Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
serhadyuce

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen serhadyuce » Prş Eyl 23, 2010 11:04 am

merhaba degeerlli deutschstudent ailesi....lutfen benim acil yardima ihtiyacim var.. simdi ben 16 agustosta ankarada ogrenci vizesi basvurusunda bulunmustum fakat iki hafta sonra red geldi ve red gerekceleri senin almanyada universite okuyacagina inanmiyoruz gercekci bulmadik sacma bi neden tabi.....simdi benim almancam yok ama universitenin kendi bunyesinde verdigi dilk kursu kabul belgesi ve universit e kabul belgesi alip onlara konsolosluga goturdum ......yani butun evraklari eksizksiz bir sekilde gomturmustum....simdi ise almanyada itiraz icin abim avukat tutmus ve avukat devreye girecek...sizce itiraz etmek mi daha iyi yoksa tekrar basvurmak mi?lutfen acil yardim lutfennnnnnnnnnnnn........
[/b

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Prş Eyl 23, 2010 11:42 am

arkadasim formu bi gozat istersen senin durumunda olan arkadaslar var ve yeni konu acarak sorununu belirtmelisin.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Eyl 27, 2010 5:32 pm

merhaba arkadaslar,
ayin 8. de yazmis oldugum itiraz dilekcesi icin, konsoloskuktan 17 eylul cuma gunu ve 20 eylul pazertesi gunu aradilar. cuma gunu konusmamizda bana ne yapmak istedigimi sordular. bende ilk once dil egitimi alip sonra master yapmak istedigimi ve egitim seviyemi arttirmak istedigimi acikica soyledim. ogrenci laboratuarlarina girdigimi ve ders anlattigimi soyledim. ama siz turistlik vizesine basvuru yapmissiniz 3 ay sonra geri donmeniz gerekli dedi. bende randevuyu aldigim sekreter bu sekilde soyledi hatta kayitlari dinleyebilirsiniz dedim. sonra hatta kalin amirimle gorusup size geri donecegim dedi. ve 1 kac dk sonra hat koptu.
sonra pazartesi gunu yine aradilar; yeniden vize basvurusunda bulunun ve ogrenci vizesi oldugunu soyleyin. garantor belgenizi yeniden cikarttirin ve ogrenim boyunca garanti olacagini belirttirin ve yeniden basvuru yapin. buarada sizden tekrardan vize ucreti almiyacaz denildi.
bu sekilde aramalari sizce olumlu mu? vizeyi alma sartim yukseldi mi?
haberlerinizi dort gozle bekliyorum
Insallah bu sefer alirim
kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 27, 2010 6:47 pm

[quote]copurcan tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar,
ayin 8. de yazmis oldugum itiraz dilekcesi icin, konsoloskuktan 17 eylul cuma gunu ve 20 eylul pazertesi gunu aradilar. cuma gunu konusmamizda bana ne yapmak istedigimi sordular. bende ilk once dil egitimi alip sonra master yapmak istedigimi ve egitim seviyemi arttirmak istedigimi acikica soyledim. ogrenci laboratuarlarina girdigimi ve ders anlattigimi soyledim. ama siz turistlik vizesine basvuru yapmissiniz 3 ay sonra geri donmeniz gerekli dedi. bende randevuyu aldigim sekreter bu sekilde soyledi hatta kayitlari dinleyebilirsiniz dedim. sonra hatta kalin amirimle gorusup size geri donecegim dedi. ve 1 kac dk sonra hat koptu.
sonra pazartesi gunu yine aradilar; yeniden vize basvurusunda bulunun ve ogrenci vizesi oldugunu soyleyin. garantor belgenizi yeniden cikarttirin ve ogrenim boyunca garanti olacagini belirttirin ve yeniden basvuru yapin. buarada sizden tekrardan vize ucreti almiyacaz denildi.
bu sekilde aramalari sizce olumlu mu? vizeyi alma sartim yukseldi mi?
haberlerinizi dort gozle bekliyorum
Insallah bu sefer alirim
kolay gelsin
[/quote]

Mutlaka yukseltir.. kendileri bir hata yapmislar ve o anda hat kopmus =).

vizeden red yenildigi zaman ikinci gorusmede herkes para oder normalde. hatalarini anlamislar.

hatta tavsiyem egitim vizesi icin basvururken, klasik bir sorudur , red yersen napacaksin diye sorduklari zaman; ilk gorusmedeki hatadan oturu konsoloslugu mahkemeye vermeyi dusunuyorum diyebilirsin =)

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 28, 2010 12:14 pm

katiliyorum arkadasa mutlaka yukselir ve alirsin vizeyi yapicaklarini soylemisler sana zaten sende bunlari halledebilir ve umarim vizeyi alirsin kardesim.bende 22.eylulde itiraz dilekcesi faksladim ama hala arayan olmadi bekliyorum.hakkinda hayirlisi olsun

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Eyl 28, 2010 1:44 pm

Insallah alirim yaa arkadaslar.

buarada benim 1sorum olacakti. garantor belgesinin ustune egitim suresince garantor olacagina dair belgeyi almak icin garantorume hangi belgeyi istemesini gerektigini soyleyeyim?
simdiden cok tsk ederim sizlere cok saolun...

