Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize çıkana dek yeşil pasaport ile dil kursu katılımı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Braboried

Vize çıkana dek yeşil pasaport ile dil kursu katılımı

Mesaj gönderen Braboried » Pzr Eyl 11, 2022 3:41 am

6 eylülde 40f için randevu almak için başvurdum, aracı kurumun bu kadar yavaş olabileceğini düşünmemiştim. TU Braunschweig iştiraklı dil kursuna A1 başlangıç için kayıtlıyım. Dersler 12 ekimde başlıyor ve vize için beklesem imkansız olduğunu anladım, yeşil pasaport ile giriş yapıp 90günden az süren bu eğitimi almam yasal mıdır?
Forumda bu okulun hazırlık kursu pek tavsiye edilmiyor anlaşılan fiyat vs dolayısıyla ancak başka türlü kabul alamazdım.
Son olarak A1 bitirip diğer kurlara rahatlıkla sonuna(B2.2) kadar kayıt yaptırabilen var mı ?(yoğunluk vs durumu nasıldır)
EKSTRA: Mevcut durumu bozmam gerektiği takdirde önerebileceğiniz iyi kalite fiyat performans dil kursu var mı ? (lokasyon fark etmez).

bakguc

Re: Vize çıkana dek yeşil pasaport ile dil kursu katılımı

Mesaj gönderen bakguc » Pzr Eyl 11, 2022 11:39 am

Braboried yazdı: Pzr Eyl 11, 2022 3:41 am 6 eylülde 40f için randevu almak için başvurdum, aracı kurumun bu kadar yavaş olabileceğini düşünmemiştim. TU Braunschweig iştiraklı dil kursuna A1 başlangıç için kayıtlıyım. Dersler 12 ekimde başlıyor ve vize için beklesem imkansız olduğunu anladım, yeşil pasaport ile giriş yapıp 90günden az süren bu eğitimi almam yasal mıdır?
Forumda bu okulun hazırlık kursu pek tavsiye edilmiyor anlaşılan fiyat vs dolayısıyla ancak başka türlü kabul alamazdım.
Son olarak A1 bitirip diğer kurlara rahatlıkla sonuna(B2.2) kadar kayıt yaptırabilen var mı ?(yoğunluk vs durumu nasıldır)
EKSTRA: Mevcut durumu bozmam gerektiği takdirde önerebileceğiniz iyi kalite fiyat performans dil kursu var mı ? (lokasyon fark etmez).
Yeşil pasaport ile 6 aylık süre içerisinde 90 güne kadar (1 yıl içinde 180 gün kalma hakkı var) dil kursu almanız mümkün ancak vize başvurunuz aktif iken sizin orada olmanız başvuru sürecini olumsuz etkileyebilir mi buna karar vermeniz lazım. Ben olsam yapmazdım zira başvuruya ters etki yapabilir eğer orada olduğunuz anlaşılırsa.

watrik

Mesaj gönderen watrik » Pzr Eyl 11, 2022 12:03 pm

Yeşil pasaport turistik ziyaretler içindir. Dil kursuna gidecekseniz vizenizi alıp öyle gidin.

Braboried

Mesaj gönderen Braboried » Sal Eyl 13, 2022 9:36 pm

Tamam teşekkürler