Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kreuzovl

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen kreuzovl » Pzr Eki 23, 2022 10:58 pm

Merhaba Arkadaşlar Stuttgartta dil eğitimi için 6 aylık 44 f vizesine başvurdum vizem birkaç hafta içinde gelecek ancak bazı sebeplerden ötürü eyaletimi değiştirmek istiyorum acaba bu mümkün mü ?Dil kursu için önden yarısını yatırmıştım bu kısmın yanmasını göze aldım ancak bunun dışında gideceğim eyaletteki auslenderbehörde anmeldung ta sıkıntı çıkarır mı?

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Pzt Eki 24, 2022 12:22 am

slm ne zaman başvuru yaptınız. idata başvuru tarihi, atama tarihi , randevu tarihi , ve de vizenisin birkaç hafta içinde geleceğini nereden biliyorusunuz, konsolosluktan aldığınız bir bilgimidir acaba?
soru yağmuru gibi oldu, kusura bakmayın...

teşekkürler

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Pzt Eki 24, 2022 12:24 am

kreuzovl yazdı: Pzr Eki 23, 2022 10:58 pm Merhaba Arkadaşlar Stuttgartta dil eğitimi için 6 aylık 44 f vizesine başvurdum vizem birkaç hafta içinde gelecek ancak bazı sebeplerden ötürü eyaletimi değiştirmek istiyorum acaba bu mümkün mü ?Dil kursu için önden yarısını yatırmıştım bu kısmın yanmasını göze aldım ancak bunun dışında gideceğim eyaletteki auslenderbehörde anmeldung ta sıkıntı çıkarır mı?

slm ne zaman başvuru yaptınız. idata başvuru tarihi, atama tarihi , randevu tarihi , ve de vizenisin birkaç hafta içinde geleceğini nereden biliyorusunuz, konsolosluktan aldığınız bir bilgimidir acaba?

teşekkürler

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Pzt Eki 24, 2022 1:59 am

Teslim ettiğiniz belgeyi öğrenebilir miyim
[/quote]

dil kursu kayıt belgesiydi

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Pzt Eki 24, 2022 2:02 am

_Semih_ yazdı: Pzr Eki 23, 2022 4:29 pm merhabalar,
vizenizin basıldığını nereden öğrendiniz? Aradınız mı yoksa online bi ortam var mı kontrol edebileceğim
mail atmıştım 2-3 gün öncesinde, bana pasaportum geldikten sonra dönüş yaptılar ama içeriğinde 26'sında vizemin basıldığı yazıyordu.

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Pzt Eki 24, 2022 9:08 am

sammydavis yazdı: Pzt Eki 24, 2022 12:24 am slm ne zaman başvuru yaptınız. idata başvuru tarihi, atama tarihi , randevu tarihi , ve de vizenisin birkaç hafta içinde geleceğini nereden biliyorusunuz, konsolosluktan aldığınız bir bilgimidir acaba?

teşekkürler
28 Temmuz Idata başvurusu 16 Eylül Ankara konsolosluk görüşmesi oldu eksik belge çıkmadı ortalama 2 haftaya geleceğini düşündüm net bilgi değil .

Bu arada yukardaki sorum hakkında fikri olan var mıdır acaba?

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Pzt Eki 24, 2022 10:43 am

kreuzovl yazdı: Pzr Eki 23, 2022 10:58 pm Merhaba Arkadaşlar Stuttgartta dil eğitimi için 6 aylık 44 f vizesine başvurdum vizem birkaç hafta içinde gelecek ancak bazı sebeplerden ötürü eyaletimi değiştirmek istiyorum acaba bu mümkün mü ?Dil kursu için önden yarısını yatırmıştım bu kısmın yanmasını göze aldım ancak bunun dışında gideceğim eyaletteki auslenderbehörde anmeldung ta sıkıntı çıkarır mı?
tekrar selam. Bu konuda net bir bilgim yok. ancak forumda buna en yakın duyduğum konu, birinin dil kursu + master programında dil kursunu başka bir eyalette , masterı başka bir yerde yapacağını okumuştum. yani bundan yola çıkarak, ben bunu yapabileceğini yorumluyorum. sanki olay iki yerinde yabancılar şubesi ile irtibatla çözülebileciği yönünde.

yani sizin vizenizi onaylıyan yabancılar şube ile asıl bulunacağınız yerin yabancılar şubesi farklı iki yer. Ben olsam bu konuyu vizem çıkıp oraya gittikten sonra hallerdim, şu an hiç risk almazdım. iki yabancılar şubesinden de randevu alırdım. bu randevular çok geç çıkıyormuş. şimdiden başvurmazını veya araştırmanızı tavsiye ederim. Ben mutlaka bir çözümü olacağını düşünüyorum. ama maalesef hepsi bir yorum tabi...

