Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
JokerDE

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen JokerDE » Sal Eyl 27, 2022 9:52 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Sal Eyl 27, 2022 7:52 pm 36F 18 Ağustos'ta İstanbul'dan başvurdum 2 gün sonra 6 hafta olmuş olacak. Beklemek bu süreçte çok yıpratıyor çevremdeki bütün insanlar ne zaman vize gelecek diye soruyor bir şey diyemiyorum bu kadar bekledikten sonra red gelirse gerçekten çok üzüleceğim her gün her saat bu başlığa bakıyorum umarım hepimize en kısa zamanda olumlu vize sonuçlarımız gelir.
Aynı duyguları yaşıyoruz maalesef. Umarım dediğiniz gibi başvurularımız bir an önce olumlu olarak sonuçlanır.

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Sal Eyl 27, 2022 11:01 pm

41F 8 eylülde İstanbul'dan İdata'dan eşimle birlikte başvuru yaptık. 3 hafta 2 günlük sessizlik süresi (biliyorum çok dikkate almıyorlar) 1 ekimde doluyor. Gidiş tarihi olarak 3 ekim yazmıştık ve otel rezervasyonumuz var, cuma gününe kadar iptal edebiliyoruz. Bir de şehir planlama üzerine yüksek lisans yapacağım ve ilk hafta (10-14 ekim) saha gezisi var, bunu kaçırırsam bütün bir dönem çok zorlanacağım çünkü dersler o saha gezileri üzerinden devam ediyor. Sizce sessizlik süresi dolmadan konsolosluk ve/veya yabancılar dairesine ders programım (gerekirse okuldan yazı da alabilirim) yazmalı mıyım yoksa beklemeli miyim? (Gideceğimiz yer Erfurt, Thüringen bu arada)

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Sal Eyl 27, 2022 11:46 pm

xxxcyn yazdı: Sal Eyl 27, 2022 11:01 pm 41F 8 eylülde İstanbul'dan İdata'dan eşimle birlikte başvuru yaptık. 3 hafta 2 günlük sessizlik süresi (biliyorum çok dikkate almıyorlar) 1 ekimde doluyor. Gidiş tarihi olarak 3 ekim yazmıştık ve otel rezervasyonumuz var, cuma gününe kadar iptal edebiliyoruz. Bir de şehir planlama üzerine yüksek lisans yapacağım ve ilk hafta (10-14 ekim) saha gezisi var, bunu kaçırırsam bütün bir dönem çok zorlanacağım çünkü dersler o saha gezileri üzerinden devam ediyor. Sizce sessizlik süresi dolmadan konsolosluk ve/veya yabancılar dairesine ders programım (gerekirse okuldan yazı da alabilirim) yazmalı mıyım yoksa beklemeli miyim? (Gideceğimiz yer Erfurt, Thüringen bu arada)
Yazsanizda çok birşey değişmiyor. Sessizlik süresi resmi bir süreç. Onun kisaltilmasi mümkün değil. Benim bugun ile 37 gün oldu hala ses seda yok. 1 hafta öncesine istemiştim normalde ama pek dikkate alinmiyor. Yani beklemekten başka çareniz yok sanirim. Umarim en kisa sürede vizeniz gelir.

Iceberg

Re: Vize Durumu için Mail sorgusu

Mesaj gönderen Iceberg » Çrş Eyl 28, 2022 1:11 am

bsrbsr yazdı: Sal Eyl 27, 2022 7:53 pm Merhaba bende nürnberge gidecegim 41f. Bu konuda hiç yabancılar ofisiyle iletişime geçtiniz mi?
İletişime geçmedim pek bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum sadece ben değil diğerleri de bekliyorum aynı şehire gidecek :( Siz bir iletişim bir şeyler yaptınız mı bu konuda?

hatis

Mesaj gönderen hatis » Çrş Eyl 28, 2022 10:39 am

Ebrutasaydogdu yazdı: Sal Eyl 27, 2022 12:22 pm Benim küçük bir sorum var, cevabını göremedim, 26agustos İstanbul 41f evrak teslim ettik ama hesabıma göre-buradaki insanların yorumlarından çıkardığım analize göre 😂- 28i gibi gelmesi lazım da ses seda yok, bir de 22sinde başvuranların ki gelmeyince ausländerbehördeyi falan arayayım diyoruz ama başvuru nereye yapıldı kısmı bizim kafamızı karıştırdı, söyle ki:
Okul Potsdam da, ama biz Potsdam değil konaklamaya 1 aylık Berlin ayarladık, cok yakın zaten diye.
Bunlar gidip konaklama Berlin diye berlin Mi göndermiştir, kimden nereden öğrenebiliriz bunu, telefona dönen yok ama olsun ümit 😂
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Okuldan hoca vize sürecinin hızlanması için referans mektubu verebilirim dedi ama bu mektubu hangi yabancılar dairesine göndereceğim bilemedim.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Eyl 28, 2022 10:44 am

