Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Bachelor Uni Sistemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Özgür123

Re: Almanya\'da Bachelor Uni Sistemi

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Ağu 03, 2022 3:25 pm

Arkadaşlar ben Katolische Üniversitat Eichstätt'a basvurmustum bugün bana böyle yazan bir mesaj geldi.
Dear Ms Şahin,

Thank you very much for your interest in our university and your email. In the attachment, you may find your admission letter.

Please do not forget to register with our International Office (See “General Tipps for International Students”) and for the German intensive course (registration form is also attached).

We are looking forward to welcome you in Eichstätt.

Kind regards

Katrin Bartels

Böyle de bir belge atmışlar.
https://acrobat.adobe.com/link/review?u ... 542f3ff8aa

Sizce beni kabul mü etmişler.Sartli kabul için başvurdum Almancam A2 seviyesinde.Lutfen bana yardımcı olabilir misiniz?🙏🙏

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Çrş Ağu 03, 2022 4:27 pm

Özgür123 yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 3:25 pm Arkadaşlar ben Katolische Üniversitat Eichstätt'a basvurmustum bugün bana böyle yazan bir mesaj geldi.
Dear Ms Şahin,

Thank you very much for your interest in our university and your email. In the attachment, you may find your admission letter.

Please do not forget to register with our International Office (See “General Tipps for International Students”) and for the German intensive course (registration form is also attached).

We are looking forward to welcome you in Eichstätt.

Kind regards

Katrin Bartels

Böyle de bir belge atmışlar.
https://acrobat.adobe.com/link/review?u ... 542f3ff8aa

Sizce beni kabul mü etmişler.Sartli kabul için başvurdum Almancam A2 seviyesinde.Lutfen bana yardımcı olabilir misiniz?🙏🙏
Anladığım kadarıyla şartlı kabul edilmişsin zaten, yoğun Almanca kursuna kaydolmanı istemişler. Bence gelen cevapları translate kullanarak çevirebilirsin. İncelemeni istedikleri dosyayı da aynı şekilde çevirip onların yönlendirdikleri şekilde ilerleyebilirsin. Zaten onlar açıkça söylemişlerdir.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Ağu 03, 2022 5:45 pm

elifxyil yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 4:27 pm Anladığım kadarıyla şartlı kabul edilmişsin zaten, yoğun Almanca kursuna kaydolmanı istemişler. Bence gelen cevapları translate kullanarak çevirebilirsin. İncelemeni istedikleri dosyayı da aynı şekilde çevirip onların yönlendirdikleri şekilde ilerleyebilirsin. Zaten onlar açıkça söylemişlerdir.
Tmm teşekkür ederim ama başka bir sorum daha olacak .Bana dosyada dil kursu kaydı yapmam için form göndermişler ama ben başka bir şehirde dil kursuna gitmek istiyorum.Bu yüzden şartlı kabul için yapacağım bir şey var mı ?Mesela bölüme kayıt falan yaptırmam gerekiyor mu?🙏

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Çrş Ağu 03, 2022 6:19 pm

Özgür123 yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 5:45 pm Tmm teşekkür ederim ama başka bir sorum daha olacak .Bana dosyada dil kursu kaydı yapmam için form göndermişler ama ben başka bir şehirde dil kursuna gitmek istiyorum.Bu yüzden şartlı kabul için yapacağım bir şey var mı ?Mesela bölüme kayıt falan yaptırmam gerekiyor mu?🙏
Bilmiyorum ama bence farklı bir şehirde dil kursuna gidebilirsin. Bunu direkt okulun international office’ine mail atmalısın bence. Okulla ilgili diğer sorularını da internet sitelerinde hangi mail adresine yönlendiriyorlarsa oraya atmalısın. Okulun sitesinde bulabilirsin. En doğru bilgiyi onlar verebilir.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Ağu 03, 2022 7:16 pm

elifxyil yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 6:19 pm Bilmiyorum ama bence farklı bir şehirde dil kursuna gidebilirsin. Bunu direkt okulun international office’ine mail atmalısın bence. Okulla ilgili diğer sorularını da internet sitelerinde hangi mail adresine yönlendiriyorlarsa oraya atmalısın. Okulun sitesinde bulabilirsin. En doğru bilgiyi onlar verebilir.
Tmm çok teşekkür ediyorum zahmet edip cevap verdiğiniz için.🙏🙏

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cum Ağu 05, 2022 7:08 pm

Arkadaşlar ben Üniye şartlı kabulumun bir zamana kadar geçerlilik tarihinin olup olmadığını,kabulumu aldıktan sonra yapmam gereken herhangi bir şey olup olmadığını ve dil kursumu başka bir şehirde tutmak istediğimi söyleyince onlarda böyle söyledi;

Sehr geehrte Frau Sahin,

wenn Sie den Sprachkurs in einer anderen Stadt absolvieren, dann klären Sie das bitte mit der Botschaft, der Ausländerbehörde in der Stadt, in der Sie den Kurs besuchen werden.

Ich kann Ihnen keine qualifizierte Auskunft dazu geben, ob dieser andere Kurs für ein Visum hinriechend ist.

Was die Zulassung für die KU angeht: Diese würde verfallen, wenn Sie im Oktober nicht an unserem Einstufungstest und Kurs teilnehmen. Sie müssten sich dann zum Wintersemester 2023/24 erneut bewerben.

