Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deniz203

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 06, 2022 1:29 pm

zeldaceren yazdı: Prş Eki 06, 2022 12:34 pm şu an WG bakıyorum ama özel yurt var diye biliyorum yine oraya giden arkadaşım 450€’ya yurda çıktı
Studentenwerkten bir yurda gitmiş olabilir mi acaba (TU dortmunda kayıt olunca devlet yurduna başvurulabiliyormuş)? özel yurt ise o fiyat oldukça iyi

ayropean

Mesaj gönderen ayropean » Prş Eki 06, 2022 1:37 pm

deniz203 yazdı: Prş Eki 06, 2022 1:28 pm Anladım, forumda bir ara 3 aylık kayıt yeterli deniyordu ama demek ki değişiyor sürekli.
Memura gore değişiyor. Burada A2 olan birisi 8 haftalik kayit olmustu ve vizesini almıştı. Zaten sadece c1 kursu almamiz gerekiyorsa doğal olarak 1 kur yetiyor diye düşünüyorum

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Prş Eki 06, 2022 2:21 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Prş Eki 06, 2022 12:50 pm Sonunda bu mesajı yaziyoruz:)
41F İstanbul Gayrettepe basvuru
Başvuru tarihi: 5 Agustos
Atama: 9 Agustos
Randevu Tarihi :26 Agustos
Vize teslim tarihi : 5 Ekim

Bizimkisi biraz ümit versin diye detaylı yazacağım. Eşim adına bu başvuru, kendisi İTÜ peyzaj mezunu ve Potsdam da özel bir uniden İngilizce master kabulü aldı, yaşı 32, okulu 7 senede bitirdi, ve yüksek bir ortalaması yok ve sonrasında kendi işi - özel sektör karışımı bir deneyimi var, vizeye basvurdugumuzda çalışmiyordu bebeğimiz olduğu için. Vize iyi niyet mektubunda her şeyi olduğu gibi yazdık. Yani okuldan kabul aldıysanız - ki biz direk vakit kaybetmemek için özel okul ile ilerledik, kabul alması daha kolay, tabi maddi olarak bir tık daha zor, ama non-EU ülkeler için burs indirim gibi şeyler yapıyorlar okul ile iletişime geçerek biz %50indirim bile aldık mesela.
Bir sürü kişi - ben de dahil- vizeye kabul almayacağını düşünüyordum, hatta ve hatta AT11 dokümanında veren kişi tarihte hata yapmış ben son gece farkettim, onu tekrar isterler herhalde falan diyorduk ama onu bile farketmemisler, cidden sessizlik süresi bitiyor ve aman lanet olsun vizeyi verelim diyip geçiyorlar herhalde tam anlamadık.

Expatrio dan yaptık özel sağlık sigortası ve bloke hesap için direk value package satın aldık. Minimum tutardan fazla para gösterdik, ama tapu vs almadılar sadece yazan evrakları aldılar.
Expatrio ya para henüz ulasmamisti, ama transfergo transfer tamamlandı dokümanı ve expatrioda evrak yüklendi görüntüsünü alıp koyduk, 30agustosta da transfer tamamlandıktan sonra 06dokumanini mail ile gönderdik ama kimse istemedi bizden, biz kendimiz ilettik, görevli eksik olduğunu bile anlamadı, evraklarını tam dedi..
Sorular:
Hangi bölümde okuyacaksin
Akrabanız var mi
Gibi aynı sorular, Eşimin uzaktan akrabası var olarak cevap verdi, bu soruyu soran çok olmuş diye özellikle yazdım.
Görevli normalde beni ve bebeğimi almadı ama sonra birlikte başvuru evraklarımızin olmayacağını(zaten ya tutarsaydi bizimki) bizim ayrı başvurmamiz gerektiğini VS bildirmek için içeri aldılar, gayet güler yüzlüydu, sadece görüşme sabah 8:30du çıktığımızda 12yi geçmişti.
Telefonla hem Potsdam hem burayı aradık, redial ile kac kere arandı bilmiyorum ama kimse açmadı, mail hem buraya hem de almanyaya defalarca attık kimse dönmedi.