hatis yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 10:39 am Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Okuldan hoca vize sürecinin hızlanması için referans mektubu verebilirim dedi ama bu mektubu hangi yabancılar dairesine göndereceğim bilemedim.
ben 24 ağustosta evraklarımı referans mektubu ile birlikte vermiştim ama pek bir etki olmadı sanki :D

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Çrş Eyl 28, 2022 10:56 am

Buradan verince pek etkisi olmuyormuş da, oradan verilirse sanırım oluyor biraz etkisi, çünkü zaten buradan gönderilen bakmadiklari için vize süreci üzüyor anladığım, ama almanyadan bir doküman geldiğinde inceliyorlae en azından 😂 her şey "sanırım" üzerine, ne güzel 😂
berlin2022 yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 10:44 am ben 24 ağustosta evraklarımı referans mektubu ile birlikte vermiştim ama pek bir etki olmadı sanki :D

polenitita

Mesaj gönderen polenitita » Çrş Eyl 28, 2022 11:04 am

36 F ankara Konsolosluğu

vize görüşmesi 28.09.2022

Arkadaşlar biraz önce geldim görüşmeden. Randevum sabah 08.00'dı. 7 buçukta oradaydım güvenlik bana ups kağıdını doldurttu. Sonra 7.45 te içeri girdim. çantanızı içeri alıyorlar. Telefonu kapattım emanete bıraktım. içeri girdim memur bütün suratsızlığı ile ver dosyalarını dedi verdim şimdi bunların orjinalini al fotokopileri bırak dedi bana ayıklattı. Bu arada dosyam çok düzenliydi belirtmek isterim. Sonra git sıra al dedi ilk ben girdiğim için ve makinayı kartonla örttükleri için tabii anlamadım. 2 kere sordum en son kaldır kartonuuuuuuuu diye bağırdı. :D Sıramı aldım bekliyorum ama nasııılll heyecanlıyım. Sıram geldi tatlı bir memur aldı dosyalarımı hiç almanca konuşmadı bu arada. Bİ soru sorup 10 dk sessizlik oluordu bende bu arada hiç konuşmadım.

- Polen neden bu bölüm.
- ........... bölümü almanca söyledi işte doğru mu dedi evet dedim.
- ............. önce dil kursu değil mi evet dedim.
-............. garantörün kim birinci derece mi evet dedim.
-............ amcan yani peki başka kim var. kimse yok başka dedim.

Şimdi al bu evrakları git yanda doldur. Neyse bildiğiniz sorular zaten sadece ben neden bu ünv. neden bu bölüm sorularına ingilizce cevap verdim. sonra altta ab ................. diye bi yer var yani isim yazılacak biliyorum ama hani bi acaba olur beyin durur ya evrak düzenleyen memura isim yazıyorum değil mi dedim. Bana o senin sınavın ben cevap veremem dedi. Orada bi dumur oldum yalnız. Ama ben size sorulan soruyu sormuyorum dedim. Sonra suratıma bakıp evet dedi. Mülakatı yapan memura verdim belgelerimi çıktım. Genel olarak korkmayın benim gibi heyecan yapmayın. Sesiniz titremesin :D Rahat olun çünkü öğrencisiniz ve zaten vize alacaksınız. sevgier arkadaşlar inşallah hepimiz süreci kolay atlatırız. Bu arada forumda soruları paylaşan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Başka soru sorulmuyor arkadaşlar

