Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ayropean

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen ayropean » Cum Eyl 23, 2022 4:10 pm

sidarr yazdı: Cum Eyl 23, 2022 4:09 pm Ankara büyük elçiliği
Vize görüşmesi 25 ağustos
Vize geliş 23 eylül bugün
6 aylık D vizemi almış bulunmaktayım, darısı bekleyen herkese
Vize tipinizi öğrenebilir miyim?
Eğer şartlı kabulse dil seviyeniz ve dil kursuna kac ay kayit yaptırdıginizi yazabilir misiniz?
Teşekkürler

sidarr

Mesaj gönderen sidarr » Cum Eyl 23, 2022 4:27 pm

ayropean yazdı: Cum Eyl 23, 2022 4:10 pm Vize tipinizi öğrenebilir miyim?
Eğer şartlı kabulse dil seviyeniz ve dil kursuna kac ay kayit yaptırdıginizi yazabilir misiniz?
Teşekkürler
Vize tipini inan bilmiyorum, idatadan başvuru yaparkende şartlı kabule göre seçip onayladım, kiel üniversite hazırlığı iki dönem hazırlık. Dil sertifikam b1. Ekim sonunda b2ye başlayıp mayıs sonuna c1 şeklinde kurs.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Cum Eyl 23, 2022 5:04 pm

melodika yazdı: Cmt Eyl 17, 2022 7:41 pm 18 Temmuz İstanbul Gayrettepe İdatadan 39F üniversite öğrenci vizesi için başvuru yaptım. Eğitim dili İngilizce, kabul mektubumu ve tüm evrakları koydum.
Geçen hafta konsolosluğa ulaşabildim ve bu hafta haber geleceğini söylediler. Bu hafta yeniden aradım ve Almanya'dan cevap beklendiğini söylediler. Okulum 13 Eylül'de başladı.

Benzer tarihte vizeye başvurup sonuç alan oldu mu? 2 aya yakın bir süre oldu. Sizce normal mi? 39F vizesi gelenler İstanbul Gayrettepe İdatadan hangi tarihte başvurduğunu paylaşabilir mi?
konsolosluğa hangi numaradan ulaşabildin yazar mısın rica etsem?

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Cum Eyl 23, 2022 5:07 pm

kevinmalone yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 11:20 am 41f İzmir
17 Haziran Başvuru
20 Haziran Atanma
4 Temmuz Randevu Tarihi
21 Eylül Kargo maili

Neredeyse 3 ay sonra bugün pasaportumun kargoya verildiğini öğrendim. Gideceğim şehir Dresden. Bu kadar gecikince yabancılar dairesine ulaşmaya çalışıyordum arayarak ve mail atarak dün sistemde vizemin verildiğini gördüklerini söylemişlerdi bugün de mail geldi. Bu kadar uzama sebebinin İzmir Konsolosluğunun çalışma stili olduğunu düşünüyorum. Siz ne kadar erken başvurmuş da olsanız daha geç başvuranlar sizden erken alabiliyor vizeyi o yüzden çok da düşünmemek lazım şahsen 3 aydır neden geciktiğini bu kadar çözmeye çalışıyorum, çözemedim. Bence siz de eğer eksiksiz bi şekilde makul bi zamanda başvurduysanız hiç düşünüp de kendinizi yormayın. Sanırım her ne kadar belli etmeseler de derslerinizi sıkıntıya sokmayacak şekilde yetiştirmeye uğraşıyorlar vizenizi. İzmir Konsolosluğu maillerimin hiçbirine almanca ya da türkçe cevap vermedi.