Kısacası 30ustuyum, okul notum çok yüksek değil falan diye vazgeçmeyin, eğer biraz harcayacaginiz parayı gözden çıkarmaya okayseniz deneyin, sonunda bizim gibi olumlu sonuclanabiliyor:)

Umarim isteyen herkesin vizesi bir an evvel gelir ☺️
Öncelikle hayırlı olsun. Siz de eşiniz ile birlikte mi başvuru yaptınız. Yani vize size eşinize ve çocuğunuza da eş zamanlı mı çıktı?

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Prş Eki 06, 2022 2:27 pm

Bizimkisi biraz ümit versin diye detaylı yazacağım. Eşim adına bu başvuru, kendisi İTÜ peyzaj mezunu ve Potsdam da özel bir uniden İngilizce master kabulü aldı, yaşı 32, okulu 7 senede bitirdi, ve yüksek bir ortalaması yok ve sonrasında kendi işi - özel sektör karışımı bir deneyimi var, vizeye basvurdugumuzda çalışmiyordu bebeğimiz olduğu için. Vize iyi niyet mektubunda her şeyi olduğu gibi yazdık. Yani okuldan kabul aldıysanız - ki biz direk vakit kaybetmemek için özel okul ile ilerledik, kabul alması daha kolay, tabi maddi olarak bir tık daha zor, ama non-EU ülkeler için burs indirim gibi şeyler yapıyorlar okul ile iletişime geçerek biz %50indirim bile aldık mesela.
Bir sürü kişi - ben de dahil- vizeye kabul almayacağını düşünüyordum, hatta ve hatta AT11 dokümanında veren kişi tarihte hata yapmış ben son gece farkettim, onu tekrar isterler herhalde falan diyorduk ama onu bile farketmemisler, cidden sessizlik süresi bitiyor ve aman lanet olsun vizeyi verelim diyip geçiyorlar herhalde tam anlamadık.

Expatrio dan yaptık özel sağlık sigortası ve bloke hesap için direk value package satın aldık. Minimum tutardan fazla para gösterdik, ama tapu vs almadılar sadece yazan evrakları aldılar.
Expatrio ya para henüz ulasmamisti, ama transfergo transfer tamamlandı dokümanı ve expatrioda evrak yüklendi görüntüsünü alıp koyduk, 30agustosta da transfer tamamlandıktan sonra 06dokumanini mail ile gönderdik ama kimse istemedi bizden, biz kendimiz ilettik, görevli eksik olduğunu bile anlamadı, evraklarını tam dedi..
Sorular:
Akrabanız var mi
Gibi aynı sorular, Eşimin uzaktan akrabası var olarak cevap verdi, bu soruyu soran çok olmuş diye özellikle yazdım.
Görevli normalde beni ve bebeğimi almadı ama sonra birlikte başvuru evraklarımızin olmayacağını(zaten ya tutarsaydi bizimki) bizim ayrı başvurmamiz gerektiğini VS bildirmek için içeri aldılar, gayet güler yüzlüydu, sadece görüşme sabah 8:30du çıktığımızda 12yi geçmişti.
Telefonla hem Potsdam hem burayı aradık, redial ile kac kere arandı bilmiyorum ama kimse açmadı, mail hem buraya hem de almanyaya defalarca attık kimse dönmedi.

Kısacası 30ustuyum, okul notum çok yüksek değil falan diye vazgeçmeyin, eğer biraz harcayacaginiz parayı gözden çıkarmaya okayseniz deneyin, sonunda bizim gibi olumlu sonuclanabiliyor:)

hayırlı olsun, gerçekten okuyunca çok sevindim. bu süreçte insan ister istemez yıpranıyor vize ne olur red yer miyim gelir mi gelmez mi diye kendi kendimi yiyip bitiriyordum ama mesajınızı görünce biraz olsun rahatladım. sizin vizeniz ortalama 6 haftada gelmiş ben yarın 3. haftayı dolduruyorum bakalım vize gelsin de geç gelsin moduna girdim artık.

bekleyen herkese sabır diliyorum.......

