Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 01, 2022 12:13 pm

epughno yazdı: Prş Eyl 01, 2022 11:37 am Merhaba çok önemli bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var.

Bloke hesap transferi için expatrio payment'dan international euro transferi seçtim. Payment initiate yaparak ilgili PDF deki tüm bilgileri doğru girerek bugün swift işlemini yaptım. Dekonta baktığımda valör tarihi 05.09.2022 olarak görünmekte. Sanırım bu paranın karşı tarafa ulaşabileceği en erken tarihi kastediyor. Fakat cohort banka bilgilerinin bulunduğu PDF'de ,,Initiate your payment by bank transfer by September 02, 2022.'' ibaresi var fakat valör tarihi 05.09.2022. Reference kısmını da doğru girdim. (QNB Finansbank)

Sizce bu durum bir problem yaratır mı ? cohort ile iletişime geçmem gerekir mi ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba, doğru bilgileri kullanarak gönderim yaptıysanız paranız ulaşır merak etmeyin :)
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

epughno

Mesaj gönderen epughno » Prş Eyl 01, 2022 12:27 pm

Expatrio yazdı: Prş Eyl 01, 2022 12:13 pm Merhaba, doğru bilgileri kullanarak gönderim yaptıysanız paranız ulaşır merak etmeyin :)
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim.

Evet bilgileri doğru girdim. Fakat diyelim ki bir şekilde reference numarası hatalı girilmiş (her ihtimale karşı) , cohort adım üzerinden yine de transferimi tanımlyabilir değil mi?

yeji

Mesaj gönderen yeji » Prş Eyl 01, 2022 7:57 pm

Merhaba arkadaşlar,

Şu an halihazırda bir işte çalışmaktayım ve okullara kayıt olurken sigorta istedikleri için şu anda AT11 belgesi alamıyorum. Expatrio'dan sigorta alıp oraya dönünce bu durum iptal edilebilir mi? Çünkü vizeye başvururken işten çıkıp AT11 belgemi alıp başvuracağım.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eyl 02, 2022 11:22 am

epughno yazdı: Prş Eyl 01, 2022 12:27 pm Hızlı cevabınız için teşekkür ederim.

Evet bilgileri doğru girdim. Fakat diyelim ki bir şekilde reference numarası hatalı girilmiş (her ihtimale karşı) , cohort adım üzerinden yine de transferimi tanımlyabilir değil mi?
evet IBAN bilgisi doğruysa tanımlayabilir.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Cum Eyl 02, 2022 5:21 pm

Merhaba, vakıfbank üzerinden Transfergoya para aktarımı yapmaya çalışıyorum. Banka ismi Transfergo'da Birleşik Banka olarak yazıyor ama vakıfbnka iban girince Fibabanka olarak çıkıyor. Bu doğru mu? Yanlış bir şey mi yapıyorum ya da?

burcuans

Mesaj gönderen burcuans » Pzt Eyl 05, 2022 8:17 pm

Merhaba,

41f öğrenci vizesi görüşmesi sırasında ocak 2023ten itibaren aylık bloke hesaptaki tutar olarak 861 yerine 934euro beyan etmem gerektiğine dair bilgilendirme belgesi verildi, imzaladım.
"ülkeye girişten sonra yukarıda belirtilen güvence bedelini bloke hesap belgesiyle, ilgili yabancılar polisine kanıtladığım takdirde, bana oturum iznim verilecektir." ibaresi yer alıyor.

bu durumda, aradaki farkı oraya gitmeden (oturum izni alabilmek için) mi yatırmak gerekiyor ?

yoksa ocak 2023'ten itibaren aradaki farkı bir yıla tamamlayacak şekilde (ocaktan eylüle kadar 9 aylık toplam fark kadar), ocak 2023'te mi yatırmamız uygun olacak?
(daha önce benzeri sorulmuş ancak resmi konsolosluk sayfasında tutar henüz eskisi yani 861 yazıyor, resmi bir yerden yanıt alan oldu mu ?)

teşekkürler

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Pzt Eyl 05, 2022 11:36 pm

burcuans yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 8:17 pm Merhaba,

41f öğrenci vizesi görüşmesi sırasında ocak 2023ten itibaren aylık bloke hesaptaki tutar olarak 861 yerine 934euro beyan etmem gerektiğine dair bilgilendirme belgesi verildi, imzaladım.
"ülkeye girişten sonra yukarıda belirtilen güvence bedelini bloke hesap belgesiyle, ilgili yabancılar polisine kanıtladığım takdirde, bana oturum iznim verilecektir." ibaresi yer alıyor.

bu durumda, aradaki farkı oraya gitmeden (oturum izni alabilmek için) mi yatırmak gerekiyor ?

yoksa ocak 2023'ten itibaren aradaki farkı bir yıla tamamlayacak şekilde (ocaktan eylüle kadar 9 aylık toplam fark kadar), ocak 2023'te mi yatırmamız uygun olacak?
(daha önce benzeri sorulmuş ancak resmi konsolosluk sayfasında tutar henüz eskisi yani 861 yazıyor, resmi bir yerden yanıt alan oldu mu ?)

teşekkürler
merhaba, bu belgeyi imzalamanız için verdiklerinde herhangi bir şey söylemediler mi, orada direkt sorsanız aslında daha sağlıklı olurdu sanırım. ''ülkeye girişten sonra'' ibaresi varsa gittikten sonra ocak ayı itibariyle tamamlamak gerekir heralde.

Mk95

Mesaj gönderen Mk95 » Sal Eyl 06, 2022 12:17 pm

Merhaba transfergo ile bloke hesaba para yatıracağım. Expatrio payments’tan international bank transfer euro seçsem oluyor mu yoksa direkt ikinci seçenek international bank transferi mi seçmeliyim?

opticianatik

Mesaj gönderen opticianatik » Çrş Eyl 07, 2022 5:38 pm

Merhaba herkese
Expatrio da TRY olarak gönderim olduğunu gördüm ve bu şekilde gönderim mümkün mü acaba?
Videolarda şuan kapalı filan diyordu o zaman için. Yanlış bir şey yapmamak adına bilen varsa yazarsa sevinirim.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Prş Eyl 08, 2022 9:54 pm

Min.ozer yazdı: Cum Ağu 12, 2022 2:26 pm merhaba arkadaşlar
transfergo aracılığı ile expatrio hesabıma para gönderdim fakat transfergo paranız gönderildi diye mail atsa da expatrioda görünmüyor. Bu aşamada ne yapmam gerekli?
Merhaba bende aynı durumdayım. Gönderim ile alakalı bir problem yaşadınız mı? Beklemeli miyim yoksa Expatrio ya mail atayım mı?

Etasaydogdu

Mesaj gönderen Etasaydogdu » Prş Eyl 08, 2022 11:37 pm

hamit56 yazdı: Prş Eyl 08, 2022 9:54 pm Merhaba bende aynı durumdayım. Gönderim ile alakalı bir problem yaşadınız mı? Beklemeli miyim yoksa Expatrio ya mail atayım mı?
bizim de öyle oldu, 4 is günü falan sürdü expatrionun para geldi diye mail atması. Expatrioda Mail atınca onlar da bir kaç gün sürer diye donmuslerdi zaten.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Prş Eyl 08, 2022 11:41 pm

Etasaydogdu yazdı: Prş Eyl 08, 2022 11:37 pm bizim de öyle oldu, 4 is günü falan sürdü expatrionun para geldi diye mail atması. Expatrioda Mail atınca onlar da bir kaç gün sürer diye donmuslerdi zaten.
Teşekkürler cevabınız için. Sizde transfergo ile gönderim yaptınız degilmi. Çarşamba randevum var. Tarihler ucu ucuna geliyor. Umarım yetişir.