Merak eden olursa diye; gideceğim okul TU Dresden. Direkt kabul ile gidiyorum Maschinenbau Diplom-Aufbau (master gibi) için. Vizeye bloke hesap ile başvurdum ve 16 eylül tarihine talep ettim. Burdan anlaşılıyor ki o tarihin pek de bir anlamı yok. Vize randevusunda benden Telc C1 belgemi ve diploma supplementini aldılar. Diğer belgelerin sadece fotokopisi onlarda kaldı. Yine burada bahsettiklerim dışında spesifik bir sorusu olan var ise seve seve cevaplarım. Kolaylıklar
yabancılar dairesine nasıl ulaşabildiniz numarayı verebilir misiniz rica etsem?

gkdeniz03

Mesaj gönderen gkdeniz03 » Cum Eyl 23, 2022 5:39 pm

19 Ağustosta Ankara konsolosluğunda vize görüşmesine girdik halen çıt yok

yagmurk

Mesaj gönderen yagmurk » Cum Eyl 23, 2022 6:28 pm

JokerDE yazdı: Prş Eyl 22, 2022 8:55 pm Arkadaşlar Ankara Konsolosluğunu 0 (312) 455 53 30 bu numaradan ariyorum ama surekli telesekreter bilgi veriyor, canlı bağlanma seçeneği sunulmuyor. Daha once Ankara Konsolosluğunu arayıp bağlanabilen var mı, varsa aradiginiz numara yada menü seçimini nasıl yaptınız?
Merhaba, ben bu numaradan ulaşabilmiştim ama 6 Eylül'de görüşmüştüm ben o yüzden ondan sonra bir şey değişmiş midir bilmiyorum. Ben aradığımda telesekreter yoktu diye hatırlıyorum. Meşgul çalıp anında kesiliyordu, aralıksız 30-40 kere arayınca hattı düşürebildim ve bir süre sonra bir görevli telefonu açtı. Akşam 3-4 civarı aramıştım.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cum Eyl 23, 2022 6:49 pm

Merhaba, lisans için mi gidiyordunuz yüksek lisans için mi?

sidarr

Mesaj gönderen sidarr » Cum Eyl 23, 2022 6:54 pm

gkdeniz03 yazdı: Cum Eyl 23, 2022 5:39 pm 19 Ağustosta Ankara konsolosluğunda vize görüşmesine girdik halen çıt yok
Moral bozmayın, şansla alakalı olduğunu düşünüyorum ben bunun biraz.

sidarr

Mesaj gönderen sidarr » Cum Eyl 23, 2022 6:55 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Cum Eyl 23, 2022 6:49 pm Merhaba, lisans için mi gidiyordunuz yüksek lisans için mi?
Merhaba, yüksek lisans

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Cum Eyl 23, 2022 8:15 pm

Berkberk yazdı: Cum Eyl 23, 2022 5:07 pm yabancılar dairesine nasıl ulaşabildiniz numarayı verebilir misiniz rica etsem?
aulanderbehörde dresden sitesinde yazan hotline üzerinden ulaştım

JokerDE

Mesaj gönderen JokerDE » Cum Eyl 23, 2022 10:49 pm

yagmurk yazdı: Cum Eyl 23, 2022 6:28 pm Merhaba, ben bu numaradan ulaşabilmiştim ama 6 Eylül'de görüşmüştüm ben o yüzden ondan sonra bir şey değişmiş midir bilmiyorum. Ben aradığımda telesekreter yoktu diye hatırlıyorum. Meşgul çalıp anında kesiliyordu, aralıksız 30-40 kere arayınca hattı düşürebildim ve bir süre sonra bir görevli telefonu açtı. Akşam 3-4 civarı aramıştım.

Teşekkür ederim.

İnşaatöğrencisi

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Cmt Eyl 24, 2022 11:55 am

Staj amacıyla ulusal vize talebinde bulunanların randevusu kaç ay sonra atanıyor bu aralar?
ANKARA SES VER!!!

