Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Belgesini Almadan Working Student İşine Başlamak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
blackrock

Oturum Belgesini Almadan Working Student İşine Başlamak

Mesaj gönderen blackrock » Çrş Eyl 14, 2022 4:23 pm

Merhaba arkadaşlar,

oturum belgesini (resident permit) almadan, elimizde ki 6 ay süresi olan vizemiz ile part-time çalışmaya başlayabiliyor muyuz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturum Belgesini Almadan Working Student İşine Başlamak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 16, 2022 4:48 pm

Hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Eyl 16, 2022 6:59 pm

yanlis yonlendirmek istemem ama ben başladım hocam. geldikten 2 hafta sonra işe girdim oturumum işteki 3. ayımda geldi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 17, 2022 3:11 pm

bar2an yazdı: Cum Eyl 16, 2022 6:59 pm yanlis yonlendirmek istemem ama ben başladım hocam. geldikten 2 hafta sonra işe girdim oturumum işteki 3. ayımda geldi.
Oturum olmadan resmi olarak ise basladiysaniz is vereniniz daha tam resmi olarak sizi isci göstermemistir veya haberiniz olmadan sizi kacak calistiriyor olabilir dikkat edin. Cünkü ikamet veya oturum olmadan ne sigorta ne de emeklilik kaydiniz vardir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kıvanç77

Mesaj gönderen kıvanç77 » Cmt Eyl 17, 2022 8:16 pm

bar2an yazdı: Cum Eyl 16, 2022 6:59 pm yanlis yonlendirmek istemem ama ben başladım hocam. geldikten 2 hafta sonra işe girdim oturumum işteki 3. ayımda geldi.
işe başlarken hangi evrakları verdiniz acaba ?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Eyl 18, 2022 2:10 pm

Physiker yazdı: Cmt Eyl 17, 2022 3:11 pm Oturum olmadan resmi olarak ise basladiysaniz is vereniniz daha tam resmi olarak sizi isci göstermemistir veya haberiniz olmadan sizi kacak calistiriyor olabilir dikkat edin. Cünkü ikamet veya oturum olmadan ne sigorta ne de emeklilik kaydiniz vardir.
merhaba hocam, ilk isverenim randstadt araciligiyla amazondu. ise ilk girdigimde anmeldung dahi yoktu, tax class 6 olarak faturalandirildim ama, zusatzblatt yetti. bordromu ve kontratimi TK ve auslanderbehordeye sundum herhangi bir sorun olmadi. emekliligim de marttan beri yatiyor.
kıvanç77 yazdı: Cmt Eyl 17, 2022 8:16 pm işe başlarken hangi evrakları verdiniz acaba ?
sigorta numarami, vize ve zusatzblatt fotokopisini verdim.