Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evrak ile ilgili aklıma takılan bir şey

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Zervis

Evrak ile ilgili aklıma takılan bir şey

Mesaj gönderen Zervis » Cmt Eki 22, 2022 12:34 am

Bu ekteki resimdeki, belirlenen belgeleri istedi danismanm noter onaylı ve apostilli şekilde, 2x yazan belgeler var, bunların 2 adet fotokopisini çıkarıp bu 2 fotokopisine de noter onayı ve apostil mi yapmam gerekiyor, anlayamadım.
Dosya ekleri
IMG_20221022_002949.jpg

Özgür123

Re: Evrak ile ilgili aklıma takılan bir şey

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Eki 22, 2022 10:02 pm

Zervis yazdı: Cmt Eki 22, 2022 12:34 am Bu ekteki resimdeki, belirlenen belgeleri istedi danismanm noter onaylı ve apostilli şekilde, 2x yazan belgeler var, bunların 2 adet fotokopisini çıkarıp bu 2 fotokopisine de noter onayı ve apostil mi yapmam gerekiyor, anlayamadım.
Hayır fotokopilere yapmanıza gerek yok

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Cmt Eki 22, 2022 11:17 pm

Zervis yazdı: Cmt Eki 22, 2022 12:34 am Bu ekteki resimdeki, belirlenen belgeleri istedi danismanm noter onaylı ve apostilli şekilde, 2x yazan belgeler var, bunların 2 adet fotokopisini çıkarıp bu 2 fotokopisine de noter onayı ve apostil mi yapmam gerekiyor, anlayamadım.
Orjinal belgelerinizin 1er fotokopisini alıp onun noter yeminli tercümandan çevirisini yaptırıcaksın. Sonra tercümanın bağlı olduğu notere o belgeleri onaylatıp apostil işlemi yaptırmak için kaymakamlığa gidiyosun. İşlemleri tamamladığında Apostiline gerek olmayacak şekilde noter onaylı 2 belgeyi de (türkçe fotokopi ve tercüme edilmiş kağıt) istediğin kadar çoğaltabilirsin. Benim sürecim böyle işlemişti.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eki 23, 2022 5:51 pm

Merhaba, apostile bir kere hic gerek yok ben hic yapmamistim.
Noter onayi gerekenler: Lise diplomasi (orijinal degil fotokopisine), Ösym sonuc belgesi(direk noterdekiler kendileri cikartip yapar sizin fotokopiyle gitmenize gerek yok).

Yukaridaki belgeler disinda hicbirine gerekmiyor noter onayi yani Transkript okuldan birkac tane fazla alin yeterli olur. Ceviriler icinde yeminli tercümanin kase ve imzasi yeterlidir noter onayina gerek yok.

Dogru anladiysam pasaport fotokopisi, özgecmis, motivasyon mektubu vs. tüm belgelerin dahi eger noter onayini istemisse bence bu danismandan acil kurtulun. Hayatimda ilk defa böyle bir sey görüyorum :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

millie

Mesaj gönderen millie » Pzt Eki 24, 2022 5:20 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Eki 23, 2022 5:51 pm Merhaba, apostile bir kere hic gerek yok ben hic yapmamistim.
Noter onayi gerekenler: Lise diplomasi (orijinal degil fotokopisine), Ösym sonuc belgesi(direk noterdekiler kendileri cikartip yapar sizin fotokopiyle gitmenize gerek yok).

Yukaridaki belgeler disinda hicbirine gerekmiyor noter onayi yani Transkript okuldan birkac tane fazla alin yeterli olur. Ceviriler icinde yeminli tercümanin kase ve imzasi yeterlidir noter onayina gerek yok.

Dogru anladiysam pasaport fotokopisi, özgecmis, motivasyon mektubu vs. tüm belgelerin dahi eger noter onayini istemisse bence bu danismandan acil kurtulun. Hayatimda ilk defa böyle bir sey görüyorum :lol:
Ben başvuru yapmadım ama hep dediğiniz gibi okumuştum. Transkriptin onaylanması olayı Türkçe-İngilizce/Almanca çeviri olayı olduğunda oluyor sanırım ama üniversiteler İngilizce transkript zaten veriyor. Fakültede yetkili biri de belgeyi (tam apostil mi bilmiyorum bu, onay diyeyim) onaylayabiliyor.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 24, 2022 6:45 pm

millie yazdı: Pzt Eki 24, 2022 5:20 pm Ben başvuru yapmadım ama hep dediğiniz gibi okumuştum. Transkriptin onaylanması olayı Türkçe-İngilizce/Almanca çeviri olayı olduğunda oluyor sanırım ama üniversiteler İngilizce transkript zaten veriyor. Fakültede yetkili biri de belgeyi (tam apostil mi bilmiyorum bu, onay diyeyim) onaylayabiliyor.
Ingilizce olursa çevirisine de gerek yok zaten aynen bildiğiniz gibi. Birde dosyada Lisans yazıyorda siz sanırım Master yapacaksınız onu bile yanlış yazmış eğer doğru anladıysam :)

Zervis

Mesaj gönderen Zervis » Sal Eki 25, 2022 5:02 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Eki 23, 2022 5:51 pm Merhaba, apostile bir kere hic gerek yok ben hic yapmamistim.

Yok sadece diploma, Transkript ve yerleştirme sonucu icin, onay ve apostil istemişti, kendileri de çeviri ve onay işlemini yapacağını söylemişti de aklıma takılan şu. Çeviri işlemi ilk basta yapılması gerekmezmi, onay ve apostilden sonra yapılabiliyor mu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eki 26, 2022 10:34 am

Zervis yazdı: Sal Eki 25, 2022 5:02 pm Yok sadece diploma, Transkript ve yerleştirme sonucu icin, onay ve apostil istemişti, kendileri de çeviri ve onay işlemini yapacağını söylemişti de aklıma takılan şu. Çeviri işlemi ilk basta yapılması gerekmezmi, onay ve apostilden sonra yapılabiliyor mu?
Transkripte gerek yok dedigim gibi. Cevirileri onay vermeden yapmıştım ben ama sonra da olur heralde bilemiyorum. 🤔