Randevu atanma süresi?

cain

Mesaj gönderen cain » Cmt Eyl 24, 2022 2:01 pm

İstanbul Konsolosluğu-36f
Randevu talebi: 13 Temmuz
Randevu atama: 22 Temmuz
Randevu tarihi: 19 Ağustos
Aras Kargo SMS: 21 Eylül
Vizenin gelmesi: 22 Eylül

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cmt Eyl 24, 2022 2:52 pm

cain yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 2:01 pm İstanbul Konsolosluğu-36f
Randevu talebi: 13 Temmuz
Randevu atama: 22 Temmuz
Randevu tarihi: 19 Ağustos
Aras Kargo SMS: 21 Eylül
Vizenin gelmesi: 22 Eylül
Merhaba, gidiş tarihiniz ne zaman öğrenenilir miyim? Vizeyi hangi tarihe istemiştiniz, dil kursunuz ne zaman başlıyordu? Ben de sizden 1 gün önce aynı yerden 36Fye başvurdum ama bekliyorum hala cevaplarsanız sevinirim.

cain

Mesaj gönderen cain » Cmt Eyl 24, 2022 4:16 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 2:52 pm Merhaba, gidiş tarihiniz ne zaman öğrenenilir miyim? Vizeyi hangi tarihe istemiştiniz, dil kursunuz ne zaman başlıyordu? Ben de sizden 1 gün önce aynı yerden 36Fye başvurdum ama bekliyorum hala cevaplarsanız sevinirim.
Gidiş tarihi: 10 Ekim
Dil Kursu tarihi: 27 Ekim

sametpmk

Mesaj gönderen sametpmk » Cmt Eyl 24, 2022 4:20 pm

Vize görüşmesi: 8 haziran
Eksik evrak talebi:13 eylül
Kargo mesajı: 23eylül
Pasaport teslimi:24eylül
Vize türü:36f
Görüşme yeri:İstanbul başkonsolosluğu

selam arkadaşlar
Uzun bir bekleyişin(3.5 ay)ardından sonunda vizem elime ulaştı.Bu süreçte bu forumun bana çok faydası oldu.Bu nedenle bende deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Benim şartlı kabulüm ve A2 goethe sertfikam vardı.Belgeleri eksiksiz hazırladım.Bir çok yerde yazıyor zaten hangi belgeler olduğu yazmicam oyüzden.Üni başvurusunda kullandığım belgelerdi çoğu(noterli apostilli).
Görüşmeye giderken vize ücretinin yanında bir miktarda türk lirası bulundurun.Fotokopiniz eksik çıkarsa orda fotokopi çekebiliyolar bunun içinde para alıyolar tabi .Bir de kargo ücreti var.
