Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Transkript Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
CemC

İngilizce Transkript Sorunu

Mesaj gönderen CemC » Çrş Şub 03, 2021 11:45 pm

Merhaba,
Bosna Herkes Travnik Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon mezunuyum, Almanya'da Yüksek Lisans yapmak istiyorum ve şu an şartlı kabul için B1 sınavına hazırlık yapıyorum. Bildiğim kadarıyla yüksek lisans başvurusu için istenen belgeler arasında transkriptin aslının İngilizce olması isteniyor ama maalesef bu belgeyi ingilizce alamıyorum, Boşnakça ve konsolosluk onaylı Türkçe çevirileri var. Başvuru için yine yeminli tercüman onaylı Almanca veya İngilizce çeviri belge ile başvuru işlemi yapabilir miyim? Bu konuda bilginiz var mı daha önce çeviri belge ile başvuran var mı ? Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İngilizce Transkript Sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 04, 2021 10:57 am

Olur ama cok zor olur. Bir cok üniversite sorun cikarabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

CemC

Mesaj gönderen CemC » Prş Şub 04, 2021 11:08 am

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda ingilizce aslını almaya çalışıyorum ama zor görünüyor eğer alamazsam böyle başvurmak zorunda kalacağım.

Muzip

Mesaj gönderen Muzip » Sal Eyl 13, 2022 10:00 pm

CemC yazdı: Prş Şub 04, 2021 11:08 am Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda ingilizce aslını almaya çalışıyorum ama zor görünüyor eğer alamazsam böyle başvurmak zorunda kalacağım.
Merhaba Cem, umarım her şey senin için iyiydir. Ben de dortmunddayım ve şunu sormak istiyorum. Fizyoterapist arkadaşım var ve master yapmak istiyoruz bize hangi üniversitelerden kabul adlığını söyler misin? yardımcı olursan çok mutlu olurum

CemC

Mesaj gönderen CemC » Cmt Eyl 17, 2022 2:22 pm

Muzip yazdı: Sal Eyl 13, 2022 10:00 pm Merhaba Cem, umarım her şey senin için iyiydir. Ben de dortmunddayım ve şunu sormak istiyorum. Fizyoterapist arkadaşım var ve master yapmak istiyoruz bize hangi üniversitelerden kabul adlığını söyler misin? yardımcı olursan çok mutlu olurum
Merhaba, biraz geç gördüm kusura bakmayın. Hazırlık için Köln Sporthochschule ve Jena'dan kabul almıştım ama hazırlığı Dortmund'ta özel bir kursta tamamladım. Bölüm için de Jena ve FH Münsterdan kabul aldım. Kölnden ortalamadan dolayı olumsuz cevap geldi. Bazı sebeplerden dolayı Uni Assistten başvurmadım o yüzden sadece kendi platformlarından başvuru alan okullara başvurdum çok fazla seçenek yok çoğu okul bizim bölümümüzle alakalı Uni Assist üzerinden başvuru alıyor.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Pzr Mar 26, 2023 9:55 pm

merhabalar,
4 yıllık normal lise bitirdim
2014te lys ile uluslararsı ticaret kazandım ösym belgesi var fakat 2 sene sonra bıraktım
2016da ygs ve yetenek sınavıyla 4 yıllık spor bilimleri fakültesi kazandım bu sene sonu mezun oluyorum ingilizce yüksek lisans yapmak istiyorum
osym yerleşti belgem yok yetenek ve ygs ile girdiğim için
master yapabilir miyim?