Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeldaceren

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen zeldaceren » Çrş Eyl 28, 2022 9:37 pm

mihya yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 5:58 pm Pasaportun ilk harfi dahil tamamı yazılıyor bendeki barkod numarası 7 haneli bu şekilde giriyorum emin misiniz her şeyi doğru girdiğinize? Bana geçen gün bir kez öyle oldu sonra düzeldi yine
Merhaba bende de aynı durum var sistemimize böyle bir pasaport kayıtlı değildir diyor acaba idata ofisinden başvuranlar mı sadece sorgulayabiliyor? idata sitesi üzerinden sorgulatmaya çalıştım

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Çrş Eyl 28, 2022 9:59 pm

zeldaceren yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 9:37 pm Merhaba bende de aynı durum var sistemimize böyle bir pasaport kayıtlı değildir diyor acaba idata ofisinden başvuranlar mı sadece sorgulayabiliyor? idata sitesi üzerinden sorgulatmaya çalıştım
Komik olacak biraz ama benimde aynisi bugun basima geldi. Megersem idata sayfasinda basvuru takibi yaparken sol kosede Italya seciliymis. Onu duzeltin belki sizde benim gibi fark etmemis olabilirsiniz.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Eyl 28, 2022 9:59 pm

yagmurb yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 4:41 pm Merhaba ben de Bonn'a gidiyorum. Vizem çıkalı 1 hafta oldu. tam olarak 3 ay bekledim. neden, niçin bilmiyorum, mantığını da çözemedim. Bazıları 1 ayda hatta daha kısa sürede alıp gidiyor bazıları daha uzun sürüyor. gerçekten çok yıpratıcı bir süreçti. Bonn yabancılar dairesiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz en azından başvurunuzun ne aşama olduğuna dair bilgi verebilirler. Sabırlar diliyorum
3 ay mı :( çok uzun bir süreç herhangi bir şey söylemediler mi sürecin uzunluğu ile ilgili.. ek belge talepleri oldu mu ayrıca?

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Çrş Eyl 28, 2022 10:04 pm

bsrbsr yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 9:59 pm Komik olacak biraz ama benimde aynisi bugun basima geldi. Megersem idata sayfasinda basvuru takibi yaparken sol kosede Italya seciliymis. Onu duzeltin belki sizde benim gibi fark etmemis olabilirsiniz.
Denedim yine olmadı :( siz Alman konsolosluğunda mı vize başvurusuna girmiştiniz? bir de bana verilen fiş a4 kağıdı boyutunda ve üstünde pasaport numarası yazmıyor sadece 7 haneli bir barkod numarası ve DEU ile başlayan bir numara var. bide siz kaç hafta sonra baktınız acaba 3 hafta 2 gün denilen sessizlik süresinden sonra mı bakılabiliyor

atacankural

Mesaj gönderen atacankural » Çrş Eyl 28, 2022 10:37 pm

Arkadaşlar merhaba,
Vize hazırlık aşamasında bu sitedeki bilgilerden çok yararlandım bu yüzden işlerimi hallettikten sonra ben de tecrübelerimi buradan paylaşmak istedim.
Öncelikle söylemeliyim ki YLSY bursiyeriyim. Vize görüşmemde bu bursu geçim kaynağı olarak gösterdim. TUM'da Information Technologies for the Built Environment bölümünü okuyacağım.