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Pzt Eki 24, 2022 10:52 am

sammydavis yazdı: Pzt Eki 24, 2022 10:43 am tekrar selam. Bu konuda net bir bilgim yok. ancak forumda buna en yakın duyduğum konu, birinin dil kursu + master programında dil kursunu başka bir eyalette , masterı başka bir yerde yapacağını okumuştum. yani bundan yola çıkarak, ben bunu yapabileceğini yorumluyorum. sanki olay iki yerinde yabancılar şubesi ile irtibatla çözülebileciği yönünde.

yani sizin vizenizi onaylıyan yabancılar şube ile asıl bulunacağınız yerin yabancılar şubesi farklı iki yer. Ben olsam bu konuyu vizem çıkıp oraya gittikten sonra hallerdim, şu an hiç risk almazdım. iki yabancılar şubesinden de randevu alırdım. bu randevular çok geç çıkıyormuş. şimdiden başvurmazını veya araştırmanızı tavsiye ederim. Ben mutlaka bir çözümü olacağını düşünüyorum. ama maalesef hepsi bir yorum tabi...
Anladım hocam dediğiniz gibi yapacağım teşekkürler.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Pzt Eki 24, 2022 1:18 pm

Merhabalar arkadaşım.44F Vizesine başvururken ikamet için bir yer gösterdiniz mi?Bende 44F ile başvuru yapacağım konaklamamı oraya gittikten sonra ayarlayacağım.Vize başvuru sürecinizi tarihleri ile yazabilirseniz çok memnun olurum.Herşey gönlünüzce olsun.Selamlar
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Pzt Eki 24, 2022 2:16 pm

Selman45 yazdı: Pzt Eki 24, 2022 1:18 pm Merhabalar arkadaşım.44F Vizesine başvururken ikamet için bir yer gösterdiniz mi?Bende 44F ile başvuru yapacağım konaklamamı oraya gittikten sonra ayarlayacağım.Vize başvuru sürecinizi tarihleri ile yazabilirseniz çok memnun olurum.Herşey gönlünüzce olsun.Selamlar
Hayır göstermedim .Vize görüşmesinde Wg de kalacağımı belirttim net adres istemediler.Bende hala konaklamamı ayarlamış değilim.
28 Temmuz idata
22 Ağustos Randevu atanması
16 Eylül Ankara vize görüşmesi

Saki

Mesaj gönderen Saki » Pzt Eki 24, 2022 3:40 pm

Arkadaşlar merhaba, vize süreci boyunca bu forumu takip edip sizden destek aldığım için ben de bir ekleme yapmak istedim. Bugün gidişatı sormak için konsolosluğu aradım ve pasaportumun bugün kargoya verildiği iletildi. Henüz yeni verdikleri için SMS gelmemiş olabilir dendi.

39F Ankara konsolosluğu
4 Ağustos idata randevu talebi
22 Ağustos Randevu atanması
15 Eylül vize görüşmesi
24 Ekim pasaportun kargoya verilmesi

Burak159

Mesaj gönderen Burak159 » Pzt Eki 24, 2022 5:11 pm

Burak159 yazdı: Cum Eki 14, 2022 11:48 am Düzeltme olarak 51f değil 52f olacak yanlış yazmışım arkadaş da vizesini 10 Ekim'de aldı onu da yanlış yazmışım. Evrakları teslim ettiğim de bana 6 aylık ayda 200 Euro bloke hesap yapsan yeter denildi vize memuru tarafından daha sonrasında ise telefon ile arayıp biz zaten maksimum 6 aylık vize verebiliyoruz 6 aylık bloke hesap yapsanız aylık 200 Euro yeter denildi şimdi ise totalde 3.500€ bloke hesap isteniyor sırf resmen oyalamak için 3 ay beklettiler kendileri bunu bunu yap diyip 3 ay sonra ise o yanlış bunu böyle yap demeleri gerçekten böyle büyük kuruma yakışmıyor insana hakaret eder gibi hareket ediyorlar

Güncel olarak konsolosluğu arayıp eksik belge olduğunu öğrendim 3 ay sonra ve bugün mail geldi Türkçesini alta koyuyorum

Sayın Burak Ümmükoğlu,

Şu anda işlemde olan vize başvurunuz için aşağıdaki belgeleri 28 Ekim 2022 tarihine kadar göndermenizi rica ederiz:

- İş başlangıcına kadar girişten bir gün önce geçerli seyahat sağlık sigortası

- İlk yıl ayda 169 Euro ve ikinci yılda ayda 119 Euro ile 2 yıl bloke hesap veya Alman taahhüt beyanı

Başvurunuzun işleme alınmasını tamamlayabilmemiz için lütfen belgeleri daha sonra gönderin.

