Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TR'de yazılım müh. kazanıp Almanya'da uçak müh. okunabilir mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
furkanvural16

TR'de yazılım müh. kazanıp Almanya'da uçak müh. okunabilir mi?

Mesaj gönderen furkanvural16 » Pzt Eyl 26, 2022 7:06 pm

Merhabalar,
12. Sınıfa geçtim, sınava girip mühendislik bölümü tutturup Almanya'da okumayı düşünüyorum fakat aklıma bir kaç soru ilişiyor, bi sorum şu;
İnternette araştırma yaparken herhangi mühendislik bölümünü tutturup istediğin mühendislik bölümü okuyabilirsiniz yazıyor. Biraz saçma olabilir fakat bundan yola çıkarak Bilgisayar müh. tutturan bir öğrenci Uçak Mühendisliği okuyabilir mi? Teşekkürler.

atakk00

Re: TR'de yazılım müh. kazanıp Almanya'da uçak müh. okunabilir mi?

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Eyl 26, 2022 7:12 pm

Merhablar,
bildiğim kadarıyla hangi bölümü kazandıysan o bölüme başvuru yapabiliyorsun en net bilgiyi hangi üniversite düşünüyorsan ona mail atarak edinebilirsin.
Kolay gelsin.

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt Eyl 26, 2022 8:02 pm

Benim bildiğim mühendislikler arasında çok sorun olmuyor hatta matematik istatistik gibi bölümlerden informatik yazıp kabul alanlar bile var. Bende bu dönem bir okula başvuracağım ve geçen sene mekatronik müh kazandım fakat başvuracağım bölümler informatik ve makine müh.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzt Eyl 26, 2022 8:52 pm

Okuyabilirsin, mühendislik fakültesi altında bir bölüm okuyorsan diğer mühendisliklere de başvurabiliyorsun diye biliyorum.

harunsama

Mesaj gönderen harunsama » Pzr Haz 25, 2023 12:18 am

Emirhan35 yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 8:02 pm Benim bildiğim mühendislikler arasında çok sorun olmuyor hatta matematik istatistik gibi bölümlerden informatik yazıp kabul alanlar bile var. Bende bu dönem bir okula başvuracağım ve geçen sene mekatronik müh kazandım fakat başvuracağım bölümler informatik ve makine müh.
merhaba bende galiba istatistik bölümü yazıcam informatikten kabul alan tanıdıklarınız hangi okullardan aldı