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Prş Eki 06, 2022 2:40 pm

Maalesef, yanlış yönlendirmeler sebebiyle ayrı başvurduk bize randevu bile atanmadı daha biz net 8-9 aya anca sonuçlanıcak gibi; ama shengene başvurduk, 3-4 tane farklı seyahat göstererek öyle git gel yapıcaz artık, düşünüyorsanız mutlaka ailenizle başvurun aksi taktirde randevu ataması şuanda Mayısda başvuranlara yapılıyor gibi bir durum var o derece kötü, başvuru yaparken kişi sayısını yazmanız yeterli, aileninki biraz geç gelebiliyor ama biraz bizimki gibi 1 yıla yaklaşmayacak en azından :) Eğer maddi olarak parayı gösterebiliyorsanız belirtilen zaten siz ailenizle ya da ailesiz başvurmanızın bir artı ya da eksisi yok-muş(Bir konsolosluk çalışanı bilgisi)
tdenisa yazdı: Prş Eki 06, 2022 2:21 pm Öncelikle hayırlı olsun. Siz de eşiniz ile birlikte mi başvuru yaptınız. Yani vize size eşinize ve çocuğunuza da eş zamanlı mı çıktı?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Prş Eki 06, 2022 2:43 pm

Her gün idata sorgulama yaptık cidden, bir kaç yaş gitti yani net:) Bence de zaten 3 haftayı geçip de olumsuz olanı daha hiç duymadım :)

Nacizane herkese öneri olarak da yazayım, biz daha vize çıkmadan oturum izni için randevu talebinde bulunduk, ne kaybederiz ki diyip en erken Potsdam Ocak 2'ye verdi mesela, bence vizeye başvuranlar bunu da randevusunu önden başvurun ki çıkmazsa gitmezsiniz nolcak, zaten her şey uzun sürüyor :)
yigitzuberlin yazdı: Prş Eki 06, 2022 2:27 pm hayırlı olsun, gerçekten okuyunca çok sevindim. bu süreçte insan ister istemez yıpranıyor vize ne olur red yer miyim gelir mi gelmez mi diye kendi kendimi yiyip bitiriyordum ama mesajınızı görünce biraz olsun rahatladım. sizin vizeniz ortalama 6 haftada gelmiş ben yarın 3. haftayı dolduruyorum bakalım vize gelsin de geç gelsin moduna girdim artık.

bekleyen herkese sabır diliyorum.......

kardelnnk

Mesaj gönderen kardelnnk » Prş Eki 06, 2022 3:27 pm

ağustosun sonunda idata ulusal vize için randevu talebinde bulundum henüz atama olmadı bir sey olmadı ve hazırlık icin son kayıt günü 13 ekim nasıl olacak schengen alsam sonradan ulusala çevirtemez miyim

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Prş Eki 06, 2022 3:42 pm

Bildiğim kadarıyla schengen de kolay bir şekilde çıkmıyor. Beklemekten başka çareniz yok gibi.

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Prş Eki 06, 2022 3:51 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Prş Eki 06, 2022 2:43 pm Her gün idata sorgulama yaptık cidden, bir kaç yaş gitti yani net:) Bence de zaten 3 haftayı geçip de olumsuz olanı daha hiç duymadım :)

Nacizane herkese öneri olarak da yazayım, biz daha vize çıkmadan oturum izni için randevu talebinde bulunduk, ne kaybederiz ki diyip en erken Potsdam Ocak 2'ye verdi mesela, bence vizeye başvuranlar bunu da randevusunu önden başvurun ki çıkmazsa gitmezsiniz nolcak, zaten her şey uzun sürüyor :)
hocam 41f ten daha önce hiç red yiyen duymadım yiyen yazmıyor sanırım :D siz duydunuz mu hiç ? bir de oturum izninden kastınız anmeldung randevusu mu ? ben de aldım 4 kasıma berlin için

