Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36f vize başvurusuyla ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elifxyil

Re: 36f vize başvurusuyla ilgili

Mesaj gönderen elifxyil » Pzt Ağu 22, 2022 5:40 pm

uraskyra yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 5:07 pm Şimdi mesaj geldi yurtiçi kargodan. Yarın şubeden alacağım pasaportumu tam 1 ay oldu başvuru yapalı geldi bugün sonunda mesaj. Yarın buraya yazacağım.
En azından bekleyişinizin bitmesi güzel. Umarım vizenizi almışsınızdır.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 22, 2022 9:22 pm

uraskyra yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 5:07 pm Şimdi mesaj geldi yurtiçi kargodan. Yarın şubeden alacağım pasaportumu tam 1 ay oldu başvuru yapalı geldi bugün sonunda mesaj. Yarın buraya yazacağım.
Hayırlı olsun inşallah vizenizi alırsınız .Hangi konsolosluktaydi görüşmeniz.Umarim isteyen herkes vizesini alır.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Pzt Ağu 22, 2022 9:49 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 9:22 pm Hayırlı olsun inşallah vizenizi alırsınız .Hangi konsolosluktaydi görüşmeniz.Umarim isteyen herkes vizesini alır.
İzmir konsolosluğundaydı vize görüşmem tam 32.günde sms geldi tarafıma.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 22, 2022 10:20 pm

uraskyra yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 9:49 pm İzmir konsolosluğundaydı vize görüşmem tam 32.günde sms geldi tarafıma.
İzmir olduğu için bence vize gelmiştir.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Sal Ağu 23, 2022 10:11 am

Evet arkadaşlar,

Vizem an itibariyle geldi. 21 Temmuzda görüşmeye girmiştim 22 Ağustosta onaylanmış tam 32. günde. Çalışma izni ile birlikte geldi tarafıma. Vize bekleyen herkesin umarım en kısa sürede olumlu biçimde sonuçlanır.

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Sal Ağu 23, 2022 10:34 am

uraskyra yazdı: Sal Ağu 23, 2022 10:11 am Evet arkadaşlar,

Vizem an itibariyle geldi. 21 Temmuzda görüşmeye girmiştim 22 Ağustosta onaylanmış tam 32. günde. Çalışma izni ile birlikte geldi tarafıma. Vize bekleyen herkesin umarım en kısa sürede olumlu biçimde sonuçlanır.
Çok sevindim adınıza ya çok güzel haber :)

Umarım olumlu sonuçlar alırız biz de.
Siz yüksek lisans için mi lisans için mi başvurmuştunuz? Ben de İzmir’de görüşmeye gireceğim çok merak ediyorum görevliler nasıllar? Konsoloslukta mı yoksa idata ofisinde mi oluyor görüşmeler? Sizin eğitim durumunuz nasıldı ve dil bilginiz? Sorun ediyorlar mı bir şeyleri? Kusuruma bakmayın lütfen bu kadar soru sordum ama. :d
Adınıza gerçekten sevindim.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Sal Ağu 23, 2022 10:55 am

elifxyil yazdı: Sal Ağu 23, 2022 10:34 am Çok sevindim adınıza ya çok güzel haber :)

Umarım olumlu sonuçlar alırız biz de.
Siz yüksek lisans için mi lisans için mi başvurmuştunuz? Ben de İzmir’de görüşmeye gireceğim çok merak ediyorum görevliler nasıllar? Konsoloslukta mı yoksa idata ofisinde mi oluyor görüşmeler? Sizin eğitim durumunuz nasıldı ve dil bilginiz? Sorun ediyorlar mı bir şeyleri? Kusuruma bakmayın lütfen bu kadar soru sordum ama. :d
Adınıza gerçekten sevindim.
Merhaba ne kusuru lütfen. Tecrübeleri aktarmak önemli olan sırayla sorularınızı yanıtlayım sizin.

36F dil hazırlık + lisans eğitimi için başvuru yaptım

İzmir balçova'da Almanya konsolosluğunda gerçekleşti görüşmem.

