Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kayıt için 30 Yaş Üzeri Sigorta

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
NomadicBishop

Kayıt için 30 Yaş Üzeri Sigorta

Mesaj gönderen NomadicBishop » Cum Eyl 09, 2022 2:57 pm

Merhaba arkadaşlar,

Yüksek lisans kaydı için Fintiba+ 'dan özel sigorta olan Mawista yaptırmıştım. Kayıt için özel sigorta belgesi kabul edilmiyor ve "Befreiungsbescheinigung" istiyorlar. TK'ye mail attığımda şu cevabı alıyorum:

"da Sie bereits über 30 sind müssen Sie nicht befreit werden.

Deshalb gibt es in dem Sinne keine Befreiungsbescheinigung."

Tam bir bilgi vermiyorlar ne yapmam lazım?

Teşekkürler

erk008

Re: Kayıt için 30 Yaş Üzeri Sigorta

Mesaj gönderen erk008 » Cum Eyl 09, 2022 4:43 pm

Merhabalar, benzer sorunla karsilasmistim ve TK dan üniversiteme vermek uzere Befreiungsbescheinigung belgesini talep etmistim telefonla. sonra emaile gelen bu belgeyle kayit yaparken sikinti cikmadi. TK dan yada AOK dan israrla bu belgeyi isteyin. görevliler ugrasmak istemiyor genelde oyuzden bu sorun cikiyor ortaya.

NomadicBishop

Mesaj gönderen NomadicBishop » Cum Eyl 09, 2022 8:24 pm

erk008 yazdı: Cum Eyl 09, 2022 4:43 pm Merhabalar, benzer sorunla karsilasmistim ve TK dan üniversiteme vermek uzere Befreiungsbescheinigung belgesini talep etmistim telefonla. sonra emaile gelen bu belgeyle kayit yaparken sikinti cikmadi. TK dan yada AOK dan israrla bu belgeyi isteyin. görevliler ugrasmak istemiyor genelde oyuzden bu sorun cikiyor ortaya.
Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim. Acaba siz hangi numarayı aramıştınız? Ben şu ana dek AOK, Barmer ve DAK ile mail attım ama cevap veren olmadı henüz. TK'dan bu yanıt gelince endişelenmeye başladım açıkcası.. :roll:

erk008

Mesaj gönderen erk008 » Sal Eki 04, 2022 3:35 pm

su an numarayi bulmam mümkün degil ama internetten buldugum müsteri hizmetleri numarasaydi diyebilirim sadece.

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Pzt Eki 10, 2022 8:44 pm

:D dr.walter-mawista-care concept 30 oyra diğerlerine para verme boşuna

Seva.s

Mesaj gönderen Seva.s » Çrş Eki 19, 2022 7:47 pm

NomadicBishop yazdı: Cum Eyl 09, 2022 2:57 pm Merhaba arkadaşlar,

Yüksek lisans kaydı için Fintiba+ 'dan özel sigorta olan Mawista yaptırmıştım. Kayıt için özel sigorta belgesi kabul edilmiyor ve "Befreiungsbescheinigung" istiyorlar. TK'ye mail attığımda şu cevabı alıyorum:

"da Sie bereits über 30 sind müssen Sie nicht befreit werden.

Deshalb gibt es in dem Sinne keine Befreiungsbescheinigung."

Tam bir bilgi vermiyorlar ne yapmam lazım?

Teşekkürler
Merhaba. Bu sorununuzu nasi cozdunuz? Okul expatrio sigortasini kabul etmiyor. Tk ise buraya gelip imza atmadan belge veremeyiz diyor?