Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bsrbsr

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen bsrbsr » Çrş Eyl 21, 2022 3:00 am

Arkadaşlar merhaba, vizede kalacak yer hala bulamadıysanız booking falan rezervasyonu sundunuz mu ya da tam olarak o konuyla ilgili nasıl çözümler ürettiniz?

Tbgrgz

Mesaj gönderen Tbgrgz » Çrş Eyl 21, 2022 7:43 am

dilasirvan yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 12:05 am 10 Ağustosta eşimle beraber başvurduk, bugün ikimizin de vizesi geldi. 41F.
Merhaba kalacak yer konusunda ne yaptınız bilgi verir misiniz

busrarikci

Mesaj gönderen busrarikci » Çrş Eyl 21, 2022 11:05 am

Aslickr yazdı: Sal Eyl 20, 2022 2:46 pm Arkadaşlar haftaya 36F yüksek lisans için vize görüşmem var. Muhtemelen garantör kağıdım yetişmeyecek. Konsolosluk benden bu garantör kağıdını eksik evrak olarak istediğinde bu kağıdı iletmem için bir süre veriyorlar mı? Çünkü verdikleri sürenin sonunda da garantör belgem hala çıkmamış olursa sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum.
Bildiğim kadarıyla belli bir zaman verip bu süre içinde getirmelisin demiyorlar. Görüşme sonunda bana (eğer eksik evrak talebinde bulunursak), evrağı ne kadar çabuk teslim edersen işlemin o kadar hızlı ilerler demişti. Eksik evrak talep edilirse şu kadar zaman içinde bize iletmelisin vs denmedi.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Eyl 21, 2022 11:12 am

dilasirvan yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 12:05 am 10 Ağustosta eşimle beraber başvurduk, bugün ikimizin de vizesi geldi. 41F.
Hayırlı olsun.Hangi konsolosluğa basvurmustunuz?🙏

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Çrş Eyl 21, 2022 11:20 am

41f İzmir
17 Haziran Başvuru
20 Haziran Atanma
4 Temmuz Randevu Tarihi
21 Eylül Kargo maili

Neredeyse 3 ay sonra bugün pasaportumun kargoya verildiğini öğrendim. Gideceğim şehir Dresden. Bu kadar gecikince yabancılar dairesine ulaşmaya çalışıyordum arayarak ve mail atarak dün sistemde vizemin verildiğini gördüklerini söylemişlerdi bugün de mail geldi. Bu kadar uzama sebebinin İzmir Konsolosluğunun çalışma stili olduğunu düşünüyorum. Siz ne kadar erken başvurmuş da olsanız daha geç başvuranlar sizden erken alabiliyor vizeyi o yüzden çok da düşünmemek lazım şahsen 3 aydır neden geciktiğini bu kadar çözmeye çalışıyorum, çözemedim. Bence siz de eğer eksiksiz bi şekilde makul bi zamanda başvurduysanız hiç düşünüp de kendinizi yormayın. Sanırım her ne kadar belli etmeseler de derslerinizi sıkıntıya sokmayacak şekilde yetiştirmeye uğraşıyorlar vizenizi. İzmir Konsolosluğu maillerimin hiçbirine almanca ya da türkçe cevap vermedi.

Merak eden olursa diye; gideceğim okul TU Dresden. Direkt kabul ile gidiyorum Maschinenbau Diplom-Aufbau (master gibi) için. Vizeye bloke hesap ile başvurdum ve 16 eylül tarihine talep ettim. Burdan anlaşılıyor ki o tarihin pek de bir anlamı yok. Vize randevusunda benden Telc C1 belgemi ve diploma supplementini aldılar. Diğer belgelerin sadece fotokopisi onlarda kaldı. Yine burada bahsettiklerim dışında spesifik bir sorusu olan var ise seve seve cevaplarım. Kolaylıklar

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Çrş Eyl 21, 2022 11:25 am

Merhaba,vizede kalacak yer hala bulamadıysanız booking falan rezervasyonu sundunuz mu ya da tam olarak o konuyla ilgili nasıl çözümler ürettiniz?

sonsoflexus

Mesaj gönderen sonsoflexus » Çrş Eyl 21, 2022 12:55 pm

Herkese merhaba,

İstanbul Konsolosluğu 36F
Randevu Tarihi : 16 Ağustos
Pasaport Teslim : 19 Eylül

TU Dortmund üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne kabul almıştım 16 Ağustos tarihinde konsolosluğa başvuru yaptım 19 eylül tarihinde kargom elime ulaştı.Herhangi kargo Sms ve ya Mail almadım direkt kargom geldi.Şimdiden başvuru yapacak olan ve yapmış olup vize bekleyen arkadaşlara iyi dilekler diliyorum, umarım hayırlı ve güzel haberler alırsınız.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Çrş Eyl 21, 2022 1:25 pm

sonsoflexus yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 12:55 pm Herkese merhaba,

