Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg - Essen Uni de Skandal !!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 24, 2010 11:20 pm

helal olsun sana cihan.. elimden ne geliyorsa yaparim.. o attigin mail adresi hangisiydi, bi de orjinalini mailin bana atarmisin lutfen.. gerekirse gider beraber yuzyuze sikayet de edebiliriz.

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Eyl 28, 2010 11:29 am

Yolladigim adres bu dostum
rektor@uni-due.de
Cevap veren birimde International Ofis baskani.Onunda maili bu
petra.guenther@uni-due.de
Tam oalrak sorunlarinizi yazin demis bende simdi cevapliyorum.
Herseyi yazcam. Tavsiyem sizde yazin. Korkmanin bir anlami ve geregi yok. Bana gelen maildede dedigi gibi onlar bize dogru duzgun hizmet vermek zorundalar!

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Eyl 28, 2010 11:46 am

Maili az evvel dosedim. Bir yazmisimki olay olacak bakin ve gorun :)
Rickes in 15 dakikada bir sigara molasini bile yazdim. ISE deki problemleri. falan filan
bekleyip gorcez nolcak acep :)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Eyl 28, 2010 2:34 pm

Az once International Ofis baskanligindan gelen mail!
Frau Rickes`i emekli ettik.
Ama sikayetleriniz hakkinda Frau Engerle konusacagim.Konusma sonunda mumkun olan en kisa sure icinde size cevap verecegim.
Saygilarimizla!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 29, 2010 12:48 am

rickes saglik problemleri yuzunden emekli olacakti zaten bu olay biraz hizlandirdi sadece.. sirada durski var =)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eyl 29, 2010 1:19 am

Benim icin sirada ENGER var. daha 3 ay once evraklarima bile bakmadan sorry diyip disari cikmami siteyen kadin. Lutfen basvuru numaranizi verin kontrol edelim basvurunuzu diyor. Dedim odadan atmaktayken basvuru numarasi vermeyi unutmussunuz. Alin size ogrenci numaram. Istediginiz an TOEFL siz ve ingilizcesi olmayan tum ISE ogrencilerini sayarim dedim.
Bakalim yarin ne cevap vercek!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 30, 2010 8:03 pm

enger e bisey yapamazlar.

onumuzdeki gunlerde rickes in basina gelenler durskinin de basina gelecek gibi gorunuyor. durskinin ozellikle iks in reklamini yapmasi ve iks i direk olarak universitenin dil kursuymus gibi aksetmesi uzerine uyariyi aldi ve bunun sonucu olarak durskinin bir takim yetkileri elinden alindi:) ikincisi ise kendini universitenin kursu olarak tanitan ve duisburg - essen universitesinden kabul alanlara direk olarak facebook reklami yollayan iks e yuklu bir ceza yolda. iks universiteyle ozel anlasmasi olan bir dil kursuydu fakat bizzat universitenin dil kursu gibi tanitiyordu kendini ve biyerleri gormesi sebebiylede universitenin sayfasindan direk kendilerine yonlendiriliyordu. ilk olarak bu uygulama kaldirildi ve iks universite sayfasindan cikarildi ve yeni bir sayfa actilar :)

http://www.iks-essen.de/

( eskiden uni-due.iks.de idi )

bunun disinda buyuk ihtimal artik Duisburg - Essen Universitesinde gelecek yildan itibaren dsh sinavi yapilmayacak yolsuzluklardan oturu :)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Eki 04, 2010 2:16 am

Bence pesine dusmek lazim Google den arastirinca hala uni-due diye cikiyor.
Uyuzum zaten o kursun insanlara yaklasimina.
Sizi bir cuzdan oalrak goruyorlar :)
DSH yi bu uniden kaldirmalarinada cok sevinirim ayrica

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 04, 2010 5:17 am

Yahu sizler boyle neler yapmissiniz yahu!! Alninizdan opuyorum her birinizi tek tek..!
Benim basima gelmedi ki boyle bir olay!
Ama 2. sayfada yazdigim ornekde ki arkadasla konusup ondan da bir mail yazmasini isteyecegim.
Emekli olsa bile hala sikayet mektuplari almasi onun ve orada calisanlarin daha dikkatli davranmalarini gerektirecektir.
Helal olsun size tekrardan!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Eki 05, 2010 8:25 pm

Duisburg Universitesinden aslinda bir cacik olamz ya neyse biz yinede insan yerine koyuyoruz. International Office ye akli selim insanlari alacaklarina 70 lik teyzeleri dolfurmuslar. SS subaylari gibi yabanci dusmani bir tavirla dolasiyorlar ortada. Ben o okula girmiycem ama o teyzeleride o okuldan uzaklastircam ahdim var :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 2:59 am

Hehehe beraber yapalim su isi o zaman! :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 15, 2010 1:32 am

vee sonunda bomba patladi :) IKS in artik Uni Duisburg - Essen le hemen hemen hic bir baglantisi kalmadi.. Tam net bilgiyi onumuzdeki gunlerde ayrintilariyla aciklayacagim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eki 15, 2010 1:34 am

Respekt! :alkis

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Cum Eki 15, 2010 3:01 am

Grip oldum ardindan disim kirildi onlarla ugrasmaktan hicbisey yapamiyoruz ya :S

mt2127

Mesaj gönderen mt2127 » Pzt Oca 24, 2011 4:34 am

Bu Engber denilen kadin gercekten piskopat . bende tartistim . Basvuruma red verildi notum dusuk oldugu icin.... Makine muhendisligi master icin Ama notu benden dusuk olan kimi tanidiklara kabul verildigi biiyorum kurstan arkadaslarim .Anlatmaya calistim sinsrlendi . Gittim Essen deki kampuse Computional Mechanics e basvurdum kabul aldim . Istesem Duisburg a gecis yapabilirmiyim acaba . yapabilirmiyim acaba
Birde Almanya da Ingilizce master yapmak mantikli mi ilerde almanya da calismak icin , Almancanin international programda yeterince gelisecegini sanmiyorum dogrusu . Ama gitgide master programlari da international olmaya basliyo yani ingilizce verilmete baslaniliyor .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 24, 2011 2:54 pm

eksik evraktan oturu red vermelerinin irkcilikla alakasi neki?

cglryvz

Mesaj gönderen cglryvz » Prş Haz 21, 2012 8:20 pm

Skandal diye merak ettim bi giriyim bakiyim dedim, tabi skandal diye soylenebilir almanyada belgelerin kaybolmasi ciddi bir durum lakin skandalin daniskasi Fh Duesseldorfta.. Ogrencilerden labaratuardan sorumlu 40 - 50 yaslari arasindaki kisi kiz ogrencilerle olan samimiyetinden oturu schulministerium nrw\'den gelen kararla kiz ogrencilerle arasinda olan mesafesini 1 metre olarak belirlemesini nasil bir skandal olarak degerlendirirsiniz ?? *gercekten boyle seyler sadece Turkiyede olmuyormus ;)