Mit freundlichen Grüßen

Katrin Bartels

Kabulumun 7 Ekim'de dolacagini söylemişler ama büyük ihtimalle ben Eylül'ün sonunda vize görüşmesine gireceğim.Sizce Ankara konsolosluğu bunu sorun eder mi ?Bana vereceğiniz bir bilgi var mı yazdiklarimla ilgili.Bir de şu var :Ben uninin 3 bölümüne basvurmustum ama bana kabul diye attıkları mektupta beni hangi bölüme kabul ettikleri ile ilgili tek bir yazı bile yok .Ben konsolosluğa hangi bölüme kabul aldığımı söylerken hangisini söyleyeceğim.Beni üç bölüme de kabul etmiş olabilirler mi?Lütfen bana bilgi verebilir misiniz?🙏🙏🙏

Kayamert

Mesaj gönderen Kayamert » Çrş Eyl 28, 2022 6:53 pm

Özgür123 yazdı: Cum Ağu 05, 2022 7:08 pm Arkadaşlar ben Üniye şartlı kabulumun bir zamana kadar geçerlilik tarihinin olup olmadığını,kabulumu aldıktan sonra yapmam gereken herhangi bir şey olup olmadığını ve dil kursumu başka bir şehirde tutmak istediğimi söyleyince onlarda böyle söyledi;

Sehr geehrte Frau Sahin,

wenn Sie den Sprachkurs in einer anderen Stadt absolvieren, dann klären Sie das bitte mit der Botschaft, der Ausländerbehörde in der Stadt, in der Sie den Kurs besuchen werden.

Ich kann Ihnen keine qualifizierte Auskunft dazu geben, ob dieser andere Kurs für ein Visum hinriechend ist.

Was die Zulassung für die KU angeht: Diese würde verfallen, wenn Sie im Oktober nicht an unserem Einstufungstest und Kurs teilnehmen. Sie müssten sich dann zum Wintersemester 2023/24 erneut bewerben.

Mit freundlichen Grüßen

Katrin Bartels

Kabulumun 7 Ekim'de dolacagini söylemişler ama büyük ihtimalle ben Eylül'ün sonunda vize görüşmesine gireceğim.Sizce Ankara konsolosluğu bunu sorun eder mi ?Bana vereceğiniz bir bilgi var mı yazdiklarimla ilgili.Bir de şu var :Ben uninin 3 bölümüne basvurmustum ama bana kabul diye attıkları mektupta beni hangi bölüme kabul ettikleri ile ilgili tek bir yazı bile yok .Ben konsolosluğa hangi bölüme kabul aldığımı söylerken hangisini söyleyeceğim.Beni üç bölüme de kabul etmiş olabilirler mi?Lütfen bana bilgi verebilir misiniz?🙏🙏🙏
Bence problem etmez konsolosluk sonuçta kabul aldım hatta vizeyi hızlandırırlar.7 ekime kadar Seviye belirleme sınavına ve kursa katılman lazımmış bu test online ise işin kolay bence bunu bir sor ve başvurduğun platform da hangi gölümden kabul aldığın yazması lazım. Kabul statüsüne bak istersen çünkü hepsindem kabul almamışsındır.

Bide başka şehirde gidersen dil okulu vizesi veriler ve bu daha zor bence okulunun kendi kursuna git ki öğrenci vizesi versinler
Şimdiden başarılar

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Eyl 28, 2022 6:56 pm

Kayamert yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 6:53 pm Bence problem etmez konsolosluk sonuçta kabul aldım hatta vizeyi hızlandırırlar.7 ekime kadar Seviye belirleme sınavına ve kursa katılman lazımmış bu test online ise işin kolay bence bunu bir sor ve başvurduğun platform da hangi gölümden kabul aldığın yazması lazım. Kabul statüsüne bak istersen çünkü hepsindem kabul almamışsındır.

Bide başka şehirde gidersen dil okulu vizesi veriler ve bu daha zor bence okulunun kendi kursuna git ki öğrenci vizesi versinler
Şimdiden başarılar
Vize görüşmemi erteledim bloke hesabı yetistiremedigim için.20 Ekim'de vize görüşmem var.Bunu okula bildirdim hiç bir şey yapamayacaklarını söylediler.Neyseki 5 Eylül'de Bremen uniden kabul aldım .Yazdığınız cevap için çok teşekkür ederim 🙏.

Ahomma01

Mesaj gönderen Ahomma01 » Çrş Nis 05, 2023 8:26 pm

Herkese merhaba benim Türkiye'deki bölümüm metalürji ve malzeme mühendisliğiydi şuan Almanya'da bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliğine başvurı yapabilir miyim? Onay alabilir miyim bununla ilgili.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 06, 2023 3:51 pm

Ahomma01 yazdı: Çrş Nis 05, 2023 8:26 pm Herkese merhaba benim Türkiye'deki bölümüm metalürji ve malzeme mühendisliğiydi şuan Almanya'da bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliğine başvurı yapabilir miyim? Onay alabilir miyim bununla ilgili.
Cogu üniversitede evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ahomma01

Mesaj gönderen Ahomma01 » Prş Nis 06, 2023 3:53 pm

Buradaki aracı olan kişi bana bunu yapamayacağımı söyledi tavsiyeniz nedir acaba başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim