Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Para Tuzagi Dikkat- Freshman Aachen

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 25, 2013 3:44 pm

FH Aachen de son 2 yildir yeni acilmis bir Institut var, ismi Freshman.

Burda calisan gorevliler ilk olarak Pakistan, Hindistan, Bangladesh ve Cin gibi ulkelerde faaliyet gosterip bir cok ogrenci bulduktan sonra simdi de Turkiye yi kendilerine hedef secmisler.

1 yillik Studienkolleg veya DSH hazirlik icin toplam 17 000 Euro para talep ediyorlar. Evet yanlis duymadiniz, sadece 1 yillik hazirligin ucreti bu. Fakat bunun disinda size universiteye yerlesme garantisi verdiklerini iddia ediyorlar. Hatta freshman i sadece hazirlik kursu olarak degil de bir universite olarak gosterip verdikleri egitim disinda sanki orda lisans, sonrasinda yuksek lisans ve hatta doktora egitimi bile verdiklerini iddia ediyorlar. Ama aslinda sadece fh aachen la anlasmali ve bu fh disinda hic bir yerde gecerli olmayan ozel bir okul ve tek sunduklari hizmet, NRW de studienkolleg kalktigi icin ozel Studienkolleg kurslari ve Goethe C2 sinavina hazirlik kurslari ve bunun da 1 yillik fiyati 17 000 Euro.

Gecenlerde turkstudent de gezinirken dikkatimi cekti ve dayanamayip oranin gorevlisi olan kisiye cevap yazdim ve yaptigi yorumlari okudugunuzda zaten agziniz acik kalacak:

http://www.turkstudent.net/board/topic/ ... ari-mart-a
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Nis 25, 2013 4:13 pm

okudum yorumlari siteden hakikatende ucmus bunlar..yuh diyorum baskada bisey demiyorum..:)

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Nis 25, 2013 4:30 pm

uyari icin tessekurler

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Nis 25, 2013 4:52 pm

Universite ucretsiz ohh neguzel ama hazirligi 17.000€ yapma yaa :D

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Prş Nis 25, 2013 5:48 pm

Universite direkt sitesin den freshmann olayina link vermis ben dolandiricilik oldugunu sanmiyorum. Verdiginiz linkte vatandasin biri kendi fikrini belirtmis heraalde. Ayrica bir ara sizde fhaachen ile benzer bir anlasma yapmak icin ugrasiyordunuz hatirladigim kadariyla.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 25, 2013 5:53 pm

Bizim anlasma FH aachen in dil kursu Sprachakademie ile olacakti ve halen gundemde olan bir konu fakat yogunluktan dolayi zaman ayiramadim.

Freshman a direk yonlendiriyor biliyorum FH Aachen in kendi sitesinden. Almanya da universitelerde bu tip olaylar oluyor maalesef. Aynisi FH Dortmund da da soz konusu. O baslikta yazan kisi, yorum yapmamis direk olarak reklam yapiyor. Zaten vermis oldugu bilgiler ve benim verdigim ornekleri goz onune alirsak cok buyuk bir para tuzagi oldugunu anlamamak icin tek tarafli bakmak gerekiyor.
www.deutschstudent.com

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Nis 25, 2013 7:46 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bizim anlasma FH aachen in dil kursu Sprachakademie ile olacakti ve halen gundemde olan bir konu fakat yogunluktan dolayi zaman ayiramadim.

Freshman a direk yonlendiriyor biliyorum FH Aachen in kendi sitesinden. Almanya da universitelerde bu tip olaylar oluyor maalesef. Aynisi FH Dortmund da da soz konusu. O baslikta yazan kisi, yorum yapmamis direk olarak reklam yapiyor. Zaten vermis oldugu bilgiler ve benim verdigim ornekleri goz onune alirsak cok buyuk bir para tuzagi oldugunu anlamamak icin tek tarafli bakmak gerekiyor.[/quote]

evet aynen oyle okudum adamin yazdiklarini reklamdan baska birsey degil kisacasi adam sen hicbirseye karisma universite cepte bil valizi hazirla ucak saatini bekle..:)

immortal

Mesaj gönderen immortal » Cum Nis 26, 2013 1:32 am

Bu bence gerizekaglinin teki ! :@ Ne kadar beyin ozurlu ahmaklar var.Hayret birsey.Zaten belli Gurkan bey birsey bilmedigi sizin cevaplariniza karsilik sadece reklam yapmakla yetinen kuck beyinli insan toplulugu :)
..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 26, 2013 6:01 pm

Zaten gorevli tekrar bir yorum yazmis bugun cevir gazi yanmasin cinsinden:) Ilk basta yeriniz garanti, sonra bu bolum icin kimse garanti veremez diye devam etmis ve hukuk icin de Turkiye de okuyun ne isiniz var almanya da diye baglamis. :) Cunku hukuk egitimi icin egitim verecek ogretmenleri yok tek sorun o.
www.deutschstudent.com

nguldali

Mesaj gönderen nguldali » Cum May 10, 2013 1:55 am

Birkac tane Cin\'den gelen arkadasim var, onlarda sprachenakademie\' de bu programi yapiyolar. Sabahtan dil ogreniyoalar ogleden sonrada derslere giriyolar ve cok agir oldugunu soyluyolar ama hic parasindan bahsetmemislerdi cok sasirdim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ağu 05, 2013 2:31 am

Sayin yetkili, yaklasiminizla bu basligin ve baslikta soylenenlerin nekadar da hakli oldugunu gostermis bulunmaktasiniz. 17.000 € isteyen bir firmanin bukadar basit oyunlar icine girmeside ilginc geliyor bana. Uyelik alip aciklama yapmak yerine, bu basit davranisi sergilemeniz size daha fazlasini kaybettirir.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Eki 08, 2014 2:38 am

Nasil bir sey bu ya? O parayla iki yillik bloke hesap actirilir... Ne kadar paragoz insanlar, yazik...
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Eki 08, 2014 11:50 am

Freshman... Hmm :):):) aslinda en cok bu kan emicilerim eline dusen arkadaslara uzuluyorum. Onca zaman para biriktiriyor cabaliyor ediyor vs. Sonra trink diye bu para heba oluyor... Allah bunlarin eline dusenlerin yardimcisi olsun.

Yalniz bak bu zamana kadar biz yer garantisi veremedik. Bu adamlar veriyo. Alman hukumetine cok alindim darildim cok.:):) Ey merkel ruyanda beni gor :):)
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

j0012

Re: Para Tuzagi Dikkat- Freshman Aachen

Mesaj gönderen j0012 » Cum Eyl 09, 2022 3:39 pm

adamın yaptığı yoruma şuanda ulaşılamıyor tekrar atma şansınız varmı