Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hamit56

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 12, 2022 11:14 pm

Junior X yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:09 pm Kanka al çeviriyi word'e yaz kendin yazmışsın gibi çıkart onu koy dosyana, bu kadar mı kafanız çalışmıyor?
Çalışıyor. Yaptım da bunu. Ama tecrübeli bir tercümanın çevirisi ile tecrübesiz B2 seviyesinde(hemde Türkiye de B2) birinin çevirisi, Almanca si anadil seviyesinde olan biri tarafından fark edilir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da çekiniyorum.

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Pzt Eyl 12, 2022 11:18 pm

hamit56 yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:14 pm Çalışıyor. Yaptım da bunu. Ama tecrübeli bir tercümanın çevirisi ile tecrübesiz B2 seviyesinde(hemde Türkiye de B2) birinin çevirisi, Almanca si anadil seviyesinde olan biri tarafından fark edilir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da çekiniyorum.
Motivasyon yazısında çok yüksek bir dil kullanman gerekeceğini sanmıyorum google translate de aslında gayet güzel kurtarıyor ingilizce-almanca çevirileri. Yazdıktan sonra birine de kontrol ettirebilirsen fena olmaz tabi

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 12, 2022 11:25 pm

kevinmalone yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:18 pm Motivasyon yazısında çok yüksek bir dil kullanman gerekeceğini sanmıyorum google translate de aslında gayet güzel kurtarıyor ingilizce-almanca çevirileri. Yazdıktan sonra birine de kontrol ettirebilirsen fena olmaz tabi
Teşekkürler cevaplarınız için. Ne yapacağım az çok kafamda oluştu gibi. Yukarıdaki kafası çalışan arkadaşında çok katkısı oldu tabii aydınlanmamda.

Simi

Mesaj gönderen Simi » Sal Eyl 13, 2022 12:30 am

kevinmalone yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:13 pm Al benden de o kadar ben de hayırlısıyla 10 haftayı doldurmuş oldum bugün :D Benden 2 hafta sonra başvuran birisi yeni aldı İzmir’den onun dışında 41f alanla karşılaşmadım henüz. Bu konuda iletişime geçebildin mi peki yabancılar dairesi ya da konsolosluk ile ? Bana hiçbirisi dönmedi henüz
Bana yabancılar dairesinden evraklarınız bize ulaştı biraz sabırlı olun diye cevap verdiler 😅 Mailleri İngilizce atınca cevap veriyolar eğer Türkçe atıyorsan bi de ingilizce ya da almanca deneyebilirsin.

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Sal Eyl 13, 2022 12:40 am

Simi yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:30 am Bana yabancılar dairesinden evraklarınız bize ulaştı biraz sabırlı olun diye cevap verdiler 😅 Mailleri İngilizce atınca cevap veriyolar eğer Türkçe atıyorsan bi de ingilizce ya da almanca deneyebilirsin.
Almanca atmıştım ama zaten cevap vermiyorlarmış sonra öğrendim

Simi

Mesaj gönderen Simi » Sal Eyl 13, 2022 12:46 am

kevinmalone yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:40 am Almanca atmıştım ama zaten cevap vermiyorlarmış sonra öğrendim
Cevap verseler de pek bi şey değişmiyor zaten... Haftaya okulum başlıyor umarım bu hafta içinde sonuçlanır.

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Sal Eyl 13, 2022 12:58 am

Simi yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:46 am Cevap verseler de pek bi şey değişmiyor zaten... Haftaya okulum başlıyor umarım bu hafta içinde sonuçlanır.
Evet aklıma gelen tek olumlu şey benim de son gün de olsa sömestr başlangıcı yakınlarında çıkarma ihtimalleri ama nasıl işlediğini anlayabilmek mümkün değil..

mehmettk

Mesaj gönderen mehmettk » Sal Eyl 13, 2022 1:13 am

41F randevu talebi : 30 Haziran
randevu ataması: 2 Temmuz
randevu/belge teslimi: 8 Temmuz
sonuç: yanıt bekleniyor

