Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul dondurma ve ders kaydı yapmamak.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutschequalitat

Okul dondurma ve ders kaydı yapmamak.

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cmt Eki 01, 2022 4:58 pm

Merhabalar, ben bu sene İTÜ Gemi Makineleri ve Gemi İnşaası mühendisliği kazandım e-kayıt ile kaydımı yaptırdım üniye ama ders kaydı yapmadım. Almanya'da üni başvurusu için kazandı belgesi yeterli anladığım kadarıyla ancak ders kaydı yapmamak ne gibi sorunlar oluşturabilir bana İTÜ benim kaydımı siler mi devamsızlıktan?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Okul dondurma ve ders kaydı yapmamak.

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 04, 2022 8:52 am

Sorunuzun cevabini sadece ITÜ verebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

MRTHNGNS

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Sal Eki 04, 2022 12:59 pm

deutschequalitat yazdı: Cmt Eki 01, 2022 4:58 pm Merhabalar, ben bu sene İTÜ Gemi Makineleri ve Gemi İnşaası mühendisliği kazandım e-kayıt ile kaydımı yaptırdım üniye ama ders kaydı yapmadım. Almanya'da üni başvurusu için kazandı belgesi yeterli anladığım kadarıyla ancak ders kaydı yapmamak ne gibi sorunlar oluşturabilir bana İTÜ benim kaydımı siler mi devamsızlıktan?
Evet siler, ben de aynı durumdayım. Kayıt yaptırdım ders seçtim. Şimdi dil kursu kaydı göstererek donduracağım. Kabul etmezlerse en kötü devamsızlıktan kalırım 1 yıl.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Sal Eki 04, 2022 7:39 pm

MRTHNGNS yazdı: Sal Eki 04, 2022 12:59 pm Evet siler, ben de aynı durumdayım. Kayıt yaptırdım ders seçtim. Şimdi dil kursu kaydı göstererek donduracağım. Kabul etmezlerse en kötü devamsızlıktan kalırım 1 yıl.
İyi günler, Ben okulu aradım sorun olmayacağını söylediler. Acaba siz okulunuzun kaydınızı sileceğini tahmin mi diyorsunuz yoksa okulu aradınız mı? Ayrıca dil kursundan kastınız Almanya'da dil kursuna başlayacağınızı mı bahane olarak gösterdiniz yoksa tr de olması yeterli mi? Teşekkürler.

MRTHNGNS

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Çrş Eki 05, 2022 12:07 am

Ben daha önce bu şekilde yapmış arkadaşlarımdan öğrendim. Dil kursu kaydı Almanya’da. Ben Aachen’da devam edeceğim ilk yıl dil kursuna.