Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Açıköğretim Bilgisayar Programcılığı ve İnformatik

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
theliann

Açıköğretim Bilgisayar Programcılığı ve İnformatik

Mesaj gönderen theliann » Prş Eyl 15, 2022 2:45 pm

Merhaba,anadolu üniversitesinde aöften bilgisayar programcılığı okuyacağım.Bunu bitirdikten sonra Almanyada informatik bölümlerinde nc frei olan üniversitelerden kabul alabilir miyim mümkün mü? Sonuçta ön lisans ve aöf?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Açıköğretim Bilgisayar Programcılığı ve İnformatik

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 16, 2022 4:47 pm

Alabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

theliann

Mesaj gönderen theliann » Cmt Eyl 17, 2022 3:59 am

İkinci üniversite kapsamında okuyacağım yani bir yks yerleştirme belgesi yok.Bu durumda yine girmem mümkün mü? Eğer dgs ile bilgisayar mühendisliğine yerleştiğimde mümkün oluyorsa o şekilde de yapabilirim.Ön lisansa yerleştirme belgesi olmadan mümkün değil diye bir duyum aldım ama.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzr Eyl 18, 2022 12:57 pm

theliann yazdı: Cmt Eyl 17, 2022 3:59 am İkinci üniversite kapsamında okuyacağım yani bir yks yerleştirme belgesi yok.Bu durumda yine girmem mümkün mü? Eğer dgs ile bilgisayar mühendisliğine yerleştiğimde mümkün oluyorsa o şekilde de yapabilirim.Ön lisansa yerleştirme belgesi olmadan mümkün değil diye bir duyum aldım ama.
İkinci üniversite kapsamında okursan hiçbir okul kabul vermiyor, bizzat mail atıp sordum ve hepsi "ÖSYM Yerleşme" belgesi istiyor, diğer türlü kabul etmiyorlar.

theliann

Mesaj gönderen theliann » Pzr Eyl 18, 2022 1:21 pm

O zaman çarem malzeme mühendisliğinden ilerlemek malzeme mühendisliğinden informatiğe başvurucam bakalım.Şuanda tek derdim bloke hesap ya.O kadar yüksek geliyor ki ailen ortalama gelire sahip olunca 11300 euro olucak bide ben gidene kadar.