Selam arkadaşlar, ben de uzun süredir vizesini bekleyenlerdenim. 10 haftaya dayandı bekleyiş, artık sinirler gerildi iyice. Belgelere göre gidiş tarihim 12 gün sonrası: 25 eylül. Okul da 1 Ekim'de başlıyor. Ancak red ihtimaline karşı kendimi gideceğim düşüncesine pek alıştırmak istemedim. İşimden ayrılacağım tarih belirsiz. Kendimi işime de veremiyorum belirsizlikten ötürü. Üniversite kaydı, kalacak yer, uçak bileti hiç bir şeyi halledemedim. Sonuç ha belli oldu ha olacak diye haftalardır saat başı idata başvuru takip sayfasını yenileyip duruyorum.

Üç hafta önce İngilizce olarak ilk attığım maile "başvurunuz değerlendiriliyor" cevabı aldım; ikinci maile ise yanıt vermediler.

2.5 ay öncesinde, erken davranıp vakitlice başvurup yine de bu duruma düşmek çok sinir bozucu. Red vermeye hakları olduğunu ancak bu kadar bekletmeye hakları olmadığını düşünüyorum. En azından takriben şu tarihte belli olacak gibi bir bilgi verilmeli.

Not: Başvuruyu İstanbul'dan yaptım. Adresim nüfusta Trabzon görünüyor, bir ihtimal Ankara konsolosluğuna gitmiş olabileceğini düşünüyorum. Sevgiler...

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Eyl 13, 2022 1:20 am

mehmettk yazdı: Sal Eyl 13, 2022 1:13 am 41F randevu talebi : 30 Haziran

Selam arkadaşlar, ben de uzun süredir vizesini bekleyenlerdenim. 10 haftaya dayandı bekleyiş, artık sinirler gerildi iyice. Belgelere göre gidiş tarihim 12 gün sonrası: 25 eylül. Okul da 1 Ekim'de başlıyor. Ancak red ihtimaline karşı kendimi gideceğim düşüncesine pek alıştırmak istemedim. İşimden ayrılacağım tarih belirsiz. Kendimi işime de veremiyorum belirsizlikten ötürü. Üniversite kaydı, kalacak yer, uçak bileti hiç bir şeyi halledemedim. Sonuç ha belli oldu ha olacak diye haftalardır saat başı idata başvuru takip sayfasını yenileyip duruyorum.

Üç hafta önce İngilizce olarak ilk attığım maile "başvurunuz değerlendiriliyor" cevabı aldım; ikinci maile ise yanıt vermediler.

2.5 ay öncesinde, erken davranıp vakitlice başvurup yine de bu duruma düşmek çok sinir bozucu. Red vermeye hakları olduğunu ancak bu kadar bekletmeye hakları olmadığını düşünüyorum. En azından takriben şu tarihte belli olacak gibi bir bilgi verilmeli.

Not: Başvuruyu İstanbul'dan yaptım. Adresim nüfusta Trabzon görünüyor, bir ihtimal Ankara konsolosluğuna gitmiş olabileceğini düşünüyorum. Sevgiler...
Adresiniz Trabzon'da olduğu için size birşey söylemediler mi?Dediğiniz gibi Ankaraya göndermiş olabilirler başvurunuzu.Cunku İstanbul'un bu kadar geç cevap verdiğini çok görmedim.Umarim vizeniz olumlu sonuçlanır.

wittmann

Mesaj gönderen wittmann » Sal Eyl 13, 2022 3:00 am

Simi yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:30 am Bana yabancılar dairesinden evraklarınız bize ulaştı biraz sabırlı olun diye cevap verdiler 😅 Mailleri İngilizce atınca cevap veriyolar eğer Türkçe atıyorsan bi de ingilizce ya da almanca deneyebilirsin.
yabancılar dairesinin mail adresini alabilir miyim acaba ? Eğer halen varsa sizde

