Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap tutarı güncellemesi - vize sıkıntısı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
adriantepes

Bloke hesap tutarı güncellemesi - vize sıkıntısı

Mesaj gönderen adriantepes » Prş Eyl 22, 2022 11:52 pm

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz bloke hesap için aylık 861 euro olarak şekilde para ayırılması gerekiyor. Bu sene bu tutar güncellenmiş 934 euro olmuş.

Ben vize randevusuna gittiğimde (2 Eylül) bunu bilmiyordum, İstanbul idata'daki görevli dedi ki bu tutar gereken bakiyenin altında, vize evraklarını konsolosluğa ileteceğim ama Almanya'ya gittiğinizde yabancılar dairesinden oturum izni alabilmeniz için bakiyeyi 934 euroya tamamlamanız gerekiyor.
Yeni hesap mı açılacak yoksa bu hesabın bakiyesi mi artırılacak konsolosluğun sitesinden takip edersiniz dedi.

Konsolosluğun sitesine bakıyorum, herhangi bir açıklama yok bu konu hakkında.
Sizce ne yapmalıyım? Sizlerin bloke hesap tutarı nasıl? Size görevli böyle bir şey söyledi mi?

Teşekkürler

Melih

berlin2022
İletişim:

Re: Bloke hesap tutarı güncellemesi - vize sıkıntısı

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Eyl 22, 2022 11:58 pm

Merhaba, şu anda bir şey yapmanıza gerek olmaması lazım. Size kağıt imzalattılar mı? Kağıdın üzerinde ,,1 Ocak 2023ten itibaren oturum izni almak için 934 Euro olması gerek,, yazıyor. Yani genel olarak vize görüşmesinde gidenlere o kağıt verilmiş.

adriantepes

Mesaj gönderen adriantepes » Cum Eyl 23, 2022 12:02 am

Merhaba,

Vize görüşmesinde bir şeyler imzaladım ama sanırım bahsettiğiniz şekil bir kağıt imzalamadım.
Hatırlayamadım şuan. Yani 1 Ocak'tan önce oturum izni alacaksam sorun olmaz mı?
berlin2022 yazdı: Prş Eyl 22, 2022 11:58 pm Merhaba, şu anda bir şey yapmanıza gerek olmaması lazım. Size kağıt imzalattılar mı? Kağıdın üzerinde ,,1 Ocak 2023ten itibaren oturum izni almak için 934 Euro olması gerek,, yazıyor. Yani genel olarak vize görüşmesinde gidenlere o kağıt verilmiş.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Cum Eyl 23, 2022 12:10 am

Kağıdın üzerinde tam olarak şu yazıyor:

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçim güvence bedeli olarak aylik 934 Euro beyan etmem gerektigi hakkinda bilgilendirildim.
Ülkeye giristen sonra yukarida belirtilen güvence bedelini bloke heap belgestyle, ilgir yabancilar polisine kanitladigim takdirde, bana oturum iznim verilecektir.

Şimdi dikkatli okuyunca ülkeye girişten sonra yazıyormuş orada :D ama ben vizedeki kadına sorduğumda 1 ocak 2023ten sonra oturum almaya gidince 934 olması lazım demişti

adriantepes

Mesaj gönderen adriantepes » Cum Eyl 23, 2022 9:04 pm

Anladım hocam çok teşekkürler, ben expatriodan güncelleyim tutarı şimdiden sorun olmasın :)