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Eki 06, 2022 4:59 pm

deniz203 yazdı: Çrş Eki 05, 2022 6:46 pm Merhaba, kayıt yaptırdığınız dil kursu ile ilgili bir referansınız yani gidip memnun kalan tanıdıklarınız var mı yoksa şans eseri olarak mı orayı seçtiniz?
Merhaba, bu forumdan giden 5 6 kişi görmüşümdür ve memnun olmayanı görmedim sanırım. Ayrıca forum sahibinin de referansı vardı.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 06, 2022 5:03 pm

berlin2022 yazdı: Prş Eki 06, 2022 4:59 pm Merhaba, bu forumdan giden 5 6 kişi görmüşümdür ve memnun olmayanı görmedim sanırım. Ayrıca forum sahibinin de referansı vardı.
Teşekkür ederim, ben de orayı değerlendireceğim kurs tarihleri uyarsa. Ücret uygun fakat tek sıkıntı konaklama gibi duruyor.

ckko

Mesaj gönderen ckko » Prş Eki 06, 2022 5:12 pm

Sorular:
Akrabanız var mi

Hayırlı olsun, benim de durumum benzer şekilde. 34 yaşındayım, hasbelkader biraz da iş tecrübemden dolayı Humboldt'ta yüksek lisans bölümüne kabul aldım. 31 Ağustos'ta evraklarımı teslim ettim ve 41F için başvurumu yaptım. İnşallah benim de vizem sizin programa göre birkaç günde gelir, çünkü 17'sinde okul başlıyor ve daha kalacak yerimi ayarlamadım :roll:

Benim de lisansım Sakarya Üniversitesi yani çok da matah değil ve okulu 2.08 ortalama ile bitirdim, buna rağmen kabul aldım :) Anladığım kadarıyla evet okul puanı ve okulun kendisi önemli, ancak yapılacak yüksek lisans, uzun yıllar iş tecrübenizin olduğu bir alanda ise o zaman bu tecrübe okuldan daha etkili oluyor.

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Prş Eki 06, 2022 5:13 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Prş Eki 06, 2022 2:40 pm Maalesef, yanlış yönlendirmeler sebebiyle ayrı başvurduk bize randevu bile atanmadı daha biz net 8-9 aya anca sonuçlanıcak gibi; ama shengene başvurduk, 3-4 tane farklı seyahat göstererek öyle git gel yapıcaz artık, düşünüyorsanız mutlaka ailenizle başvurun aksi taktirde randevu ataması şuanda Mayısda başvuranlara yapılıyor gibi bir durum var o derece kötü, başvuru yaparken kişi sayısını yazmanız yeterli, aileninki biraz geç gelebiliyor ama biraz bizimki gibi 1 yıla yaklaşmayacak en azından :) Eğer maddi olarak parayı gösterebiliyorsanız belirtilen zaten siz ailenizle ya da ailesiz başvurmanızın bir artı ya da eksisi yok-muş(Bir konsolosluk çalışanı bilgisi)
Biz de eşimle birlikte başvurmadık. Bu kadar uzun sürede çıkacağını bilmiyorduk açıkçası. Hayırlısı artık.

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Prş Eki 06, 2022 5:17 pm

ckko yazdı: Prş Eki 06, 2022 5:12 pm Hayırlı olsun, benim de durumum benzer şekilde. 34 yaşındayım, hasbelkader biraz da iş tecrübemden dolayı Humboldt'ta yüksek lisans bölümüne kabul aldım. 31 Ağustos'ta evraklarımı teslim ettim ve 41F için başvurumu yaptım. İnşallah benim de vizem sizin programa göre birkaç günde gelir, çünkü 17'sinde okul başlıyor ve daha kalacak yerimi ayarlamadım :roll:

Benim de lisansım Sakarya Üniversitesi yani çok da matah değil ve okulu 2.08 ortalama ile bitirdim, buna rağmen kabul aldım :) Anladığım kadarıyla evet okul puanı ve okulun kendisi önemli, ancak yapılacak yüksek lisans, uzun yıllar iş tecrübenizin olduğu bir alanda ise o zaman bu tecrübe okuldan daha etkili oluyor.
Merhaba. Ben de aynı gün evrak teslim ettim idata Gayrettepe ofisinden. Benim de henüz vizem gelmedi bekliyorum. Vizeniz geldiğinde Bilgi verirseniz çok sevinirim.