Ben görüşmeye 1 saat erken gittim.1 saat önceden aldılar görüşmeye oyüzden erken gitmenizde fayda var.İçeri girince birisi belgelerinizi ayıklıyor ve gereksizleri size geri veriyor(Nerdeyse getirdiğim belgelerin yarısını geri verdi).O sırada da başka birisi kargo işlemlerini hallediyor.Adresinizi falan yazıyosunuz.İşlemler tamamlandıktan sonra memurun yanına gidiyosunuz.Arada cam ve mikrofonlar var.Adeta cezaevi görüşmesi gibi.Memur güler yüzlü ve pozitif bir kadındı.Heyecanımı baya azalttı diyebilirim. Görüşme esnasında şaka falan bile yaptı.Gülüştük falan garipti baya.Klasik bir kaç soru sordu.Kalıcağım yer okicağım bölüm ve üniversite vesaire.Sonra almanca seviyemi ve ingilizce seviyemi sordu.Bunları sorarkende birşeyleri doluruyordu.Sonra almanca seviyemi ölçmek için 2 almanca soru sordu.
-Hangi üniversitede okumak istiyorsunuz?
-Hangi bölümü okuyacaksınız?
Teklemeden cevapladım ikisinide.Zaten baya kolaydı.Kadın zorlamak istemedi beni .Daha a2 olduğum için zorlamamış olabilir.Sonrasında bence asıl önemli soruları sordu.
-Neden bu bölümü tercih ettiniz?
-Bölümünüzün ilk senesi hangi dersler işleniyor?
Arkadaşlar benim anladığım asıl olay, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak.Bu yüzden okulunuzun adresi,dil kursunun adresi ,bölüm derslerini vesaire kesinlikle bilin ezberleyin.Birde neden bu bölümü seçtin sorusuna güzel etkileyici ve net bir cevap hazırlayın .
Herkesin farklı bir vize deneyimi var ,o yüzden bu forumdaki vize anılarını okumanızı tavsiye ederim.Her soruya hazırlıklı olmaya çalışın.Net olmak en önemlisi.
Vize görüşmesi böyleydi.Genel olarak çok iyi geçmişti.Sonrasınd@ uzun bir bekleyiş var arkadaşlar.Upuzun. vizeden 1.5ay boyunca bir haber alamadım.Sonrasında ben ulaşmaya karar verdim.Mail attım ama cevap gelmedi.Sonra aradım.İşlemleriniz devam ediyor dendi.Telefon numarasını burda vermek istemiyorum.Güncel numarayı internette illaki bulursunuz.Sabah saat 9 da başlıyo pzrts salı çrşmba perşmebe.Erken saate aramanızı tavsiye ederim ve barkod no nuz yanınızda olsun.Ben haftada 1 arıyodum durumu öğrenmek için.
Neyse 3 ayın sonunda eksik evrak talebinde bulundular.Dil kursu kayıt belgesi istediler.Zaten ben bir dil kursu kayıt belgesi vermiştim.Ama aradan 3 ay geçtiği için güncelliğini yitirdi.Bu yüzden yeni belge istediler.Dil kursuna mail yoluyla durumu anlatıp ilerki tarihe kurs ayarladım.Belgeyide gönderdim.Gönderdikten 1 hafta sonra vizem sonuçlandı ve elime ulaştı.Yazım hatalarım illaki olmuştur kusura bakmayın :D .Umarım herşey dilediğiniz gibi olur.Sağlıklı günler diliyorum.