minicikpug

Mesaj gönderen minicikpug » Çrş Eyl 28, 2022 11:59 am

minicikpug yazdı: Sal Eyl 27, 2022 11:33 am Merhaba arkadaslar, dun 700 küsür arama denemesi ve 5 kere hattı düşürdüğüm halde açmamalarına rağmen sonunda 6. defa çaldığında sabah 10.30 cıvarlarında istanbul başkonsolosluk vize sorgusu kısmına ulasabildim. Vizemin durumunu öğrenmek istedim ve su anda belgelerimin Almanya’da olduğunu söyledir. Surec hakkında daha cok bilgim olması adına sessizlik prosedürü altında mı değerlendiriliyor diye sordum, telefondaki görevli bana o ne diye sordu :’). Sonrasında telefonda konsolosluk calısanına sessizlik prosedürünü acıkladım ve aldıgım tepki kafanızı bulandırmayın boyle seylerle oldu. Sonrasında gelicek gelicek, akısına bırakın rahatlayın biraz diyerek telefondaki hanımefendi sanırım teselli! vermeye calıstı. Zaten görusmedeki absürtlüklerden dolayı saskınlıga ugramıstım, daha baska bır sey soramadım ve bu sekilde konusma sonlandı. Bir yandan da konsolosluga ve gideceğim yabancılar dairesine mail attım dun sabah ancak henuz bir yanıt gelmedi. Kalıcak yerimi ayarladım, derslerım baslıyor ve ucak bıletım de hazırdı, bu sebeple anksiyete icindeyim ufak bir problem bile buyuk sorunlara yol acabilir kendi durumumda. İki günde bir konsoloslugu arayıp bilgi almayı, sürekli darlamayı dusunuyorum vize durumum hakkında, önerisi olan vs varsa lütfen paylasın
Arkadaslar bugun tekrar aradım istanbul konsolosluk vize bölümünü ve bu sefer daha bilgili bir hanımefendi açtı telefonu. Vizemin sessizlik prosedürü altında olduğunu söyledi ve benim 7 Eylül’deki randevumun 14 Eylül’de sessizlik prosedürüne başladığını, 7 Ekim’de biteceğini ve sonrasında vize teslimi için 1-2 hafta daha gerektiğini söyledi. Kendisine zor durumda olduğumu anlattım ve yabancılar dairesini aramayı düşündüğümü ve boşuna uğraşmayın kendinizi yormayın okulunuza geç gideceğinizi bildirin onun yerine cevabını verdi :((. Ayrıca ben planlarımı konsolosluk sitesinde yazan yaklaşık 1 ay vize sürecine göre ayarladığımı söylediğimde bazıları 3 ay bile bekliyor sizinkisi hızlı bile işleme alınmış kendinizi şanslı sayın dedi. Bu sürecin uzamasından nasıl bu kadar rahat ve sanki biz şanslıymışız, olması gereken bu değilmiş gibi konuşuyolar cidden anlamıyorum. Ama ben yine de yabancılar dairesine tekrar mail attım, olmadı yarın öbür gün arayıp durumumu anlatacağım. Yabancılar dairesine okula kaydımın tamamlandığını ve derslerimi dahi seçtiğimi, ileri seviye mühendislik derslerine geç başlarsam toparlamamın çok zor olacağını anlatan bir mail attım, umarım bu kadar uğraşların sonucunda olumlu bir yanıt alabilirim. Sizin bu süreci hızlandırmak adına önerebileceğiniz, deneyimlediğiniz ya da duyduğunuz bilgiler varsa lütfen paylaşır mısınız?

TubaK

Mesaj gönderen TubaK » Çrş Eyl 28, 2022 12:23 pm

mihya yazdı: Sal Eyl 27, 2022 9:31 am 41f İstanbul bugün 36. gündeyiz bu hafta açıklanır diye ümit ediyoruz. Okul 1 Ekim’de açılıyor.
24 Ağustos 41F Osnabrück için belge teslimi yaptım fakat hala haber yok benimle aynı gün belgeleri teslim eden erkek arkadaşımın vizesi 3. Haftada geldi neye göre ilerliyor hiçbir fikrim yok gün geçtikçe bilet fiyatları uçuyor ve oryantasyon haftası geçecek bu hafta sonuna kadar haber gelmemiş olursa iletişime geçmeyi düşünüyorum. Osnabrück gidecek olup hala bekleyen arkadaşlarımız varmıydı acaba?

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Çrş Eyl 28, 2022 12:35 pm

gkdeniz03 yazdı: Sal Eyl 27, 2022 7:39 am Vize türü 36F, dil seviyesi B1
çok hayırlı olsun. hangi okuldu acaba?

MRTHNGNS

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Çrş Eyl 28, 2022 12:53 pm

Tıpış yazdı: Sal Eyl 27, 2022 8:12 pm RWTH'ye gidicek olup vize bekleyen var mı ya da sonuçlanan falan
Merhaba bende RWTH'ye gideceğim hala vize randevusu bekliyorum, 31 Ağustos'ta başvurdum.