2018 Yılında Dokuz Eylül İşletme bölümünü kazandım 1 sene gittim okula araya pandemi girdi ve benim birikim yapmam gerekiyordu bunun için bu süreçte çalıştım okula gitmedim hiç.

A2 Seviyesinde Almanca belgem vardı ÖSD'den almıştım. İngilizce bilgim öğretmen seviyesinde ama maalesef hiçbir sınava girmedim ingilizce ile ilgili.

Zaten görevliler yardımcı oluyor evraklarınızı kontrol aşamasında ilk girdiğinizde. Size sorulan sorulara kesin ve net cevap verdikten sonra hiçbir problem çıkmaz. Evraklarınız sertifikalarınız tam olsun önemli olan bu zaten. Ve görüşmede kendinizi çok fazla kasmayın. Birazcık rahatlayıp o şekilde girin. Görüşmeye ilk girdiğinizde birazcık tuhaf hissediyorsunuz. Benim ile vize memuru arasında cam vardı . Orada sabit telefon var vize memuru ile iletişime geçmenizi sağlayan o telefon ile görüşüyorsunuz kendisiyle. Evraklar ile ilgili soru soruyor size. Kontrol amaçlı. Ama kendinizi sakın kasmayın. Ne ise onu söyleyin. Yanlış bir şey asla ibraz etmeyin.

Umarım sizin de en güzel biçimde en hızlı şekilde sonuçlanır. İstediğiniz zaman soru sorabilirsiniz

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Sal Ağu 23, 2022 11:38 am

uraskyra yazdı: Sal Ağu 23, 2022 10:55 am Merhaba ne kusuru lütfen. Tecrübeleri aktarmak önemli olan sırayla sorularınızı yanıtlayım sizin.

2018 Yılında Dokuz Eylül İşletme bölümünü kazandım 1 sene gittim okula araya pandemi girdi ve benim birikim yapmam gerekiyordu bunun için bu süreçte çalıştım okula gitmedim hiç.

A2 Seviyesinde Almanca belgem vardı ÖSD'den almıştım. İngilizce bilgim öğretmen seviyesinde ama maalesef hiçbir sınava girmedim ingilizce ile ilgili.

Zaten görevliler yardımcı oluyor evraklarınızı kontrol aşamasında ilk girdiğinizde. Size sorulan sorulara kesin ve net cevap verdikten sonra hiçbir problem çıkmaz. Evraklarınız sertifikalarınız tam olsun önemli olan bu zaten. Ve görüşmede kendinizi çok fazla kasmayın. Birazcık rahatlayıp o şekilde girin. Görüşmeye ilk girdiğinizde birazcık tuhaf hissediyorsunuz. Benim ile vize memuru arasında cam vardı . Orada sabit telefon var vize memuru ile iletişime geçmenizi sağlayan o telefon ile görüşüyorsunuz kendisiyle. Evraklar ile ilgili soru soruyor size. Kontrol amaçlı. Ama kendinizi sakın kasmayın. Ne ise onu söyleyin. Yanlış bir şey asla ibraz etmeyin.

Umarım sizin de en güzel biçimde en hızlı şekilde sonuçlanır. İstediğiniz zaman soru sorabilirsiniz
Ben de lisans için başvuracağım ve 2018’de başlamıştım ben de Dokuz Eylül’de İİBF’ye. Ama bölümü sevmiyordum açıkçası tamamlayamadım.
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, endişeliydim biraz çünkü bazı konularda. Sağ olun :)

skymoon

Mesaj gönderen skymoon » Sal Ağu 23, 2022 12:13 pm

uraskyra yazdı: Sal Ağu 23, 2022 10:11 am Evet arkadaşlar,

Hayırlı olsun hocam. 36f’e çalışma izni veriliyor mu? Dil kursunda çalışamıyoruz diye biliyordum da sormak istedim.

sila,_,

Mesaj gönderen sila,_, » Çrş Ağu 24, 2022 12:47 am

uraskyra yazdı: Sal Ağu 23, 2022 10:55 am Merhaba ne kusuru lütfen. Tecrübeleri aktarmak önemli olan sırayla sorularınızı yanıtlayım sizin.