Vize tipi: 41F İzmir İ-data
Vize randevusuna ilk başvuru: 22 Haziran
Vize tarihi bilgilendirme maili: 27 Haziran
Vize randevusu tarihi: 14 Temmuz
Vize randevusu erteleme talebi: 12 Temmuz
Yeni vize görüşmesi tarihi ile ilgili mail: 18 Temmuz
Vize Görüşmem: 22 Ağustos 2022
Vize Teslimi: 21 Eylül 2022
Arkadaşlar forumda vize randevularının hep geç verildiğini okuyordum, bu yüzden daha üniversiteden kabul almadan vize randevusu aldım. Bunu yapmanızı öneririm çünkü istediğim bölümden kabulüm 2 Ağustos'ta geldi. Eğer randevu için 2 ağustosu bekleseydim muhtemelen hala vize bekliyor olacaktım.
Görüşmem sorunsuzdu ve belgelerim eksiksizdi.
YLSY bursiyeri olarak vize görüşmesi öncesi aklımdaki en önemli sorun 41f yada 34f hangi evrak listesini seçmem gerektiğiydi. 41F seçtim ve herhangi bir problem olmadı.
Şuan Münihe gitmeme 1 hafta var ve kalacak yer ayarlama işini bu kadar geçe bırakmam kötü oldu. Sizlere tavsiyem kabul mektubunu daha erken almanız, bunun için başvuruların deadline ını beklemeyin ben son gün göndermiştim bu yüzden kabul mektubumu geç aldım. Eğer temmuz gibi kabullerinizi alabilirseniz ağustos ayında ev kiralamak sizin için çok daha rahat olacaktır.

mihya

Mesaj gönderen mihya » Çrş Eyl 28, 2022 10:39 pm

yagamiRaito yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 7:01 pm Öncelikle herkese merhaba,
Açıkçası vizemizi aldığımızı yazmak isterdim fakat bugün itibariyle 68. gün bitmiş ve hala bekliyoruz.
Eşimle ile birlikte 41F 21.07.2022 iData Ankara üzerinden başvurduk. Neredeyse her hafta 3-4 defa mail atıyoruz, yabancılar dairesinin bize attığı mail şu şekilde :
ich warte immer noch auf eine Rückmeldung der Deutschen Botschaft warum die Ausländerbehörde Stuttgart nicht in Ihrem Visa-Verfahren beteiligt wurde.
Sobald mir die Rückmeldung vorliegt, kann der Antrag Ihrer Ehefrau weiter geprüft werden.
Bis dahin bitte ich um Geduld.

Konsolosluğu arayıp bilgi istediğimizde ise bizden belge istemediler, öyle bir şey yok diyorlar. Ya süreci en kötü şekilde yönetmeye ant içmişler ya da sizin vazgeçmeniz için her şeyi yapıyorlar, başka bir açıklaması yok bu işin.

Merhaba, çok üzüldüm inşallah vizeniz bir an önce gelir ben de eşimle beraber başvurdum. Gidiş tarihinizi hangi tarih yazmıştınız, okul ne zaman başlıyor?

Ardem

Mesaj gönderen Ardem » Çrş Eyl 28, 2022 11:58 pm

polenitita yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 11:04 am 36 F ankara Konsolosluğu

vize görüşmesi 28.09.2022

Arkadaşlar biraz önce geldim görüşmeden. Randevum sabah 08.00'dı. 7 buçukta oradaydım güvenlik bana ups kağıdını doldurttu. Sonra 7.45 te içeri girdim. çantanızı içeri alıyorlar. Telefonu kapattım emanete bıraktım. içeri girdim memur bütün suratsızlığı ile ver dosyalarını dedi verdim şimdi bunların orjinalini al fotokopileri bırak dedi bana ayıklattı. Bu arada dosyam çok düzenliydi belirtmek isterim. Sonra git sıra al dedi ilk ben girdiğim için ve makinayı kartonla örttükleri için tabii anlamadım. 2 kere sordum en son kaldır kartonuuuuuuuu diye bağırdı. :D Sıramı aldım bekliyorum ama nasııılll heyecanlıyım. Sıram geldi tatlı bir memur aldı dosyalarımı hiç almanca konuşmadı bu arada. Bİ soru sorup 10 dk sessizlik oluordu bende bu arada hiç konuşmadım.

- Polen neden bu bölüm.
- ........... bölümü almanca söyledi işte doğru mu dedi evet dedim.
- ............. önce dil kursu değil mi evet dedim.
-............. garantörün kim birinci derece mi evet dedim.
-............ amcan yani peki başka kim var. kimse yok başka dedim.