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Çrş Eyl 28, 2022 1:14 pm

Arkadaşlar merhaba kısa bir sorum olacaktı.
6 Eylül'de Ankaradaki Konsoloslukta 36f vize görüşmesine girdim. Dil kursu kayıt belgem eksikti okulum dil kursu kayıtları 30 Eylülde başlayacağı için. Okulun kendi sitesinde yazan kayıt başlama tarihini de evrakların içine ekledim. Memur Hanım benden ek belge talebinde bulunulabileceğini söyledi ama henüz ek belge talep edilmedi. İki gün sonra kursa kayıt yaptıktan sonra kayıt belgemi göndersem süreç uzar mı? Ek belge gönderildikten sonra süreç baştan başlamış sayılır gibi bir yazıya denk gelmiştim acaba öyle mi oluyor? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Eyl 28, 2022 1:19 pm

Merhaba arkadaşlar
Bonn’a gidecek olup vize bekleyen var mı? 29 ağustosta 41f için Ankara’dan tüm belgelerimi teslim ettim ve hala vize bekliyorum. Gidiş tarihi 1 ekim yazmıştım, 10 ekimde derslerim başlıyor.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Çrş Eyl 28, 2022 1:49 pm

Min.ozer yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 1:19 pm Merhaba arkadaşlar
Bonn’a gidecek olup vize bekleyen var mı? 29 ağustosta 41f için Ankara’dan tüm belgelerimi teslim ettim ve hala vize bekliyorum. Gidiş tarihi 1 ekim yazmıştım, 10 ekimde derslerim başlıyor.
Merhaba, aynı yabancılar dairesi olduğu için fikir vermesi açısından yazmak istedim. Geçen sene 41f 14 Ekim’de evrak teslimi yaptım, vizem 19 Kasım’da geldi.

mihya

Mesaj gönderen mihya » Çrş Eyl 28, 2022 1:53 pm

Merhaba, Siegen 23 Ağustos randevu tarihi 41f hala haber yok. Aynı şekilde benim de gidiş tarihi 1 ekim ders başlangıç 10 Ekim. Sürekli randevu takip sayfasına bakıp duruyorum bugün de gelmeyecek gibi…

2459667

Mesaj gönderen 2459667 » Çrş Eyl 28, 2022 2:00 pm

Merhaba Darmstadt için bekliyorum ben de. 41F, Ankara. Sizinle aramızda 3 gün var. Gidiş tarihi & uçak bileti eylül ortası için belirtmiştim. Dikkate aldıklarını sanmıyorum çünkü tarih çoktan geçti bilet de yandı. Aynı şekilde ekim başında başlayan dersler var. Bugün Ankara Konsolosluğunu aradım defalarca ancak ulaşamadım.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Eyl 28, 2022 2:04 pm

mihya yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 1:53 pm Merhaba, Siegen 23 Ağustos randevu tarihi 41f hala haber yok. Aynı şekilde benim de gidiş tarihi 1 ekim ders başlangıç 10 Ekim. Sürekli randevu takip sayfasına bakıp duruyorum bugün de gelmeyecek gibi…
Teşekkür ederim aynı şehirlerde vizeler aynı gün geliyor gözlemlediğim kadarıyla ama genelde hep 1 ay bekleme süreci.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Eyl 28, 2022 2:07 pm

2459667 yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 2:00 pm Merhaba Darmstadt için bekliyorum ben de. 41F, Ankara. Sizinle aramızda 3 gün var. Gidiş tarihi & uçak bileti eylül ortası için belirtmiştim. Dikkate aldıklarını sanmıyorum çünkü tarih çoktan geçti bilet de yandı. Aynı şekilde ekim başında başlayan dersler var. Bugün Ankara Konsolosluğunu aradım defalarca ancak ulaşamadım.
Ankara konsolosluğunun yapacağı bir şeyi yok ulusal vizeleri yabancılar ofisi veriyor. Bu nedenle Darmstadt yabancılar ofisine ulaşmanızı öneririm ama bekleyin diye cevap veriyorlar Bonn öyle dedi.

2459667

Mesaj gönderen 2459667 » Çrş Eyl 28, 2022 2:09 pm

Min.ozer yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 2:07 pm Ankara konsolosluğunun yapacağı bir şeyi yok ulusal vizeleri yabancılar ofisi veriyor. Bu nedenle Darmstadt yabancılar ofisine ulaşmanızı öneririm ama bekleyin diye cevap veriyorlar Bonn öyle dedi.
Teşekkür ediyorum Min.ozer, bir de öyle deneyeyim :(

Kilitli