Etasaydogdu

Mesaj gönderen Etasaydogdu » Prş Eyl 08, 2022 11:46 pm

hamit56 yazdı: Prş Eyl 08, 2022 11:41 pm Teşekkürler cevabınız için. Sizde transfergo ile gönderim yaptınız degilmi. Çarşamba randevum var. Tarihler ucu ucuna geliyor. Umarım yetişir.
Evet transfergo ile yaptık, bizim görüşmeye yetismemisti bile, biz expatrioda Bloke hesaba transfer emri dokümanının çıktısını ve de transfergo dan paranın gönderildiğini dair konfirmasyon çıktısını eklemiştik, sonra transfer gerçekleşince 06 dokümanını mail ile ilettik tam 2 hafta oldu eksik belge VS demediler, ıdata görevlisi de problem yok diyip teslim aldı yetişmez se aklınızda olsun:)

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Eyl 09, 2022 12:07 am

Etasaydogdu yazdı: Prş Eyl 08, 2022 11:46 pm Evet transfergo ile yaptık, bizim görüşmeye yetismemisti bile, biz expatrioda Bloke hesaba transfer emri dokümanının çıktısını ve de transfergo dan paranın gönderildiğini dair konfirmasyon çıktısını eklemiştik, sonra transfer gerçekleşince 06 dokümanını mail ile ilettik tam 2 hafta oldu eksik belge VS demediler, ıdata görevlisi de problem yok diyip teslim aldı yetişmez se aklınızda olsun:)
Muhtemelen yetişmeyecek:) Konfirmasyon çıktısı dediğiniz internet sitesinden indirdiğimiz dekonttu degilmi.

Etasaydogdu

Mesaj gönderen Etasaydogdu » Cum Eyl 09, 2022 12:09 am

hamit56 yazdı: Cum Eyl 09, 2022 12:07 am Muhtemelen yetişmeyecek:) Konfirmasyon çıktısı dediğiniz internet sitesinden indirdiğimiz dekonttu degilmi.
Evet evet, bizim için is gördü en azından, İstanbul Gayrettepe Idatadan 41f, zaten yetersiz görürse şunu yap VS diye yonlendiriyorlarmis

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Eyl 09, 2022 12:19 am

Etasaydogdu yazdı: Cum Eyl 09, 2022 12:09 am Evet evet, bizim için is gördü en azından, İstanbul Gayrettepe Idatadan 41f, zaten yetersiz görürse şunu yap VS diye yonlendiriyorlarmis
Dediğiniz belgelerle giderim. En kötü eksik evrak olarak veririm. Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eyl 14, 2022 10:26 am

opticianatik yazdı: Çrş Eyl 07, 2022 5:38 pm Merhaba herkese
Expatrio da TRY olarak gönderim olduğunu gördüm ve bu şekilde gönderim mümkün mü acaba?
Videolarda şuan kapalı filan diyordu o zaman için. Yanlış bir şey yapmamak adına bilen varsa yazarsa sevinirim.
Merhaba,

Evet şu an TRY olarak gönderim yapmak mümkün.

Pyundai

Mesaj gönderen Pyundai » Pzr Eki 09, 2022 3:19 am

Mk95 yazdı: Sal Eyl 06, 2022 12:17 pm Merhaba transfergo ile bloke hesaba para yatıracağım. Expatrio payments’tan international bank transfer euro seçsem oluyor mu yoksa direkt ikinci seçenek international bank transferi mi seçmeliyim?
Merhaba,
Evet Expatrio payments kısmından international bank transfer euro kısmını seçtikten sonra size göndereceğiniz yerin bilgilerini paylaştıkları bir belge yolluyorlar. (cohort go) Yollanan tutar expatrio'ya ulaşır ulaşmaz sizinle bloke hesap açılmıştır belgesini expatrio kullanıcı portalından paylaşıyorlar.