Şimdi al bu evrakları git yanda doldur. Neyse bildiğiniz sorular zaten sadece ben neden bu ünv. neden bu bölüm sorularına ingilizce cevap verdim. sonra altta ab ................. diye bi yer var yani isim yazılacak biliyorum ama hani bi acaba olur beyin durur ya evrak düzenleyen memura isim yazıyorum değil mi dedim. Bana o senin sınavın ben cevap veremem dedi. Orada bi dumur oldum yalnız. Ama ben size sorulan soruyu sormuyorum dedim. Sonra suratıma bakıp evet dedi. Mülakatı yapan memura verdim belgelerimi çıktım. Genel olarak korkmayın benim gibi heyecan yapmayın. Sesiniz titremesin :D Rahat olun çünkü öğrencisiniz ve zaten vize alacaksınız. sevgier arkadaşlar inşallah hepimiz süreci kolay atlatırız. Bu arada forumda soruları paylaşan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Başka soru sorulmuyor arkadaşlar

Sana ne sordular tam olarak benim 2 gün sonra da

mario35to

Mesaj gönderen mario35to » Prş Eyl 29, 2022 12:43 am

Vize tipi: 41F İzmir İdata
Vize randevusuna başvuru: 28 Haziran
Vize tarihi bilgilendirme maili: 02 Temmuz
Vize randevusu tarihi: 27 Temmuz
Vize Teslimi: 28 Eylül 2022

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 aylık bekleyişten sonra pasaportum geldi. Bu süreçte bu siteden edindiğim bilgiler için sizlere teşekkürler.
Bekleyiş sürecinde hem konsolosluk hem Auslaenderbehörde ye vize durumu hakkında attığım maillere herhangi bir cevap alamadım. Zaten konsolosluğa da telefonla ulaşmak mucize gibi bir şey, ben göremedim. Muhtemelen bu pasaportlar okul açılış tarihine yakın geliyor, o yüzden uçak biletini erken almayı düşünüyorsanız bileti iptal edilebilir veya değiştirilebilir şekilde almanızı tavsiye ederim. Vize başvuru formuna gidiş tarihi olarak uçak biletini aldığım 28 Eylül tarihini yazmıştım, aynı gün geldi :D Demek ki gidiş tarihine önem verilmiyor konsolosluk tarafından, bu nedenle bileti ertelemek zorunda kaldım. Bekleyenlere sabır ve bol şans diliyorum.

mihya

Mesaj gönderen mihya » Prş Eyl 29, 2022 1:04 am

mario35to yazdı: Prş Eyl 29, 2022 12:43 am Vize tipi: 41F İzmir İdata
Vize randevusuna başvuru: 28 Haziran
Vize tarihi bilgilendirme maili: 02 Temmuz
Vize randevusu tarihi: 27 Temmuz
Vize Teslimi: 28 Eylül 2022

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 aylık bekleyişten sonra pasaportum geldi. Bu süreçte bu siteden edindiğim bilgiler için sizlere teşekkürler.
Bekleyiş sürecinde hem konsolosluk hem Auslaenderbehörde ye vize durumu hakkında attığım maillere herhangi bir cevap alamadım. Zaten konsolosluğa da telefonla ulaşmak mucize gibi bir şey, ben göremedim. Muhtemelen bu pasaportlar okul açılış tarihine yakın geliyor, o yüzden uçak biletini erken almayı düşünüyorsanız bileti iptal edilebilir veya değiştirilebilir şekilde almanızı tavsiye ederim. Vize başvuru formuna gidiş tarihi olarak uçak biletini aldığım 28 Eylül tarihini yazmıştım, aynı gün geldi :D Demek ki gidiş tarihine önem verilmiyor konsolosluk tarafından, bu nedenle bileti ertelemek zorunda kaldım. Bekleyenlere sabır ve bol şans diliyorum.

