022 10:31 pm

Peki güncel bloke hesap ne kadar ? 934 mu yoksa 947 mi ?

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 10:55 pm

hamit56 yazdı: Çrş Eki 26, 2022 9:59 pm Olabilir. Bende Expatrio ya sizin gibi mail atmıştım paranın ulaştığına dair. Ama henüz para bize ulaşmadı gibi bir cevap almıştım. Sizin adınıza sevindim. Umarım vizenizde bu hızla gelir. Bol şans.
Cok tesekkurler.

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 10:59 pm

Rojbin yazdı: Çrş Eki 26, 2022 10:31 pm Peki güncel bloke hesap ne kadar ? 934 mu yoksa 947 mi ?
Master icin 934 Euro aylik.

Rojbin

Mesaj gönderen Rojbin » Çrş Eki 26, 2022 11:11 pm

Master değil şartlı kabul lisans benim
934 mu yine ?

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Çrş Eki 26, 2022 11:32 pm

Rojbin yazdı: Çrş Eki 26, 2022 11:11 pm Master değil şartlı kabul lisans benim
934 mu yine ?
Sartli kabulun sanirim guncelleme gelmeden 947 Euro idi simdi ne oldu tam bilmiyorum ama Expatrio'dan ya da Fintiba'dan hesap acip kendi bilgilerinizi girerseniz odeme oncesi guncel net tutari verir sanirim.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Prş Eki 27, 2022 1:11 am

Arkadaslar merhaba, cumartesi almanyaya gidiyorum. Vize belgemi vs fintibaya yukledim. “Sutor unblocking the account”diyor kac gundur.

Almanyaya gidip bir banka hesabi actiktan sonra bu hesaba nasil baglayacagim? Bu prosedur hakkinda bilgisi olan yazabilir mi?

Cunku bloke hesabi ne zaman aktive ederler ya da bu in unblocking yazisi ne zaman gider?