Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ibdb

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen ibdb » Sal Eyl 06, 2022 9:09 am

udiii yazdı: Sal Eyl 06, 2022 1:01 am Merhabalar,

TU dortmund uni den yüksek lisans kabulü kaldım, 30 eylüle kadar evrakları postalamam gerek ve sağlık sigortası istiyorlar 25'i geçtiğim için at11'den yararlanamıyorum en hızlı çözüm nedir? Lütfen bilenler acil bilgilendirebilir mi?

Merhaba, Expatrio üzerinden yapabilirsiniz.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Sal Eyl 06, 2022 11:50 am

Arkadaşlar merhaba, ben FAU'dan master kabul aldım. Swift ile garantiden semester fee ödedim. Para hesabımdan azaldı aracı banka komisyonu da aldı. Ancak bir türlü münichdeki banka parayı kabul almadı. Ancak sisteme düşen bir dekont var. Bunu ben okula göndereceğim belgelerin arasına koysam olur mu alıcı banka tik gelmeden?

Çünkü aracı banka ve benim garanti hesabından para çekildi. Ara komisyon alındı ancak bu alıcı alman bankası almadı daha. Ne dersiniz?

udiii

Mesaj gönderen udiii » Sal Eyl 06, 2022 11:54 am

udiii yazdı: Sal Eyl 06, 2022 1:01 am Merhabalar,

TU dortmund uni den yüksek lisans kabulü kaldım, 30 eylüle kadar evrakları postalamam gerek ve sağlık sigortası istiyorlar 25'i geçtiğim için at11'den yararlanamıyorum en hızlı çözüm nedir? Lütfen bilenler acil bilgilendirebilir mi?
Ekleme yapayım garantör belgesi ile gideceğim ve 1 hafta öncesine kadar türkiye'de bir işte çalışıyordum(sigorta açısından.

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Sal Eyl 06, 2022 12:19 pm

udiii yazdı: Sal Eyl 06, 2022 11:54 am Ekleme yapayım garantör belgesi ile gideceğim ve 1 hafta öncesine kadar türkiye'de bir işte çalışıyordum(sigorta açısından.
iş bankasından sigorta yaptırabilirsin üç
aylık veya anadolu sigortadan da yaptırabilirsin anadolu sigortayla iş bankası aynı zaten ben öyle yaptım

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Sal Eyl 06, 2022 12:26 pm

Vize Türü: 36f
Yer: Ankaradaki Almanya Konsolosluğu
Randevu başvurusu: 22 Temmuz 2022
Başvuru ataması: 22 Ağustos 2022
Randevu tarihi: 6 Eylül 2022

Merhaba arkadaşlar az önce vize görüşmesinden çıktım girişte bildiğiniz gibi güvenlik çantamı aradı telefonumu vs bıraktım içeri girdim girişteki hanımefendi belgelerimi düzeltmeme yardım etti bir tane belgemin fotokopisi yoktu onun fotokopisini çekti yirmi tl ücret aldı. Daha sonra Almanca soruların olduğu kağıtları verdiler zaten sorular forumda yazan soruların aynısıydı onları doldurdum sonra sıramı bekledim. Okulumun dil kursunun kayıtları 30 eylülde başladığı için dil kursu kayıt belgemi götüremedim. Memur hanım neden dil kursu kayıt belgeniz yok dedi durumu açıklayınca farklı bir kursa kayıt yaptırsaydınız herkes çoktan kaydını yapmış dedi. Ek belge isteyebileceklerini söyledi dil kursuyla ilgili ben de eğer öyle olursa farklı bir dil kursuna kayıt yaptıracağımı söyledim. İngilizce veya Almanca(Goethe B1 sertifikam var) konuşmadık. Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız sorusuna part time çalışabilirim ve almanyadaki akrabam(garantör belgesiyle gitmiştim) ve babam bana para gönderecek yazdım normalde babamın mal varlığına dair belgelerimi de getirmiştim ama onları eklemediler, artık geriye beklemek kaldı umarım bir sorun çıkmaz

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Sal Eyl 06, 2022 1:49 pm

zeldaceren yazdı: Sal Eyl 06, 2022 12:26 pm Vize Türü: 36f
Yer: Ankaradaki Almanya Konsolosluğu
Randevu başvurusu: 22 Temmuz 2022
Başvuru ataması: 22 Ağustos 2022
Randevu tarihi: 6 Eylül 2022

Merhaba arkadaşlar az önce vize görüşmesinden çıktım girişte bildiğiniz gibi güvenlik çantamı aradı telefonumu vs bıraktım içeri girdim girişteki hanımefendi belgelerimi düzeltmeme yardım etti bir tane belgemin fotokopisi yoktu onun fotokopisini çekti yirmi tl ücret aldı. Daha sonra Almanca soruların olduğu kağıtları verdiler zaten sorular forumda yazan soruların aynısıydı onları doldurdum sonra sıramı bekledim. Okulumun dil kursunun kayıtları 30 eylülde başladığı için dil kursu kayıt belgemi götüremedim. Memur hanım neden dil kursu kayıt belgeniz yok dedi durumu açıklayınca farklı bir kursa kayıt yaptırsaydınız herkes çoktan kaydını yapmış dedi. Ek belge isteyebileceklerini söyledi dil kursuyla ilgili ben de eğer öyle olursa farklı bir dil kursuna kayıt yaptıracağımı söyledim. İngilizce veya Almanca(Goethe B1 sertifikam var) konuşmadık. Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız sorusuna part time çalışabilirim ve almanyadaki akrabam(garantör belgesiyle gitmiştim) ve babam bana para gönderecek yazdım normalde babamın mal varlığına dair belgelerimi de getirmiştim ama onları eklemediler, artık geriye beklemek kaldı umarım bir sorun çıkmaz