Hayırlı olsun paylaştığınız için teşekkürler son günlerde birilerinin vize alması moral veriyor. Vizenizi hangi tarihten itibaren başlatmışlar 28 Eylül mü o da?

visawaiting

Mesaj gönderen visawaiting » Prş Eyl 29, 2022 1:40 am

Arkadaşlar merak ettiğim bir nokta var. Vize başvurusu sırasında verilen soru formunda Almanya’da akrabanız yaşıyor mu sorusuna olumlu yanıt verip de vizede sıkıntı yaşayan var mı?

animalover

Mesaj gönderen animalover » Prş Eyl 29, 2022 6:10 am

Universitat Bremen'e gidicek olup vize bekleyen var mı ya da sonuçlanan? Ben Eylülün başında İstanbul Konsolosluğunda 36F için başvuruda bulundum.

tsaag456

Mesaj gönderen tsaag456 » Prş Eyl 29, 2022 9:56 am

24 ağustosta lisans programı için randevum(İstanbul) vardı, vizem bugün 29 Eylül'de İDATA ofisine ulaştı.

birkiüç

Mesaj gönderen birkiüç » Prş Eyl 29, 2022 10:21 am

visawaiting yazdı: Prş Eyl 29, 2022 1:40 am Arkadaşlar merak ettiğim bir nokta var. Vize başvurusu sırasında verilen soru formunda Almanya’da akrabanız yaşıyor mu sorusuna olumlu yanıt verip de vizede sıkıntı yaşayan var mı?
Ben olumlu yanıt verdim (ablam yaşıyor) ama bir sorun olmadı

mihya

Mesaj gönderen mihya » Prş Eyl 29, 2022 10:29 am

tsaag456 yazdı: Prş Eyl 29, 2022 9:56 am 24 ağustosta lisans programı için randevum(İstanbul) vardı, vizem bugün 29 Eylül'de İDATA ofisine ulaştı.
Merhaba hayırlı olsun randevu takip sayfasından mı öğrendiniz yoksa SMS ile bilgi almayı mı seçmiştiniz?

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Prş Eyl 29, 2022 10:39 am

23 Ağustos İstanbul-Gayrettepe 41f vize randevum vardı. 29 Eylül’de kargoya verildi vizem. Gidiş tarihi olarak 1 ekim olduğunu belirtmiştim.

tsaag456

Mesaj gönderen tsaag456 » Prş Eyl 29, 2022 10:40 am

mihya yazdı: Prş Eyl 29, 2022 10:29 am Merhaba hayırlı olsun randevu takip sayfasından mı öğrendiniz yoksa SMS ile bilgi almayı mı seçmiştiniz?
Sms ulaştı tarafıma.

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Prş Eyl 29, 2022 10:49 am

tsaag456 yazdı: Prş Eyl 29, 2022 9:56 am 24 ağustosta lisans programı için randevum(İstanbul) vardı, vizem bugün 29 Eylül'de İDATA ofisine ulaştı.
Merhaba öncelikle hayırlı olsun hangi şehre gidecektiniz?

mihya

Mesaj gönderen mihya » Prş Eyl 29, 2022 10:50 am

Iceberg yazdı: Prş Eyl 29, 2022 10:39 am 23 Ağustos İstanbul-Gayrettepe 41f vize randevum vardı. 29 Eylül’de kargoya verildi vizem. Gidiş tarihi olarak 1 ekim olduğunu belirtmiştim.
Hayırlı olsun gözünüz aydın darısı başımıza. Ben kargo istemedim kendim gidip almayı seçtim ve SMS ile bilgilendirme de seçmedim acaba bu yüzden mi vize vermiyorlar neler neler geliyor insanın aklına ya 😅

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Prş Eyl 29, 2022 11:07 am

mihya yazdı: Prş Eyl 29, 2022 10:50 am Hayırlı olsun gözünüz aydın darısı başımıza. Ben kargo istemedim kendim gidip almayı seçtim ve SMS ile bilgilendirme de seçmedim acaba bu yüzden mi vize vermiyorlar neler neler geliyor insanın aklına ya 😅
Vize evrak teslim tarihi ve başvuruda gideceğiniz tarihi dikkate alıyorlar ayrıca yakın tarihte evrak teslimi yapıp aynı şehire başvuru yapanlara birlikte dağıtılıyor vize diye tahmin ediyorum.

tsaag456

Mesaj gönderen tsaag456 » Prş Eyl 29, 2022 11:57 am

Tıpış yazdı: Prş Eyl 29, 2022 10:49 am Merhaba öncelikle hayırlı olsun hangi şehre gidecektiniz?
Çok teşekkürler, Magdeburg'a gidiyorum.

Kilitli