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 28, 2010 2:25 pm

kardesim itiraz dilecesi verdiginde surekli ariyormuydun konsoloslugu,cevap veriyorlarmiydi peki.ben surekli ariyorum mesgul ve actiklarinda cevap veremeyeceklerini soyluyorlar.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eyl 28, 2010 3:41 pm

buarada benim 1sorum olacakti. garantor belgesinin ustune egitim suresince garantor olacagina dair belgeyi almak icin garantorume hangi belgeyi istemesini gerektigini soyleyeyim?
simdiden cok tsk ederim sizlere cok saolun...[/quote]

dil kursu ve universite egitimi boyunca diye yazdirsa yeterlidir garantor kagidina bende oyle yaziyordu

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 28, 2010 10:23 pm

22.09.2010 tarihinde yapmis oldugum itiraz sonucunda bugun konsolosluktan arayarak vizemin onaylandigini passportumu onlara gondermemi soylediler bende hemen gonderdim.emegi gecen arkadaslara tesekkur ediyorum.iyi calismalar

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eyl 29, 2010 2:55 am

Vizeye girecek olan arkadaslara tavsiyem olsun. Red alkirsaniz ne yaparisniz sorusuna 2 defa red alip 3. gorusmeye gittimde tekrar sormalari karisinda. 2 defa bu soru soruldu cevabim degismedi gordugunuz gibi yine basvurdum dedim :D

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Çrş Eyl 29, 2010 10:08 am

[quote]chetawe06 tarafindan yazilan metin:
kardesim itiraz dilecesi verdiginde surekli ariyormuydun konsoloslugu,cevap veriyorlarmiydi peki.ben surekli ariyorum mesgul ve actiklarinda cevap veremeyeceklerini soyluyorlar.[/quote]

ben dilekceyi gonderdikten sonra, hic aramadim. onlar aradi.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Çrş Eyl 29, 2010 10:10 am

[quote]Gurhan tarafindan yazilan metin:

simdiden cok tsk ederim sizlere cok saolun...[/quote]

dil kursu ve universite egitimi boyunca diye yazdirsa yeterlidir garantor kagidina bende oyle yaziyordu[/quote]

cok tesekkur ederim Gurkan. saolasin. bide baslangicta 3 aylik dil kursuna yazildim. bunda bi sakinca var mi? 1 senelik yada 6 ay olmasi sart mi?

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Çrş Eyl 29, 2010 10:12 am

[quote]chetawe06 tarafindan yazilan metin:
22.09.2010 tarihinde yapmis oldugum itiraz sonucunda bugun konsolosluktan arayarak vizemin onaylandigini passportumu onlara gondermemi soylediler bende hemen gonderdim.emegi gecen arkadaslara tesekkur ediyorum.iyi calismalar[/quote]

hayirli olsun kardesm. darisi bize insallah.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Çrş Eyl 29, 2010 12:10 pm

birde arkadaskar, 3 aylik dil kursuna yazilmistim 4 ekimde basliyor. fakat 1 ay sonraya erteleyecegiz.acaba 3 aylik dil kursu belgesi yeterli olur mu? bunda bi sakinca var mi? 1 senelik yada 6 ay olmasi sart mi?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 29, 2010 8:37 pm

sart degil bende 2 aylik yazilmistim

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Pzr Eki 03, 2010 2:41 pm

degerli arka daslar yazdiklarima bakiyorum da kimse cvp vermiyor lutfen bilgisi olanlar yazsin.... simdi ben ogrenci vizesine basvurdum ve red geldi gerekce de senin almanayada okuyacagina inanmmiyoruz... sacma sapan bi neden simdi ben avukat tutmusum almanayada konsoloswlukla o gorusuyor sizce bisey yapabilir mi ve eger konsolosluk kabul ederse benim 12 ekimde almanayda olmam gerekiyor yetisir miyim simdiden tesekkurler.....
[/b

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 03, 2010 6:36 pm

[quote]serhadyuce tarafindan yazilan metin:
degerli arka daslar yazdiklarima bakiyorum da kimse cvp vermiyor lutfen bilgisi olanlar yazsin.... simdi ben ogrenci vizesine basvurdum ve red geldi gerekce de senin almanayada okuyacagina inanmmiyoruz... sacma sapan bi neden simdi ben avukat tutmusum almanayada konsoloswlukla o gorusuyor sizce bisey yapabilir mi ve eger konsolosluk kabul ederse benim 12 ekimde almanayda olmam gerekiyor yetisir miyim simdiden tesekkurler.....[/quote]

bu soruya nasil ve ne diye cevap verilebilirki ?

evet kabul edilir. hayir edilmez.

ama her halukarda 12 ekime yetisemezsin

sifa

Mesaj gönderen sifa » Prş Tem 26, 2012 9:19 pm

bende basvuru yaptim ama red geldi almanya ya yerlescem dusunuluyo itiraz dilekcesi yazcam fakat kanit olarak ne gostercem ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Tem 26, 2012 11:17 pm

Kanit olarak egitim alanindaki hedeflerini yazacaksin.Bu zamana kadar egitim alaninda neler yaptigini,ve Almanya\'da neler yapacagini vs vs. Sitemizde itiraz dilekcesi yazan arkadaslar var onlar sana daha da yardimci olacaktir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 27, 2012 12:12 am

Oguz arkadas turist vizesine basvurmus;)

Noterden geri donecegine dair bir yazi yazarsan etkili olabilir belki.