Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Edevletten alınan öğrenci belgesi ve transkript

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hyt_t

Edevletten alınan öğrenci belgesi ve transkript

Mesaj gönderen hyt_t » Çrş Eyl 14, 2022 3:05 pm

Türkiye'de 1 yıl lisans okudum. Edevletten öğrenci belgesi ve transkript sorgulama yaparak indirdiğim barkodlu belgeler vize görüşmesinde yeterli olur mu?
Öğrenci belgesini Türkçe bir şekilde veriyor
Transkriptte ise bütün Türkçe metinlerin altında parantez içinde İngilizceleri mevcut.

Haftaya vize görüşmem var, son olarak elimdeki belgeleri kontrol ediyorum yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

hyt_t

Re: Edevletten alınan öğrenci belgesi ve transkript

Mesaj gönderen hyt_t » Prş Eyl 15, 2022 9:18 pm

hiç e-devletten alıp götüren olmadı mı

JohnBlitz

Re: Edevletten alınan öğrenci belgesi ve transkript

Mesaj gönderen JohnBlitz » Cum Eyl 16, 2022 2:03 am

Ben vize başvurumda o transkripti kullandım. Türkçe metinlerin yanında küçük font ile İngilizce karşılığı yazıyordu. Yeterli. Diplomamı da aynı şekilde sundum.

Öğrenci belgen için:
- Eğer gerekli belgeler arasındaysa yeminli tercümana çevirt, noterde onaylat ve apostil eklettir. Apostil işlemini(ücretsiz) nerede yapacağını notere
sorabilirsin. Duyduğum bazı kişiler de sadece yeminli tercümesi ile başvurmuş ve vize almış. Sanırım barkodtan dolayı sıkıntı olmamış.
Yeminli tercümandan en az iki kopya iste. Noter ve apostil yaptıracaksan ikisine de ayrı ayrı yaptır. Çünkü konsolosluk belgeni geri vermeyecektir. Diğerini de Almanya'daki okulun isterse diye yanında tutmanı tavsiye ederim.
Okulundan İngilizce belge isteyemez misin? Biliyorum bekletirler ancak paran cebinde kalmış olur.
- Eğer opsiyonel bir belgeyse ister Türkçe ver ister hiç verme.

Edit:
Forumda denk geldiğim bir üye vize işlemleri için noter+apostile gerek olmadığını, sadece tercümenin yettiğini söylemiş. Aşağıya konu linkini bıraktım, ilk cevapta yazıyor.
viewtopic.php?f=7&t=18754