TU Dortmund üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne kabul almıştım 16 Ağustos tarihinde konsolosluğa başvuru yaptım 19 eylül tarihinde kargom elime ulaştı.Herhangi kargo Sms ve ya Mail almadım direkt kargom geldi.Şimdiden başvuru yapacak olan ve yapmış olup vize bekleyen arkadaşlara iyi dilekler diliyorum, umarım hayırlı ve güzel haberler alırsınız.
Merhaba ben de 18 Ağustos'ta başvuru yaptım bekliyorum sizin dil seviyeniz B1 miydi

sonsoflexus

Mesaj gönderen sonsoflexus » Çrş Eyl 21, 2022 2:04 pm

babysharkdudu1_ yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 1:25 pm Merhaba ben de 18 Ağustos'ta başvuru yaptım bekliyorum sizin dil seviyeniz B1 miydi
hayır A2 ile başvuru yaptım

sametpmk

Mesaj gönderen sametpmk » Çrş Eyl 21, 2022 2:59 pm

Hayırlı olsun.Hangi yabancılar dairesi biliyor musun?

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Çrş Eyl 21, 2022 4:52 pm

Merhabalar tebrikler , bende vize bekliyorum aceba kalacak yer konusunu halledebildinşz mi ?

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Çrş Eyl 21, 2022 7:12 pm

Tbgrgz yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 7:43 am Merhaba kalacak yer konusunda ne yaptınız bilgi verir misiniz
Ev kiraladık, kira sözleşmesi sunduk

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Çrş Eyl 21, 2022 7:13 pm

Özgür123 yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 11:12 am Hayırlı olsun.Hangi konsolosluğa basvurmustunuz?🙏
Teşekkür ederimm. İstanbul konsolosluğu

dedede

Mesaj gönderen dedede » Çrş Eyl 21, 2022 8:42 pm

wittmann yazdı: Sal Eyl 20, 2022 12:22 pm Randevu talebi: 21 Haziran
Randevu tarihi: 11 Ağustos
Evrakların konsolosluğa ulaştığı tarih: 11 Ağustos
Vizenin gelmesi: 20 eylül

Evet arkadaşlar 10:07 de idata'ya pasaportunuz gelmiştir mesajı aldım ve gittim direk evim yakın zaten. 6 aylık vizemi aldım.
merhabalar, hangi okula gidecektiniz?

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Çrş Eyl 21, 2022 9:45 pm

Merhabaa öncelikle çok sevindim vizenizin gelmesine çok hayırlı olsun. Durumumuz çok benzer ben de Ankaradan 36f vizeye başvurdum TU Dortmund’da endüstri mühendisliği bölümüne kabul aldım. 6 Eylül’de vize görüşmesine gittim, hâlâ bekliyorum. Birkaç sorum olacaktı. Öncelikle bloke hesap mı açtınız garantör belgesi mi gösterdiniz? Dil sertifikanız var mıydı varsa hangi seviyeydi? Bir de yaşınızı soracaktım çünkü bazı kişiler yaşın çok küçük gidersen dönmezsin vs gibisinden red verme durumu var dediler. Okulun dil kursu kayıtları 30 Eylül’de başladığı için dil kursu belgesi götüremedim siz götürmüş müydünüz? Ekstra belgeler eklemiş miydiniz bir de. Cevaplarsanız çoooook sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