merhaba öncelikle tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim. Birkaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

ilki şu, ben de 36f için bugün vize görüşmesine gittim ve bana ingilizce olarak gelecek planlarımı sordular ingilizcem iyi seviyede fakat heyecandan bazı kelimeleri unuttuğumdan "almanyada okuduktan sonra amazon gibi firmalarda çalışmak istiyorum" tarzında bir cevap verdim fakat motivasyon mektubuna kendi işimi kurmak istediğimi yazmıştım. bu konuşmanın devamında "gelecekte almanya'da kalacak mısın?" tarzında bir soru geldi ve yine heyecandan kala kaldığım için "eğer almanya'da başarılı olursam kalmak isterim" tarzında bir cevap verdim sizce bu cevaplar sorun yaratır mı yoksa ben mi kuruntu yapıyorum.

ikinci sorum 36f ile başvurulduğunda çalışma izni verilmiyor diye biliyorum başvurduğuz üniversite hangi eyalette veya size çalışma izni verilmesi için özel bir talepte mi bulundunuz?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler

denizli1966
İletişim:

Mesaj gönderen denizli1966 » Prş Ağu 25, 2022 4:33 am

sila,_, yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 12:47 am merhaba öncelikle tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim. Birkaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

ilki şu, ben de 36f için bugün vize görüşmesine gittim ve bana ingilizce olarak gelecek planlarımı sordular ingilizcem iyi seviyede fakat heyecandan bazı kelimeleri unuttuğumdan "almanyada okuduktan sonra amazon gibi firmalarda çalışmak istiyorum" tarzında bir cevap verdim fakat motivasyon mektubuna kendi işimi kurmak istediğimi yazmıştım. bu konuşmanın devamında "gelecekte almanya'da kalacak mısın?" tarzında bir soru geldi ve yine heyecandan kala kaldığım için "eğer almanya'da başarılı olursam kalmak isterim" tarzında bir cevap verdim sizce bu cevaplar sorun yaratır mı yoksa ben mi kuruntu yapıyorum.

ikinci sorum 36f ile başvurulduğunda çalışma izni verilmiyor diye biliyorum başvurduğuz üniversite hangi eyalette veya size çalışma izni verilmesi için özel bir talepte mi bulundunuz?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler
Sıla hanım bende size bişey sormak istiyorum vize başvuru randevunuzu söyler misiniz ? 36F izmir 18.07.2022 de başvuru yaptım randevum hala atama bekliyor yazıyor ?

denizli1966
İletişim:

Mesaj gönderen denizli1966 » Cum Ağu 26, 2022 6:02 pm

denizli1966 yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 8:57 pm Şimdi tekrar baktım bende Atama Bekliyor yazıyor 18.07.2022 Randevu aldım 1 Ay Geçti Hala Atama Bekliyor. Dil kursum Almanya Köln 19.09.2022 Tarihinde başlıyor Yetişirmi çok merak ediyorum :/

rainkeeper

Mesaj gönderen rainkeeper » Cmt Ağu 27, 2022 1:07 pm

Merhaba arkadaşlar,
Eşim 6 Eylül'de 36f vize başvurusunda bulunacak. Şartlı kabul aldı ve A1 kursu 17 Ekim'de başlayacak. Zaten A1 kuruna başlayacağı için dil belgesi almadık. İngilizcesi iyi ancak onunla ilgili de bir belgemiz yok. Zaten dil belgesi yok seçeneğini işaretlemiştik. Hem bloke hesap var hem garantör. Önceden sorulmuş soruları inceledim, onlara çalışıyoruz şimdi. Yine de bu dil belgeleri sorun olur mu bilemedik. Bununla ilgili bir soru gelirse zaten A1 kursuna başlayacağım dese çok mu ukalaca görünür?

sila,_,

Mesaj gönderen sila,_, » Cmt Ağu 27, 2022 1:18 pm

denizli1966 yazdı: Prş Ağu 25, 2022 4:33 am Sıla hanım bende size bişey sormak istiyorum vize başvuru randevunuzu söyler misiniz ? 36F izmir 18.07.2022 de başvuru yaptım randevum hala atama bekliyor yazıyor ?
Merhaba, şu an yoğun bir dönem olduğu için sanırım randevu çok geç atanıyor. Ayrıca ben başvurumu İstanbul'da yapmıştım bundan dolayı daha hızlı randevu atanmış olabilir

