Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

THY Uçak Bileti İle İlgili Soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
anfanger

THY Uçak Bileti İle İlgili Soru

Mesaj gönderen anfanger » Pzt Eki 17, 2022 1:04 am

Merhaba arkadaşlar, THY'nin kendi sitesinde bu sorulara cevap bulamadığım için şansımı bir de burada deneyeyim dedim. Sorularım şunlar:

1- THY'de uçağın altına götürülen (yani kabine alınmayan) valizlerde bir boyut sınırlaması var mı? Öğrenci biletinde 40kg kilo sınırı olduğunu biliyorum, ancak boyut kısıtlaması ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.

2- Öğrenci biletinin sanırım 1 kere ertelenme özelliği var. Peki aldığımız bir bileti ileri bir tarihe ertelersek fiyatta bir değişiklik oluyor mu? Mesela 2 hafta sonraya 2870 TRY'ye bir bilet aldık diyelim. Fakat bu biletin tarihine 1 gün kala vizemizin yetişmeyeceğini farkettik ve biletimizi 1 hafta sonraya ertelemeye karar verdik. Fakat 1 hafta sonraki bilet 3690 TRY. Biz ertelediğimizde 2870 mi ödüyoruz, 3690 mı?

Umarım bu sorular çok absürt değildir. Bu spesifik sorulara cevap bulamadığım için buraya danışayım dedim. Okuduğunuz için teşekkürler.

xxxcyn

Re: THY Uçak Bileti İle İlgili Soru

Mesaj gönderen xxxcyn » Pzt Eki 17, 2022 8:59 am

anfanger yazdı: Pzt Eki 17, 2022 1:04 am Merhaba arkadaşlar, THY'nin kendi sitesinde bu sorulara cevap bulamadığım için şansımı bir de burada deneyeyim dedim. Sorularım şunlar:

1- THY'de uçağın altına götürülen (yani kabine alınmayan) valizlerde bir boyut sınırlaması var mı? Öğrenci biletinde 40kg kilo sınırı olduğunu biliyorum, ancak boyut kısıtlaması ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.

2- Öğrenci biletinin sanırım 1 kere ertelenme özelliği var. Peki aldığımız bir bileti ileri bir tarihe ertelersek fiyatta bir değişiklik oluyor mu? Mesela 2 hafta sonraya 2870 TRY'ye bir bilet aldık diyelim. Fakat bu biletin tarihine 1 gün kala vizemizin yetişmeyeceğini farkettik ve biletimizi 1 hafta sonraya ertelemeye karar verdik. Fakat 1 hafta sonraki bilet 3690 TRY. Biz ertelediğimizde 2870 mi ödüyoruz, 3690 mı?

Umarım bu sorular çok absürt değildir. Bu spesifik sorulara cevap bulamadığım için buraya danışayım dedim. Okuduğunuz için teşekkürler.
İlk soruya cevap vereyim, boyut sınırlaması yok diye biliyorum yani büyük valiz vs olabilir. Dikkat edilmesi gereken tek şey sivil havacılık kurallarına göre 1 valizin kilosu 32 kiloyu geçemez. 20 20 iki valiz yapabilirsiniz ya da 32 8

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Pzt Eki 17, 2022 1:11 pm

anfanger yazdı: Pzt Eki 17, 2022 1:04 am Merhaba arkadaşlar, THY'nin kendi sitesinde bu sorulara cevap bulamadığım için şansımı bir de burada deneyeyim dedim. Sorularım şunlar:

2. Soruya da ben cevap vereyim bugün müşteri hizmetlerini aradım öğrenci biletiyse ceza tutarı ödemeden yeni alacağınız biletin fiyat farkını ödeyip bileti değiştirebiliyorlarmış

anfanger

Mesaj gönderen anfanger » Pzt Eki 17, 2022 8:53 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Pzt Eki 17, 2022 1:11 pm 2. Soruya da ben cevap vereyim bugün müşteri hizmetlerini aradım öğrenci biletiyse ceza tutarı ödemeden yeni alacağınız biletin fiyat farkını ödeyip bileti değiştirebiliyorlarmış
Sorularımı cevapladığınız için ikinize de teşekkür ederim. Peki kaç güne kadar erteleyebildiğimiz ile ilgili bir bilgi verdiler mi? Mesela biletimizi son gün bile erteleyebiliyor muyuz?

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Pzt Eki 17, 2022 8:57 pm

anfanger yazdı: Pzt Eki 17, 2022 8:53 pm Sorularımı cevapladığınız için ikinize de teşekkür ederim. Peki kaç güne kadar erteleyebildiğimiz ile ilgili bir bilgi verdiler mi? Mesela biletimizi son gün bile erteleyebiliyor muyuz?
Maalesef bunu sormadım ama normal biletlerde galiba en son 1 gün önceden değişim yapılabiliyor öğrenebilirsiniz buraya da yazın lütfen