ayropean

Mesaj gönderen ayropean » Çrş Eyl 21, 2022 10:11 pm

zeldaceren yazdı: Çrş Eyl 21, 2022 9:45 pm Merhabaa öncelikle çok sevindim vizenizin gelmesine çok hayırlı olsun. Durumumuz çok benzer ben de Ankaradan 36f vizeye başvurdum TU Dortmund’da endüstri mühendisliği bölümüne kabul aldım. 6 Eylül’de vize görüşmesine gittim, hâlâ bekliyorum. Birkaç sorum olacaktı. Öncelikle bloke hesap mı açtınız garantör belgesi mi gösterdiniz? Dil sertifikanız var mıydı varsa hangi seviyeydi? Bir de yaşınızı soracaktım çünkü bazı kişiler yaşın çok küçük gidersen dönmezsin vs gibisinden red verme durumu var dediler. Okulun dil kursu kayıtları 30 Eylül’de başladığı için dil kursu belgesi götüremedim siz götürmüş müydünüz? Ekstra belgeler eklemiş miydiniz bir de. Cevaplarsanız çoooook sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba bu forumu uzun zamandir takip ediyorum ama ilk kez size cevap yazarak yorum yapıyorum. Yaşınızın küçük olması asla bir sikinti yaratmaz, aksine daha iyidir. Geri dönüp dönmeme durumundan dolayi verilen redler schengen vizeleri ile ilgili. Hatta genelde yasi buyuk olanlara çekinceyle yaklaşılır ve bunca zaman sonra neden lisans okumak istiyorsunuz diye sorgulanır. Bu durumda tabiki dil sertifikalari önemli, okuma isteğini ve azmini gösteren detaylar. Benim de yakinda randevum var, içimizin bu süreçte olabildiğince rahat etmesi gerekiyor çünkü gerçekten stresli bir süreç. Başarılar dilerim :) (ben de endüstri mühendisliği okuyorum, bremen üniversitesine kayıtlı hazırlık öğrencisiyim ve 20 yaşındayım. B2 Testdaf sertifikam var)

ayropean

Mesaj gönderen ayropean » Çrş Eyl 21, 2022 10:22 pm

Merhaba, hayırlı olsun. Sormak istediklerim ösym belgeniz internet çıktısı mıydı? Notere onaylattınız mı? Dil kursuna kac aylik kayit yaptırdınız? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Çrş Eyl 21, 2022 10:32 pm

ajda yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 2:41 pm Selamlar, ya ben de şuan aynı durumdayım. 39 F vize başvurusu yaptım eşimle ve çocuğumla gitmeyi planlıyorum. sizin gibi ben de uzun bir aradan sonra okuyacağım o yüzden bana da cuma günü konsololsuktan bir sürü soru maili geldi. Siz kalacak yer belirtmiş miydiniz? Ben ilk etapta ev bulana kadar üniversiteme uzak bir adres verdim onu sorun etmişler. Bir de eşinizle ilgili soru geldi mi ailenizle neden gimek istiyorsunuz diye? Ek belge sundunuz mu ,her şeyi almanca istiyorlar ama ben e-mail ekran görüntüsü de sunmayı düşünüyorum ama o ingilizce :/ soru cevap şeklinde mi yazdınız mesela cevapları?

yardımlarınız benim için çok önemli ,cevabınızı bekliyor olacağım:(
Merhaba,
Kalacak yer olarak Agoda sitesinden ücretsiz iptalli otel ayarladım 2 kişilik.
Eşimle ilgili henüz soru gelmedi. Onun pasaportu halen içeride. Ben geçen cumartesi vizeyi aldım.
Email ekran görüntüsünden kastınız nedir anlamadım. Soruları Almanca cevaplamak daha makul. Soru ve cevapları olan bir PDF hazırlayıp email e ekleyebilirsiniz. Şekil şemal çok önemli değil bence sadece istedikleri cevabı verin bence yeterli.

m.koc

Mesaj gönderen m.koc » Çrş Eyl 21, 2022 10:45 pm

Arkadaşlar merhaba, vize sürecimi özet olarak paylaşmak istedim,
Vize türü: Studium 39f

Yaşım 29 ikinci lisans olarak ilk üniversitemden tamamen alakasız bir bölüm olan makine mühendisliğini tercih ettim. Bu sebeple vize konusunda çok endişem vardı ama çok şükür bu gün itibariyle altı aylık ulusal vizemi elime almış bulunmaktayım. Telc sertifikamı türkiyede aldım ve direk kabulle önümüzdeki hafta almanyaya gidip okuluma başlayacağım.

Randevu talebi: 7 temmuz 2022
Randevu ataması: 3 ağustos 2022
Randevu tarihi ve evrak teslimi: 23 ağustos 2022
Vize geliş tarihi 21 eylül 2022

Bu süreçte Gürkan beyden aldığım danışmanlık sayesinde işlerim çok kolaylaştı haftaya Almanyaya gidiyorum inşallah. Vize bekleyen herkese de başarılar diliyorum. Umarım bekleyen herkes hedeflerine ulaşır.

Hukuk ile ilgili

Mesaj gönderen Hukuk ile ilgili » Çrş Eyl 21, 2022 11:09 pm

Hocam acaba hangi sehirden vizeye muracaat ettiniz

Kilitli