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Pzr Ağu 28, 2022 2:54 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 11:08 am Hem ankarada hem İstanbul'da nasıl girdiniz.Ankaradan red aldıktan sonra ikametinizi istanbula alıp öyle mi girdiniz.Eger Ankara red verdiyse Red sebepleri neydi?Benim de bugün randevum atandı .7 Eylül'de Ankarada randevum var.🥳🙏
Önce ankaradan başvurdum universite bölümümu uygun bulmadiklari icin red yedim. Hemen ikametimi istanbula alip randevu talebi olusturdum ve sonrasinda istanbulda gorusmeye girdim 27 gun sonrasinda vizem geldi. Ankara 5 haftada cevap vermisti

dmlbykr

Mesaj gönderen dmlbykr » Sal Eyl 06, 2022 10:37 am

Merhaba öncelikle hayırlı olsun umarım çok güzel günler sizi bekliyordur.

Ben de 36f için İzmir'den başvuru yapacağım dil hazırlık + yüksek lisans. A1 sınavına gireceğim önümüzdeki hafta. Size sorulan sorular neydi? Almanca veya İngilizce konuştunuz mu?

Şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum.

denizli1966
İletişim:

Mesaj gönderen denizli1966 » Sal Eyl 06, 2022 11:55 pm

Arkadaşlar 36F İzmir İdata Randevu Tarihi belli Olan Var mı ?
Yer:İZMİR İdata
Oluşturulan Tarih:18.07.2022
Randevu Durumu: Atama Bekliyor :(((
19.09.2022 de okul başlıyor geç katılsam veya okul başladığı için vize red durumu olabilir mi Yaklaşık 51 Gündür Tarih Vermelerini Bekliyorum Bütün Evraklarım Hazır :/

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Prş Eyl 29, 2022 8:50 pm

denizli1966 yazdı: Sal Eyl 06, 2022 11:55 pm Arkadaşlar 36F İzmir İdata Randevu Tarihi belli Olan Var mı ?
Yer:İZMİR İdata
Oluşturulan Tarih:18.07.2022
Randevu Durumu: Atama Bekliyor :(((
19.09.2022 de okul başlıyor geç katılsam veya okul başladığı için vize red durumu olabilir mi Yaklaşık 51 Gündür Tarih Vermelerini Bekliyorum Bütün Evraklarım Hazır :/
Randevunuz belli oldu mu? Ben de hala bekliyorum 27.07 benim de.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Eki 01, 2022 1:16 am

Arkadaşlar bir sorum olacak .20 ekimde Ankara'da vize randevum var .Daha önce öğrenci belgemi üniversiteden alıp çevirtmiştim ama bugün itibariyle okul kaydım dondu.Yeni öğrenci belgesine e devletten baktığımda öğrencilik durumuna kayıt dondurma yazıyor .Sizce ben öğrenci belgemin çıktısını çıkarıp almancaya tekrar çevirtip konsolosluğa versem okuldan almadığım için ve imzalı olmadığı için konsolosluk bunu sorun eder mi ?Birde ben edebiyat bölümünden işletme bölümüne yatay geçiş yapmıştım. yerleştirme belgemde edebiyat bölümü var .Bunu motivasyon mektubum ve özgeçmişimde göstersem konsolosluk sonra aaa burda niye edebiyat yazıyor demez değil mi?🙏Bana yardımcı olabilir misiniz?

denizli1966
İletişim:

Mesaj gönderen denizli1966 » Sal Eki 04, 2022 2:20 am

elifxyil yazdı: Prş Eyl 29, 2022 8:50 pm Randevunuz belli oldu mu? Ben de hala bekliyorum 27.07 benim de.
İzmir İdata Randevu Tarhim belli oldu 36F
Yer:izmir
Başvuru:18.07.2022
Randevunun Belirlendiği Tarih:04.10.2022
Randevu Tarihi:15.12.2022
sizde durum nedir çok uzun beklettiler ya off :(

Kilitli