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Sal Eyl 13, 2022 11:14 am

mehmettk yazdı: Sal Eyl 13, 2022 1:13 am 41F randevu talebi : 30 Haziran

Aynı belirsizlik ve hiç bir şey yapmak istememe hissi bende de var ve evet erken başvurduktan sonra bunları yaşamak hayal kırıklığı. Ama sonunda beklediğimize deyecektir diye umuyorum. Her ihtimale karşı okulunuz ne kadar süre geç kayıt olmaya hak tanıyor onu belirtmediler ise öğrenebilirsiniz

mehmettk

Mesaj gönderen mehmettk » Sal Eyl 13, 2022 12:17 pm

Özgür123 yazdı: Sal Eyl 13, 2022 1:20 am Adresiniz Trabzon'da olduğu için size birşey söylemediler mi?Dediğiniz gibi Ankaraya göndermiş olabilirler başvurunuzu.Cunku İstanbul'un bu kadar geç cevap verdiğini çok görmedim.Umarim vizeniz olumlu sonuçlanır.
hayır, resmi adresim hiçbir belgede yazmıyordu. Belirttiğim adresimse İstanbul'daydı. Belki konslosluk resmi adresimi esas almış olabilir ama bana bilgi verilmedi.

mehmettk

Mesaj gönderen mehmettk » Sal Eyl 13, 2022 12:21 pm

kevinmalone yazdı: Sal Eyl 13, 2022 11:14 am Aynı belirsizlik ve hiç bir şey yapmak istememe hissi bende de var ve evet erken başvurduktan sonra bunları yaşamak hayal kırıklığı. Ama sonunda beklediğimize deyecektir diye umuyorum. Her ihtimale karşı okulunuz ne kadar süre geç kayıt olmaya hak tanıyor onu belirtmediler ise öğrenebilirsiniz
evet, ben de bu ara onları halletmeyi düşünüyorum. Online kayıt yapılıyor olması lazım. En azından olur da kayıt belgesi isterselerse ek belge olarak, bir kişiden istediklerini okumuştum, düşük ihtimal görsem de en azından benim elimde olan bir şeyden ötürü sıkıntı yaşamayayım. Size de sabır diliyorum artık. Umarım en yakın zamanda olumlu dönüş alırsınız. Sevgiler...

kevinmalone

Mesaj gönderen kevinmalone » Sal Eyl 13, 2022 12:35 pm

mehmettk yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:21 pm evet, ben de bu ara onları halletmeyi düşünüyorum. Online kayıt yapılıyor olması lazım. En azından olur da kayıt belgesi isterselerse ek belge olarak, bir kişiden istediklerini okumuştum, düşük ihtimal görsem de en azından benim elimde olan bir şeyden ötürü sıkıntı yaşamayayım. Size de sabır diliyorum artık. Umarım en yakın zamanda olumlu dönüş alırsınız. Sevgiler...
Online kayıt her ünide olmuyor beni mesela yüz yüze kayıt için beklediklerini belirttiler. Online yaptırmanız gerekiyor ise posta ile belge yollamanız gerekebilir bundan mutlaka emin olun kısa sürede deadline olabilir çünkü

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Eyl 13, 2022 12:44 pm

mehmettk yazdı: Sal Eyl 13, 2022 12:17 pm hayır, resmi adresim hiçbir belgede yazmıyordu. Belirttiğim adresimse İstanbul'daydı. Belki konslosluk resmi adresimi esas almış olabilir ama bana bilgi verilmedi.
Kendileri öğreniyorlar.Benimde yazmıyordu ama nvi sitesinden giriş yaptığımda kaç kere taşındığım hangi tarihlerde falan hepsi yazıyordu.Bu yüzden bende tehlikeye atmak istemedim ve Ankara'ya başvurdum.

visawaiting

Mesaj gönderen visawaiting » Sal Eyl 13, 2022 1:47 pm

Merhaba arkadaşlar,

41F vizesi için gerekli belgeleri 7 eylül tarihinde iData Gayrettepe ofisine konsolosluğa iletmeleri için teslim ettim. Belge tesliminin sonunda bir formda (burada da sıkça yazıldığı üzere) Almanya'da yaşayan tanıdığınız veya akrabanız var mı sorusu ile karşılaştım. Bu noktada Almanya'da amcamın Dortmund'da yaşadığını( ki yaşadığı eyaleti de sık görüşmediğimiz için yanlış belirttim sanırım) yazdım. Bu vize kabulü noktasında sıkıntı oluşturur mu benzer şeyi deneyimlemiş olan var mı?