ayropean

Mesaj gönderen ayropean » Cmt Eyl 24, 2022 4:35 pm

sametpmk yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 4:20 pm Vize görüşmesi: 8 haziran
Eksik evrak talebi:13 eylül
Kargo mesajı: 23eylül
Pasaport teslimi:24eylül
Vize türü:36f
Görüşme yeri:İstanbul başkonsolosluğu

selam arkadaşlar
Uzun bir bekleyişin(3.5 ay)ardından sonunda vizem elime ulaştı.Bu süreçte bu forumun bana çok faydası oldu.Bu nedenle bende deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Benim şartlı kabulüm ve A2 goethe sertfikam vardı.Belgeleri eksiksiz hazırladım.Bir çok yerde yazıyor zaten hangi belgeler olduğu yazmicam oyüzden.Üni başvurusunda kullandığım belgelerdi çoğu(noterli apostilli).
Görüşmeye giderken vize ücretinin yanında bir miktarda türk lirası bulundurun.Fotokopiniz eksik çıkarsa orda fotokopi çekebiliyolar bunun içinde para alıyolar tabi .Bir de kargo ücreti var.
Ben görüşmeye 1 saat erken gittim.1 saat önceden aldılar görüşmeye oyüzden erken gitmenizde fayda var.İçeri girince birisi belgelerinizi ayıklıyor ve gereksizleri size geri veriyor(Nerdeyse getirdiğim belgelerin yarısını geri verdi).O sırada da başka birisi kargo işlemlerini hallediyor.Adresinizi falan yazıyosunuz.İşlemler tamamlandıktan sonra memurun yanına gidiyosunuz.Arada cam ve mikrofonlar var.Adeta cezaevi görüşmesi gibi.Memur güler yüzlü ve pozitif bir kadındı.Heyecanımı baya azalttı diyebilirim. Görüşme esnasında şaka falan bile yaptı.Gülüştük falan garipti baya.Klasik bir kaç soru sordu.Kalıcağım yer okicağım bölüm ve üniversite vesaire.Sonra almanca seviyemi ve ingilizce seviyemi sordu.Bunları sorarkende birşeyleri doluruyordu.Sonra almanca seviyemi ölçmek için 2 almanca soru sordu.
-Hangi üniversitede okumak istiyorsunuz?
-Hangi bölümü okuyacaksınız?
Teklemeden cevapladım ikisinide.Zaten baya kolaydı.Kadın zorlamak istemedi beni .Daha a2 olduğum için zorlamamış olabilir.Sonrasında bence asıl önemli soruları sordu.
-Neden bu bölümü tercih ettiniz?
-Bölümünüzün ilk senesi hangi dersler işleniyor?
Arkadaşlar benim anladığım asıl olay, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak.Bu yüzden okulunuzun adresi,dil kursunun adresi ,bölüm derslerini vesaire kesinlikle bilin ezberleyin.Birde neden bu bölümü seçtin sorusuna güzel etkileyici ve net bir cevap hazırlayın .
Herkesin farklı bir vize deneyimi var ,o yüzden bu forumdaki vize anılarını okumanızı tavsiye ederim.Her soruya hazırlıklı olmaya çalışın.Net olmak en önemlisi.
Vize görüşmesi böyleydi.Genel olarak çok iyi geçmişti.Sonrasınd@ uzun bir bekleyiş var arkadaşlar.Upuzun. vizeden 1.5ay boyunca bir haber alamadım.Sonrasında ben ulaşmaya karar verdim.Mail attım ama cevap gelmedi.Sonra aradım.İşlemleriniz devam ediyor dendi.Telefon numarasını burda vermek istemiyorum.Güncel numarayı internette illaki bulursunuz.Sabah saat 9 da başlıyo pzrts salı çrşmba perşmebe.Erken saate aramanızı tavsiye ederim ve barkod no nuz yanınızda olsun.Ben haftada 1 arıyodum durumu öğrenmek için.
Neyse 3 ayın sonunda eksik evrak talebinde bulundular.Dil kursu kayıt belgesi istediler.Zaten ben bir dil kursu kayıt belgesi vermiştim.Ama aradan 3 ay geçtiği için güncelliğini yitirdi.Bu yüzden yeni belge istediler.Dil kursuna mail yoluyla durumu anlatıp ilerki tarihe kurs ayarladım.Belgeyide gönderdim.Gönderdikten 1 hafta sonra vizem sonuçlandı ve elime ulaştı.Yazım hatalarım illaki olmuştur kusura bakmayın :D .Umarım herşey dilediğiniz gibi olur.Sağlıklı günler diliyorum.
Merhaba bloke hesabınız mı vardı?
Hangi sehire gidiyorsunuz?
Ilk kursunuz randevunuzdan 1 ay sonra başlıyordu galiba değil mi? Öyle bir yazinizi okumuştum sanki. Bir de
Dil kursu kaydınız kac aylik?
Cevaplarsanız çok sevinirim

sametpmk

Mesaj gönderen sametpmk » Cmt Eyl 24, 2022 4:38 pm

ayropean yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 4:35 pm Merhaba bloke hesabınız mı vardı?
Hangi sehire gidiyorsunuz?
Ilk kursunuz randevunuzdan 1 ay sonra başlıyordu galiba değil mi? Öyle bir yazinizi okumuştum sanki. Bir de
Dil kursu kaydınız kac aylik?
Cevaplarsanız çok sevinirim

Bloke hesabım var.(fintiba)
evet 1 ay sonraydı ilk kurs başvurum.Kaydı sadece bir kur için aldım.O da 7 8 hafta falan sürüyor.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Cmt Eyl 24, 2022 5:28 pm

cain yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 4:16 pm Gidiş tarihi: 10 Ekim
Cevap için teşekkürler vizeyi istediğiniz tarihe yani 10 Ekim'e mi vermişler?

ayropean

Mesaj gönderen ayropean » Cmt Eyl 24, 2022 5:49 pm

cain yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 4:16 pm Gidiş tarihi: 10 Ekim
Dil seviyenizi öğrenebilir miyim?

Kilitli