Pyundai

Mesaj gönderen Pyundai » Pzr Eki 09, 2022 4:14 am

Expatrio yazdı: Pzt Haz 20, 2022 4:04 pm Merhaba, özel sağlık sigortasını içeren paketi seçmiş olmalısınız. Bu dosyanın götürülmesi yeterlidir. Bu belge 6 aylık seyahat sağlık sigortası gibi geçiyor , Almanya'ya gelince aktivasyon sonrası mevcut sigortanızı aynı firma üzerinden Almanya'da geçerli sağlık sigortasına çeviriyorsunuz.
Ancak bazı durumlarda konsolosluk ek olarak seyahat sağlık sigortası talep edebiliyormuş, garanti olsun derseniz 3 aylık SSS yaptırıp vizeye öyle de gidebilirsiniz.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi
Merhaba,

Benimde bloke hesap ile birlikte özel sağlık sigortasını içeren paketim mevcut (dr-walter comfort +)
Bu sağlık sigortası belgesini üniversiteye yolladığımda öğrenci işleri kabul etmedi. Şu an kayıt için tek kalan belgem bu, salı günü vize randevum var

(Evet geç kaldım, British Council Türkiye ve IELTS sınavını değerlendiren o çok kalifiye, deneyimli ve sertifikalı dedikleri examinerları sağolsun!!! En sonunda itiraz etmiştim ve itiraz sonucum (itirazlar İngiltere'de değerlendiriliyormuş) anca sonuçlandı (son 2 sınava itiraz etmiştim ve ikisinde de speaking skorlarım yükseldi), ve ihtiyacım olan overall c1 puanına ulaştım. (Bu bana en az bir ay kaybettirdi, bir önceki idata vize randevumu bu yüzden iptal ettirmek zorunda kalmıştım. Salı günkü 2. kez aldığım randevu) C1 IELTS belgesi ile öğrenci işleri sonunda kaydımı alacağını söyledi ama şimdide sigorta belgesini kabul etmiyorlar :/ BC Türkiye'nin yüzünden fazladan girdiğim sınav(lar)ı ve yaşattıkları stresi ise söylemeye gerek yok. Kim bilir daha önceki sınavlara da itiraz etseydim belki gerekli olan C1 belgesine çoktan sahiptim. Ve çok daha öncesinden kayıt ve vize sürecine başlayabilirdim. BC Türkiye'ye buradan teşekkürlerimi iletiyorum tekrardan! Bu konu için ayrı bir başlık açmam gerekiyor sanırım :)

Konuya geri dönecek olursam :) Öğrenci işleri AT-11 almam gerektiğini söyledi. AT-11 alamadığımı ve şu an için Almanya dışından başvurabileceğim başka bir sigorta olup olmadığını ve oraya vardığımda kayıt için uygun olan sigortaya geçebileceğimi söylediğimde ise hala bir geri dönüş alamadım. (Bu arada aynı üniversite ve aynı bölümde daha öncesinde 1 dönem değişim öğrencisi olarak da okumuştum. Bunu da biliyorlar).
Salı günü vize randevum var ve o günden önce kayıt olup bunu vize de sunmak istiyorum çünkü kayıt tarihleri 30 eylüle kadardı. Eğer bunu sunumazsam bu vizede sorun olur mu ondan da hiç emin değilim. Öğrenci işleri C1 dil belgesini yolladıktan sonra geçen hafta kaydımı alacağını söylemişti, bölüm advisor'ı ise ders seçimlerinin bu cumaya kadar olduğunu belirtti.

Öğrenci işlerinin dr-walter'dan haberi olmuyor olabilir mi? Ya da online olarak direk başvurabileceğim ve üniversiteye email ile gönderebileceğim bir belge sunan bir sigorta biliyor musunuz? Ya da sizin onları bilgilendirmeniz mümkün mü?