TubaK

Mesaj gönderen TubaK » Prş Eki 06, 2022 5:21 pm

Arkadaşlar merhaba, 24 ağustosta görüşmem bardı İstanbul’da bugün pasaportumu aldım 6 aylık vize ile 41f yer Osnabrück umarım herkes çok fazla beklemeden ulaşır vizesine 🙏

gurkann

Mesaj gönderen gurkann » Prş Eki 06, 2022 6:50 pm

sunnyday yazdı: Prş Eki 06, 2022 12:48 pm Selamlar.
İstanbul'dan 41f vize başvurusu yaptım.
Berlin'e.
Randevu üzerinden neredeyse tam 8 hafta geçti.
Konsolosluk hala Berlin'den onay bekliyoruz diyor.
Eksik belge vs. istenmedi.
Benzer durum yaşayan var mı? Nasıl çözeriz bunu arkadaşlar ya okul başladı.
Berlin'e yazabileceim bir mail telefon da bulamıyorum. Mailler geri dönüyor telefon düşmüyor.
Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Merhabalar hocam , bende yaklaşık 7 hafta 2 gündür bekliyorum. İzmirden yapmıştım başvurumu sizinle aynı durumdayım.

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Prş Eki 06, 2022 9:10 pm

deniz203 yazdı: Prş Eki 06, 2022 1:29 pm Studentenwerkten bir yurda gitmiş olabilir mi acaba (TU dortmunda kayıt olunca devlet yurduna başvurulabiliyormuş)? özel yurt ise o fiyat oldukça iyi
Bugün sordum devlet yurdu değilmiş zaten benim de bildiğim kadarıyla devlet yurtları geç çıkıyor ama türk öğrencilere ikinci sömestirda çıkıyormuş dedi o arkadaşım kaldığı yurdun ismi de Wihoga imiş özel bir alman okulunun yurduymuş ama yer yok diyor Basecamp diye bir yurt da varmış özel orası daha güzelmiş ama çok pahalıymış

erasmusistyom

Mesaj gönderen erasmusistyom » Prş Eki 06, 2022 9:14 pm

Arkadaşlar merhaba, 35f vizesi için başvuracağım . Garantör belgem gecikecek gibi. Ben şimdi başvursam vizeye ve eksik evrak kısmında beklesem bir sıkıntı olur mu? Eksik evrağı ne kadar süre içinde yüklemem lazım?

Veya randevu erteleme hakkım kaç kere var?

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 06, 2022 10:02 pm

zeldaceren yazdı: Prş Eki 06, 2022 9:10 pm Bugün sordum devlet yurdu değilmiş zaten benim de bildiğim kadarıyla devlet yurtları geç çıkıyor ama türk öğrencilere ikinci sömestirda çıkıyormuş dedi o arkadaşım kaldığı yurdun ismi de Wihoga imiş özel bir alman okulunun yurduymuş ama yer yok diyor Basecamp diye bir yurt da varmış özel orası daha güzelmiş ama çok pahalıymış
Çok teşekkür ederim bilgi için.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Prş Eki 06, 2022 10:46 pm

Tıpış yazdı: Çrş Eki 05, 2022 11:27 am arkadaşlar sonunda kargoya verilmiş pasaportum
idata istanbul gayrettepe görüşme 23 ağustos kargo maili 5 ekim
süreç gerçekten çok yorucu vizesi daha gelmemiş arkadaşlara sabır diliyorum
eksik belge teslim etmiş miydiniz 23 ağustostan sonra

Kilitli