Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasıl Güncellenir?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
anfanger

Bloke Hesap Nasıl Güncellenir?

Mesaj gönderen anfanger » Prş Eyl 08, 2022 12:03 pm

Merhaba arkadaşlar. Dün idata'daki 39f vize randevum sırasında bana bir belge imzalatıldı (ektedir). Belgede 1 Ocak 2023'ten itibaren bloke hesabımı yabancılar polisine €934 olarak beyan edersem oturum alabileceğim yazıyor.

Sorum şu. Bu işlemi yapmak için Almanya'ya gitmeyi veya 2023'e girmeyi mi beklemem lazım? Yoksa Expatrio'ya bu zammı karşılayacak kadar para yatırıp yeni 06 almam mümkün mü? Kısacası bloke hesabımı bu yeni tutara uyacak şekilde nasıl güncelleyebilirim?

Okuduğunuz için teşekkürler.
2022-09-08 12-01.jpg

yusufkoc

Re: Bloke Hesap Nasıl Güncellenir?

Mesaj gönderen yusufkoc » Prş Eyl 08, 2022 12:08 pm

anfanger yazdı: Prş Eyl 08, 2022 12:03 pm Merhaba arkadaşlar. Dün idata'daki 39f vize randevum sırasında bana bir belge imzalatıldı (ektedir). Belgede 1 Ocak 2023'ten itibaren bloke hesabımı yabancılar polisine €934 olarak beyan edersem oturum alabileceğim yazıyor.

Sorum şu. Bu işlemi yapmak için Almanya'ya gitmeyi veya 2023'e girmeyi mi beklemem lazım? Yoksa Expatrio'ya bu zammı karşılayacak kadar para yatırıp yeni 06 alsam olur mu? Kısacası bloke hesabımı bu yeni tutara uyacak şekilde nasıl güncelleyebilirim?

Okuduğunuz için teşekkürler.

2022-09-08 12-01.jpg
benim anladığım şey, ki memura da sormuştum bana yine bu cevabı verdi diye hatırlıyorum, vizenizi uzatırken 2023 yılında aylık bu miktara gelecek şekilde bloke hesap tutarını yatırmalısınız. Yani ilk başvuru için şuan herhangi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum, 6 ay sonraki vize uzatışınızda bu tutarı isteyeceklerdir. O zaman güncelleme yaparsınız. Zaten expatrioda bu tutar otomatik güncellenecektir, 1 ocak olduğunda hemen yatırmak yerine örneğin 6 aylık vizenizin bitiş tarihi 31 marttır siz görüşmeden önce hesabınızı güncellerken bu fiyattan güncellersiniz.

cemildlklc

Re: Bloke Hesap Nasıl Güncellenir?

Mesaj gönderen cemildlklc » Prş Eyl 08, 2022 12:29 pm

Merhaba ben 22 ağustosta İstanbul başkonsolosluğunda vize görüşmesine girdiğim sırada görevli memur şuanda 861 euro geçerli fakat oturum izni işlemlerinde büyük ihtimalle yeni ücret geçerli olacak, güvence bedelini artırman gerekecek büyük ihtimalle demişti. Ben böyle bir belge imzalamadım ama anladığım kadarıyla oturum izni alırken bloke hesap için yeni ücreti baz alacaklar, tahminimce şimdi güncelleme de yapabilirsin Expatrio'ya yaz istersen.
Benim ayrı bir sorum var buna bağlı;
Ben garantör belgem yetişmediği için vizede bloke hesap açmıştım hala garantör belgemi bekliyorum daha çıkmadı fakat geldiğinde oturum işlemlerinde garantör belgesi kullanacağım acaba garantör belgesi 861 euro üzerinden mi hesaplamışlardır? 13 hafta oldu hala garantör belgem gelmedi kafamdan acaba güncellenen bedelin belirlenmesini mi bekliyorlardı diye geçmiyor değil. Oturum alırken belgelerde hem 861 Euro bloke hesap + 861 Euro baz alınmış garantör belgesi tarzı iki belge sunulur mu sizce? :D