Mesaj biraz uzun ve sanırım biraz gereksiz ayrıntılarla dolu oldu, kusura bakmayın.
Sevgiler

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Eki 10, 2022 11:18 am

Pyundai yazdı: Pzr Eki 09, 2022 4:14 am Merhaba,

Benimde bloke hesap ile birlikte özel sağlık sigortasını içeren paketim mevcut (dr-walter comfort +)
Bu sağlık sigortası belgesini üniversiteye yolladığımda öğrenci işleri kabul etmedi. Şu an kayıt için tek kalan belgem bu, salı günü vize randevum var

(Evet geç kaldım, British Council Türkiye ve IELTS sınavını değerlendiren o çok kalifiye, deneyimli ve sertifikalı dedikleri examinerları sağolsun!!! En sonunda itiraz etmiştim ve itiraz sonucum (itirazlar İngiltere'de değerlendiriliyormuş) anca sonuçlandı (son 2 sınava itiraz etmiştim ve ikisinde de speaking skorlarım yükseldi), ve ihtiyacım olan overall c1 puanına ulaştım. (Bu bana en az bir ay kaybettirdi, bir önceki idata vize randevumu bu yüzden iptal ettirmek zorunda kalmıştım. Salı günkü 2. kez aldığım randevu) C1 IELTS belgesi ile öğrenci işleri sonunda kaydımı alacağını söyledi ama şimdide sigorta belgesini kabul etmiyorlar :/ BC Türkiye'nin yüzünden fazladan girdiğim sınav(lar)ı ve yaşattıkları stresi ise söylemeye gerek yok. Kim bilir daha önceki sınavlara da itiraz etseydim belki gerekli olan C1 belgesine çoktan sahiptim. Ve çok daha öncesinden kayıt ve vize sürecine başlayabilirdim. BC Türkiye'ye buradan teşekkürlerimi iletiyorum tekrardan! Bu konu için ayrı bir başlık açmam gerekiyor sanırım :)

Konuya geri dönecek olursam :) Öğrenci işleri AT-11 almam gerektiğini söyledi. AT-11 alamadığımı ve şu an için Almanya dışından başvurabileceğim başka bir sigorta olup olmadığını ve oraya vardığımda kayıt için uygun olan sigortaya geçebileceğimi söylediğimde ise hala bir geri dönüş alamadım. (Bu arada aynı üniversite ve aynı bölümde daha öncesinde 1 dönem değişim öğrencisi olarak da okumuştum. Bunu da biliyorlar).
Salı günü vize randevum var ve o günden önce kayıt olup bunu vize de sunmak istiyorum çünkü kayıt tarihleri 30 eylüle kadardı. Eğer bunu sunumazsam bu vizede sorun olur mu ondan da hiç emin değilim. Öğrenci işleri C1 dil belgesini yolladıktan sonra geçen hafta kaydımı alacağını söylemişti, bölüm advisor'ı ise ders seçimlerinin bu cumaya kadar olduğunu belirtti.

Öğrenci işlerinin dr-walter'dan haberi olmuyor olabilir mi? Ya da online olarak direk başvurabileceğim ve üniversiteye email ile gönderebileceğim bir belge sunan bir sigorta biliyor musunuz? Ya da sizin onları bilgilendirmeniz mümkün mü?

Mesaj biraz uzun ve sanırım biraz gereksiz ayrıntılarla dolu oldu, kusura bakmayın.
Sevgiler
Merhaba,

Eğer 30 yaşının altında bir üniversite öğrencisi iseniz, devlet sağlık sigortası olan TK'yı almanız gerekiyor. Üniversite öğrencileri özel sağlık sigortası seçemiyor. Okulunuz o sebeple reddetmiştir. TK olan paketi alırsanız, bu sağlık sigortası şirketi de bildirimi otomatik olarak üniversitenize yapıyor olacaktır.