Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Untermiete ile Anmeldung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
hamit56

Untermiete ile Anmeldung

Mesaj gönderen hamit56 » Pzr Eyl 18, 2022 10:33 pm

Merhaba arkadaşlar. Şuanda vize başvuru sonucunu beklemedeyim aynı zamanda Almanya'da kalacak yer ayarlamaya çalışıyorum. Untermiete(kiracının kiracısı) olarak 6 aylık bir ilan gördüm. Ausländerbehörde Untermiete ile oturum işlemlerini kabul ediyor mu? Daha önce Untermiete ile oturum işlemlerini yapan varmı?

Lokman

Re: Untermiete ile Anmeldung

Mesaj gönderen Lokman » Pzt Eyl 19, 2022 5:33 pm

Ben yaptim, oldu.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 19, 2022 6:00 pm

Lokman yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 5:33 pm Ben yaptim, oldu.
Kiraya verecek kişiye sorduğumda bu mümkün değil dedi. Size bir kaç sorum var. Eğer özel değilse cevaplayabilir misiniz?
Ne zaman?
Hangi şehir?
Kaç aylık kira gösterdiniz?
Son olarak nasıl bir kira kontratı gösterdiniz?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzt Eyl 19, 2022 9:27 pm

hamit56 yazdı: Pzr Eyl 18, 2022 10:33 pm Merhaba arkadaşlar. Şuanda vize başvuru sonucunu beklemedeyim aynı zamanda Almanya'da kalacak yer ayarlamaya çalışıyorum. Untermiete(kiracının kiracısı) olarak 6 aylık bir ilan gördüm. Ausländerbehörde Untermiete ile oturum işlemlerini kabul ediyor mu? Daha önce Untermiete ile oturum işlemlerini yapan varmı?
Ben 4 aylık kiracının kiracısı olarak ev tuttum ve Anmeldung işlemimi daha bugün yaptım, hiçbir sorun çıkmadı. Oda sahibinin size wohnungsgeberbestätigung belgesini vermesi lazım. Bunu verecek bir yer bulun (ki çoğu verir) yeter.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 19, 2022 11:15 pm

whateven yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 9:27 pm Ben 4 aylık kiracının kiracısı olarak ev tuttum ve Anmeldung işlemimi daha bugün yaptım, hiçbir sorun çıkmadı. Oda sahibinin size wohnungsgeberbestätigung belgesini vermesi lazım. Bunu verecek bir yer bulun (ki çoğu verir) yeter.
Çok teşekkür ederim. Kiraya verene sorayım bu belgeyi. Umarım yokuş yapmaz.