Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Pzt Eyl 27, 2010 6:34 pm

iyi gunler benim sorcagim soru Garantor Belgesi belgesi alinca ayrica herhangi bi hesapda para yatirmama gerek varmi ???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 27, 2010 6:37 pm

mecbur degilsin o zaman ama olursa da iyi olur.

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Pzt Eyl 27, 2010 6:39 pm

birde ben dayimin yaninda kalicam yani dayim beni kursa ve okulla yazdiricak acaba okul yada kurs ne gibi evraklar ister tam olarak bilginiz varsa yazarmisiniz ne istiyorlarsa onlari cevirip gonderiyim siteden allah razi olsun cevirmenide buldum sayelerinde :):)

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Sal Eyl 28, 2010 5:12 pm

MERHABA ARKADASLAR.BU GUZEL HABERI SIZINLE PAYLASMAK ISTIYORUM.VIZE MI ALMISIM,KONSOLOSLUKTAN TELEFON ACTILAR,BEN SIGORTAMI 1 HAFTALIK YAPTIRMISTIM 2 AYLIK SIGORTA YAPTIRDIKTAN SONRA PASAPORTUMU ALACAÐIM.UMARIM HERKESIN VIZE BEKLEME SONU BOYLE GUZEL OLUR.SORDUÐUM SORULARDA,CEVAPLARINI BUYUK BIR ICTENLIKLE YANITLAYAN ARKADASLARA COK TESEKKUR EDERIM.IYI GUNLER DILIYORUM...

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Sal Eyl 28, 2010 6:16 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
MERHABA ARKADASLAR.BU GUZEL HABERI SIZINLE PAYLASMAK ISTIYORUM.VIZE MI ALMISIM,KONSOLOSLUKTAN TELEFON ACTILAR,BEN SIGORTAMI 1 HAFTALIK YAPTIRMISTIM 2 AYLIK SIGORTA YAPTIRDIKTAN SONRA PASAPORTUMU ALACAÐIM.UMARIM HERKESIN VIZE BEKLEME SONU BOYLE GUZEL OLUR.SORDUÐUM SORULARDA,CEVAPLARINI BUYUK BIR ICTENLIKLE YANITLAYAN ARKADASLARA COK TESEKKUR EDERIM.IYI GUNLER DILIYORUM...[/quote]

sevindim senin adina berrak, hayirli olsun. talihsiz bi sekilde karisiklik olmus ama guzel sonuclandi. demekki yanlis yere gitmese hemen sonuclanacakti vizen. neyse guc oldu ama cikmis sonunda. bundan sonra umdugun gibi olur insAllah.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Sal Eyl 28, 2010 7:02 pm

TESEKKUR EDERIM TANZIM.EVET BELGELERIM DOÐRU YERE ZAMANINDA GITMIS OLSAYDI EÐER BEN SIMDI VIZEMI ALMIS VE COKTAN ALMANYADA OLMUSTUM BILE,BIRDE SAÐLIK SIGORTASI ICIN TEKRAR UÐRASMAK ZORUNDA KALMAZDIM.IYI AKSAMLAR DILIYORUM....

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 29, 2010 3:56 am

ya hevla velakuvvet

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eyl 29, 2010 6:52 pm

Berrak senin adina cok sevindim; ama ben sana demistim Icime doguyor yakinda gelcek diye:)Hayirli olsun.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eyl 29, 2010 9:08 pm

COKKKKKKKKK TESEKKUR EDERIM MERVECIÐIM,EVET BENIM VIZE ALACAÐIMI SOYLEMISTIN VE BENIM ICIMIDE BU SOYLEMINLE RAHATLAMISTI.SENDE EN KISA ZAMANDA ALIRSIN INSALLAH.HATTA BEN ALMANYA YA GIDINCE BIR DILEÐIN OLDUÐUNDA YAZARSIN SANA YRDIMCI OLURUM ELIMDEN GELDI KADAR:)IYI AKSAMLAR DILIYORUM.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eyl 29, 2010 9:14 pm

bEN BURADAN(DUFFY)YEDE TESEKKUR EDIYORUM,ONUNDA EVRAKLARI YANLIS YERE GITMIS,BENI UYARMASAYDI BEN HALA KENDI KENDIME VIZE BEKLIYOR OLURDUM,O BUNUN BOYLE OLABILECEÐINI SOYLEYINCE EVRAKLARIN NEREDE OLDUÐUNU ARASTIRDIK CUNKU...

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Eyl 30, 2010 3:20 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
bEN BURADAN(DUFFY)YEDE TESEKKUR EDIYORUM,ONUNDA EVRAKLARI YANLIS YERE GITMIS,BENI UYARMASAYDI BEN HALA KENDI KENDIME VIZE BEKLIYOR OLURDUM,O BUNUN BOYLE OLABILECEÐINI SOYLEYINCE EVRAKLARIN NEREDE OLDUÐUNU ARASTIRDIK CUNKU...[/quote]
vizeni almana cok sevindim berrak. boyle seyler *** oluyor sanirim. vize basvurusundan 2 hafta sonra yabancilar dairesini aramakta fayda var!