Saygılarımla,

Ve 2. Yıl için bloke hesap istendiğini de ilk defa duyuyorum başına gelen var mı hiç Maximum 1 yıllık duydum ben hep. işin komik tarafı ise arkadaşım bütün evraklar aynı 6 aylık ayda 200 Euro'luk bloke hesap ile vizesini aldı :)

Bugün saat 16:00'da aldığın maile göre vize verilmiş 😂
Süreci baştan sona anlatıyorum,
51f Ankara konsolosluğu
20.07.2022 vize görüşmesi
24.07.2022 eksik evrak talebi ( bloke hesap 1.200€'luk )
Bundan sonra uzun süre bir bekleyiş oldu ve hiç aramadim mail atmadım, daha sonrasında ise arkadaş benden önce başvurmasını rağmen vizeyi alınca birşeylerin ters gittiğini anlayip konsolosluğu 2 sefer aradım ve eksik evrak var denildi
14.10.2022 eksik evrak talebi yeniden sağlık sigortası ve yeniden bloke hesap ( 3.500€'luk)
Ve bende maile yanıt verdim 3.500€ baştan neden istemedinjz şimdi istiyorsunuz benden ilk ( 1200€) istediğiniz bloke hesabı ekte sunuyorum sağlık sigortası ile birlikte bu uygunsa bana dönüş yapın yoksa yeniden bloke hesap yapacağım şeklinde, sonrasında ise ilk bloke hesap mailini görmediklerini düşündüğümden her gün mail attım dosyaları eke koyarak bugün dahil ve bugün 1 saat önce dönüş yaptılar ve maili aşağıda sunuyorum

Visa heute erteilt ab 26.10.2022
Sehr geehrter Herr Ümükoglu,

Ihr Visa wurde heute erteilt. Es wird Ihnen innerhalb der nächsten Tage zugesandt.

Mit freundlichen Grüßen

Visastelle der Deutschen Botschaft Ankara

Tam net saymadım ama 100 günü geçti şimdi pasaportu bekliyorum, vize bekleyenlere sabır diliyorum

DiorUC

Mesaj gönderen DiorUC » Pzt Eki 24, 2022 5:27 pm

Burak159 yazdı: Pzt Eki 24, 2022 5:11 pm Bugün saat 16:00'da aldığın maile göre vize verilmiş 😂
Süreci baştan sona anlatıyorum,
51f Ankara konsolosluğu
20.07.2022 vize görüşmesi
24.07.2022 eksik evrak talebi ( bloke hesap 1.200€'luk )
Bundan sonra uzun süre bir bekleyiş oldu ve hiç aramadim mail atmadım, daha sonrasında ise arkadaş benden önce başvurmasını rağmen vizeyi alınca birşeylerin ters gittiğini anlayip konsolosluğu 2 sefer aradım ve eksik evrak var denildi
14.10.2022 eksik evrak talebi yeniden sağlık sigortası ve yeniden bloke hesap ( 3.500€'luk)
Ve bende maile yanıt verdim 3.500€ baştan neden istemedinjz şimdi istiyorsunuz benden ilk ( 1200€) istediğiniz bloke hesabı ekte sunuyorum sağlık sigortası ile birlikte bu uygunsa bana dönüş yapın yoksa yeniden bloke hesap yapacağım şeklinde, sonrasında ise ilk bloke hesap mailini görmediklerini düşündüğümden her gün mail attım dosyaları eke koyarak bugün dahil ve bugün 1 saat önce dönüş yaptılar ve maili aşağıda sunuyorum

Visa heute erteilt ab 26.10.2022
Sehr geehrter Herr Ümükoglu,

Ihr Visa wurde heute erteilt. Es wird Ihnen innerhalb der nächsten Tage zugesandt.