Ayrıca, görevli kadın lisans diplomamın ve yanında sunacağım transkriptin orijinalleri yerine sadece orijinallerini görmek istedi ve ben burada orijinallerini gördüm yönünde ifade ediyorum fotokopileri yeterli dedi. Böyle belge teslim eden olan oldu mu? Teşekkürler.

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Sal Eyl 13, 2022 2:07 pm

visawaiting yazdı: Sal Eyl 13, 2022 1:47 pm Merhaba arkadaşlar,

41F vizesi için gerekli belgeleri 7 eylül tarihinde iData Gayrettepe ofisine konsolosluğa iletmeleri için teslim ettim. Belge tesliminin sonunda bir formda (burada da sıkça yazıldığı üzere) Almanya'da yaşayan tanıdığınız veya akrabanız var mı sorusu ile karşılaştım. Bu noktada Almanya'da amcamın Dortmund'da yaşadığını( ki yaşadığı eyaleti de sık görüşmediğimiz için yanlış belirttim sanırım) yazdım. Bu vize kabulü noktasında sıkıntı oluşturur mu benzer şeyi deneyimlemiş olan var mı?

Ayrıca, görevli kadın lisans diplomamın ve yanında sunacağım transkriptin orijinalleri yerine sadece orijinallerini görmek istedi ve ben burada orijinallerini gördüm yönünde ifade ediyorum fotokopileri yeterli dedi. Böyle belge teslim eden olan oldu mu? Teşekkürler.
Merhaba, akraba konusunda uzman değilim ama bir sorun olacağını sanmıyorum sonuçta neredeyse her Türk'ün bir akrabası Almanya'da yaşıyor. Evet başvururken bana da orijinal belgeleri geri verdiler sadece fotokopileri alıyorlar.

Junior X

Mesaj gönderen Junior X » Sal Eyl 13, 2022 4:29 pm

Arkadaşlar herkese merhaba, 30 Ağustos'ta iDATA üzerinden Ankara 52F vize başvurusu yaptım ancak hala randevu atanmadı. Sizce ne zaman atanır?

visawaiting

Mesaj gönderen visawaiting » Sal Eyl 13, 2022 4:31 pm

Cevap için teşekkürler. Ayrıca, expatrio üzerinden bloke hesap açtım ve aylık miktar 861 Euro üzerinden açılış yapıldı fakat ocak 2023'den itibaren bloke hesap tutarı 934 euro olacakmış ve bunu bloke hesap transfer edeceğime dair beyanat imzalattılar. Bu şekil 41F vizesine başvurup vizesini alan var mı? Teşekkürler.

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Çrş Eyl 14, 2022 11:22 am

mkahyaoglu yazdı: Sal Nis 05, 2022 1:38 am Sercan bey, bende sizin gibi 41F e ailemle birlikte başvurmuştum. bugün yabancı işlerden mail geldi. "Vize başvurunuz kabul etmeye hazır . ama aileniz için sabırlı olmalısınz. Lütfen eğitiminize başlayabilmeniz için vizenizin önceden verilmiş olması gerekip gerekmediğini veya tüm vizelerin birlikte verilmesi gerekip gerekmediğini bize bildirin." size böyle bir mail geldi mi? Ailenizin vizesi hakkında bir gelişme var mı? bilgilendirirseniz çok mutlu olurum
Merhaba. Bugün biz de aynı maili aldık. Bu maili aldıktan sonra süreciniz nasıl işledi acaba

Kilitli