Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

44f ve 36f arasından 44f seçtim yanlış mı yaptım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Atstaka

44f ve 36f arasından 44f seçtim yanlış mı yaptım

Mesaj gönderen Atstaka » Sal Eki 18, 2022 2:53 pm

Herkese merhabalar yks tercihlerinde istediğim bölümümü kazandım ama deadline geçmiş olduğu için herhangi bir alman üniversitesine kayıt yaptırmadım. Almanyada da almanca kursuna(A2-B2) gidip sonrasında lisans başvurusu yapmak istiyorum. Idatadan randevu alırken de 36f verdiği için ve 36fin de gerekenlerinde kabul belgesi istediği için bazı sorulara hayır diyerek(ama dürüst cevaplarım 36fi veriyordu) 44f dil kursu randevusu aldım ve 3 aydır bekliyorum atanmasını. Almanyada master yapan kuzenim pek problem olacağını sanmıyorum dediği için üzerine çok düşünmemiştim ama şimdi şüpheye düşmedim değil dolayısıyla sorayım ne kadar erken dönersem kardır dedim.

Özetle şartlı kabulüm olmamasına rağmen 36f almadığımdan dolayı hatalı mıyım(sonuçta idata işaretlememe rağmen bunu vermişti)? 44f almam bana üniversite maceramda bir problem yaratır mı ve şimdiki randevumu iptal edip 36f randevusu açayım mı? Teşekkürler şimdiden.

İnşaatöğrencisi

Re: 44f ve 36f arasından 44f seçtim yanlış mı yaptım

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Sal Eki 18, 2022 5:08 pm

Atstaka yazdı: Sal Eki 18, 2022 2:53 pm Herkese merhabalar yks tercihlerinde istediğim bölümümü kazandım ama deadline geçmiş olduğu için herhangi bir alman üniversitesine kayıt yaptırmadım. Almanyada da almanca kursuna(A2-B2) gidip sonrasında lisans başvurusu yapmak istiyorum. Idatadan randevu alırken de 36f verdiği için ve 36fin de gerekenlerinde kabul belgesi istediği için bazı sorulara hayır diyerek(ama dürüst cevaplarım 36fi veriyordu) 44f dil kursu randevusu aldım ve 3 aydır bekliyorum atanmasını. Almanyada master yapan kuzenim pek problem olacağını sanmıyorum dediği için üzerine çok düşünmemiştim ama şimdi şüpheye düşmedim değil dolayısıyla sorayım ne kadar erken dönersem kardır dedim.

Özetle şartlı kabulüm olmamasına rağmen 36f almadığımdan dolayı hatalı mıyım(sonuçta idata işaretlememe rağmen bunu vermişti)? 44f almam bana üniversite maceramda bir problem yaratır mı ve şimdiki randevumu iptal edip 36f randevusu açayım mı? Teşekkürler şimdiden.
3 aydır beklemen çok uzun bir süre. Maillerini kontrol et belki gelmiştir. Oradaki bir üniden şartlı kabul alıp başvurmanı öneririm.