safuxk22

Mesaj gönderen safuxk22 » Prş Eyl 30, 2010 3:24 pm

13 eylulde vize basvurusu yaptim 29 unda geldi.
bu siteye geldigimde gurkani bulmami saglayan Emrah Benzer\'e cok teskr ederim umarm onun istedgi seylerde bir an once gerceklesir.
Gurkan Yalcin\'a da cok teskr ediyrm her konuda yardimlarini eksik etmedi.herkezin vizesini almasi dilegiyle :)

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Eyl 30, 2010 4:14 pm

[quote]safuxk22 tarafindan yazilan metin:
bu siteye geldigimde gurkani bulmami saglayan Emrah Benzer\'e cok teskr ederim umarm onun istedgi seylerde bir an once gerceklesir.
Gurkan Yalcin\'a da cok teskr ediyrm her konuda yardimlarini eksik etmedi.herkezin vizesini almasi dilegiyle :)[/quote]

valla cok sevindim safak. umarim hersey gonlunce olur...
allahini seven defansa gelsin

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Prş Eyl 30, 2010 4:21 pm

merhaba arkadaslar sitede yazan vize icin gerekli belgelerden baska gerekli bisey var mi? ve orda yazdigina gore belgelerinin asillarinin yaninda fotokopileri de gerekliymis o fotokopilerin cogu imzali evrak yani fotokopiler oyle oluyor mu asli gibidir falan yazmaya da gerek var mi mesela almanyadan universite kabul belgeleri ssadece fotokopisini cekmek yeterli mi? simdiden cok tesekkurler...

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eyl 30, 2010 5:25 pm

[quote]dejawuu_ tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar sitede yazan vize icin gerekli belgelerden baska gerekli bisey var mi? ve orda yazdigina gore belgelerinin asillarinin yaninda fotokopileri de gerekliymis o fotokopilerin cogu imzali evrak yani fotokopiler oyle oluyor mu asli gibidir falan yazmaya da gerek var mi mesela almanyadan universite kabul belgeleri ssadece fotokopisini cekmek yeterli mi? simdiden cok tesekkurler...[/quote] MERHABA DEJAWU,SEN VIZE RANDEVUSU ALMAK ICIN ARADIÐINDA ONLAR SANA HANGI BELGELERI GETIRMENI SOYLUYORLAR,CUNKU BAZI ISTEDIKLERI BELGELER DEÐISE BILIYOR,MESELA BENDEN IKAMETKAH VE AILEMIN NUFUS KAYIT ORNEÐINI ISTEMEDILER.BIRDE IYI NIYET MEKTUBU VE OZGECMIS YAZMAYI UNUTMA,BU ONLARIN HEM HOSUNA GIDIYOR HEMDE SENIN VIZE ALMANDA ETKILI OLUYOR,NIYETINI DAHA IYI ANLAMAK ICIN.KAÐITLARIN FOTOKOBISINE GELINCE,NORMAL FOTOKOBI IMZALI OLMASINA GEREK YOK,BIRDE HER KAÐITTAN 2 TANE FOTOKOBI ISTIYORLAR,BUNLARI SANA VIZE ICIN ARADIÐINDA SOYLUYECEKLERDIR.IYI GUNLER DILIYORUM

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eyl 30, 2010 5:43 pm

Gurkan Yalcin\'a da cok teskr ediyrm her konuda yardimlarini eksik etmedi.herkezin vizesini almasi dilegiyle :)[/quote]

hayirli olsun safuxk22, nerden basvurmustun, master icin mi?

safuxk22

Mesaj gönderen safuxk22 » Prş Eyl 30, 2010 7:33 pm

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun safuxk22, nerden basvurmustun, master icin mi?[/quote]

Istanbul Alman konsoloslugundan basvurdum. master icin degil daha okul bitmedi.
Konsoloslukta ne soruldugunuda merak edersin ben 3.siniftan makine-muh dondurdum
1- neden almanya diye sordu
2-vize cikmazsa ne yapcaksn diye sordu
bende ossye hazirlancam dedim
- simdi neden hazirlanmiyosn dedi
iste sebebini acikladim.
guler yuzlu espirili biriydi.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eyl 30, 2010 7:38 pm

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun safuxk22, nerden basvurmustun, master icin mi?[/quote]

Istanbul Alman konsoloslugundan basvurdum. master icin degil daha okul bitmedi.
Konsoloslukta ne soruldugunuda merak edersin ben 3.siniftan makine-muh dondurdum
1- neden almanya diye sordu
2-vize cikmazsa ne yapcaksn diye sordu
bende ossye hazirlancam dedim
- simdi neden hazirlanmiyosn dedi
iste sebebini acikladim.
guler yuzlu espirili biriydi.[/quote]

iyiymiss :) gozunuz aydin valla. ist\'dan bu kadar hizli cikabilmesine sevindim. nasipse haftaya da ben gorusucem.

peki sizin okul kabulunuz varmiydi, yoksa dil icin mi simdilik?

safuxk22

Mesaj gönderen safuxk22 » Cum Eki 01, 2010 2:31 am

okul kabulum vardi. sormak istedgin bisey varsa ozel mesajdan atarsn daha detayli cevaplar verrim

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cum Eki 01, 2010 8:54 am

iyi niyet mektubu yazin demissinizde bu iyi niyet mektubunu Turkcemi yoksa ingilizcemi yoksa almancami yazalim ?B)

Kilitli