Mit freundlichen Grüßen

Visastelle der Deutschen Botschaft Ankara

Tam net saymadım ama 100 günü geçti şimdi pasaportu bekliyorum, vize bekleyenlere sabır diliyorum
Burak arkadaşım hayırlı olsun çok sevindim, ben de sana yakın bir vize türü olan 52F için 64 gündür randevu ataması bekliyorum. Umarım ben de sorunsuz bir şekilde vizemi alabilirim, tavsiyen varsa dinlerim :)

Burcude

Mesaj gönderen Burcude » Pzt Eki 24, 2022 6:33 pm

Arkadaslar 22 eylul'de Idata'da randevum vardi. Hala vizemden haber yok. Istanbul baskonsolosluga hangi adrese mail atmam gerekiyor? Yada yabancilar dairesine hangi mailden ulasabilirim?

Kemal Berk

Mesaj gönderen Kemal Berk » Pzt Eki 24, 2022 7:46 pm

39F tipi İstanbul gayrettepe vize başvurusu
randevu tarihi 22 ağustos
Eksik belge talebi 31 ağustos
Eksik belge mail göndermem 5 eylül
Vizemin idataya ulaşması 24 ekim
Sistemden pasaportumun idataya ulaşmış olduğunu gördüm ve direkt olarak idataya gittim ve aldım vizem onaylanmış umarım hepinizin de hak ettiği gibi olur yardımcı olanlara da çok teşekkür ederim pazar günü gecesi de uçağım kalkıyor ama bilet göstermemiştim bileti bugün vizeden sonra aldım.

btlbtl

Mesaj gönderen btlbtl » Pzt Eki 24, 2022 9:19 pm

Burcude yazdı: Pzt Eki 24, 2022 6:33 pm Arkadaslar 22 eylul'de Idata'da randevum vardi. Hala vizemden haber yok. Istanbul baskonsolosluga hangi adrese mail atmam gerekiyor? Yada yabancilar dairesine hangi mailden ulasabilirim?
Benim de 23 eyluldeydi randevum 41 f istanbul hala haber yok konsolosluga mail attigimda isleme alındığını ve aranmak istemediklerini ilettiler. Yabancılar bürosuna mail atmayacağım. Oraya mail atilinca biraz kurcalaniyor ek evrak isteniyor buradan anladığım kadarıyla. Ama konsoloslugu aramak veya mail atmak tercihinize kalmis. Buraya mail atmıştım
visa-national@ista.auswaertiges-amt.de

mihya

Mesaj gönderen mihya » Pzt Eki 24, 2022 9:35 pm

mihya yazdı: Cum Eyl 23, 2022 12:54 pm Merhaba,

İstanbul Konsolosluğu 41 F
Randevu Tarihi: 23 Ağustos

Eşim ile aynı anda vizeye başvurduk, bugün 1 ayı geçti hala bir haber yok. Bizimle aynı gün İstanbul’dan 41 F ye başvuran ve vizesini alan oldu mu?

Bugün konsolosluktan pasaportumu aldım vizem bugünden itibaren başlamış. Eşimin işlemlerinin devam ettiğini söylediler başka bir bilgi vermediler onunla ilgili.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Sal Eki 25, 2022 1:32 am

Arkadaslar merhaba almanyaya vardıktan sonra at11 sigortanızı aktive etmek için ne yapmanız gerekiyor?

Burcude

Mesaj gönderen Burcude » Sal Eki 25, 2022 10:33 am

btlbtl yazdı: Pzt Eki 24, 2022 9:19 pm Benim de 23 eyluldeydi randevum 41 f istanbul hala haber yok konsolosluga mail attigimda isleme alındığını ve aranmak istemediklerini ilettiler. Yabancılar bürosuna mail atmayacağım. Oraya mail atilinca biraz kurcalaniyor ek evrak isteniyor buradan anladığım kadarıyla. Ama konsoloslugu aramak veya mail atmak tercihinize kalmis. Buraya mail atmıştım
visa-national@ista.auswaertiges-amt.de
Konsolosluk numarası sürekli meşgul, calmiyor bile yada direkt kapanıyor. Yabancılar dairesinin hangi adresine mail atacagimi bir turlu anlayamadım. Derslerim başladı çok strese girdim. Bu kadar bekleyiş sonunda red alan oluyor mu acaba?

cem.karatas

Mesaj gönderen cem.karatas » Sal Eki 25, 2022 10:42 am

Merhaba daha önce konsolosluğa yabancılar dairesine mail atıp da bilgi alamayan arkadaşlarım oldu mu?
Benim maillerime cevap vermediler ben de ikinci kez tekrar attim ona da cevap vermediler.

Kilitli