Hocam hayırlı olsun, umarım sorunsuz bir şekilde vizeniz gelir.
Tam 10 gün sonra ben de vizeye gireceğim yine Ankara'da.
Soruların olduğu kağıtta yazılan sorular nasıldı hatırlıyor musunuz?
Benimkisi 41F dil bilgisine sahip master programı acaba sorularımız farklı mı oluyor yoksa aynı mı bilemedim.
Toplamda ne kadar sürdü işlemleriniz
Bir de hocam Ankara'daki Alman Konsolosluğu demişsiniz benimkisi Idata Ankara diyor adresi de
"ADRES: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı Ata Apt. No: 231/A, Çankaya / Ankara" acaba farklı yerlerde mi :D çok soru sordum kusura bakmayın müsait zamanınızda cevaplarsanız sevinirim..

whateven

Mesaj gönderen whateven » Sal Eyl 06, 2022 2:15 pm

whateven yazdı: Cum Tem 29, 2022 2:44 pm Evet IELTS İngilizce C2 ve Goethe Almanca B1 sertifikam vardı. İngilizce lisans eğitimine gitmeye çalışıyorum. Görüşme kötü geçti açıkçası.

Kabul mektubumun üzerinde "şartlı kabul" yazmasını sorun ettiler. Normalde evet dil belgem var, yani okuldan direkt kabul aldım. "Şartlı" demesinin sebebi aslında daha resmi kaydımı tamamlamamış olmamdı. Ancak okul kaydımı vizeden önce yapmak zorunda değildim bence, zira kayıt için gerekli belgelerden bir tanesi oturum izni :) Vizemi almadan oturum iznini nasıl alayım ki? Neyse, görevli hanımefendi bu yüzden vizemin red gelebileceğini falan söyledi. Derdimi bir türlü anlatamadım.

Vize görüşmesinden sonra hemen kaydımı yaptırdım, ve okuldan bunu kanıtlayan bir belge geldiği an onu konsolosluğa ileteceğim. Umarım Pazartesi atarlar. Bu arada görevli bayan başvuru formumun üzerine kırmızı kalemle bir takım notlar almıştı, umarım normaldir bu
Arkadaşlar korkularım yersizmiş, 6 aylık vizeme kavuştum

Özetlemek gerekirse: 39f Ankara Konsolosluğu
Vize görüşmesi 27 temmuz
Ek belge teslimi 4 ağustos
Vizenin gelişi 6 eylül

Bekleyen herkese sabır diliyorum

yagmurk

Mesaj gönderen yagmurk » Sal Eyl 06, 2022 3:58 pm

bakguc yazdı: Cmt Eyl 03, 2022 1:15 pm 41F, Ankara iDATA ofisi
Randevu Başvurusu: 12 Haziran 2022
Randevu Ataması: 24 Haziran 2022
Vize Görüşmesi: 7 Temmuz 2022

Benim de benzer durum eş ile başvuru yaptım. 7 Temmuz'dan beri cevap bekliyorum. Yabancılar ofisine mail atınız Ankara'dan cevap vermiyor e-postaya. Muhtelemen halen yabancılar ofisindedir dosyanız. Ben 43. günde yabancılar ofisine mail attım tesadüf mü bilmiyorum 44. günde ek soru soruldu "15 yıl aradan sonra neden 37 yaşında akademik hayata dönme motivasyonunuzu anlatın" şeklinde. 2 sayfa almanca cevabı gönderdim 2 haftadır bekliyorum. Bir de banka dökümü ile ilgili birşeyi yanlış anlamışlardı onu da düzeltip tekrar açıklamasını yapmıştım. 41F direk kabul için Vize işlem sürecinin gecikme sebebi çoğunlukla yabancılar ofisinden kaynaklanıyor biliyorum ama hep de yavaş çalışan yabancılar ofisinin Ankara-İzmir'e, hızlı çalışan yabancılar ofisinin de İstanbul'a denk gelmesi nasıl bir tesadüf bilmiyorum :)
Teşekkürler, aynı durumda başkalarının da olduğunu bilmek endişelerimi azalttı biraz. Telefonla Ankara Büyükelçiliğine ulaşabildim dün ve bizim dosyanın şu an yabancılar ofisinde olmadığını, Dışişleri Bakanlığının ilgilendiğini söylediler. Başvurunun durumuyla ilgili bilgi almak için mail atın dediler ve sonraki gün önceden atmış olduğum maile Zentrale Visumbearbeitung'dan cevap geldi. Aynı durumda olanlar belki bu şekilde bilgi alabilir.

hicmutludegilim

Mesaj gönderen hicmutludegilim » Sal Eyl 06, 2022 4:00 pm

hicmutludegilim yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 2:37 pm 41F
Randevu tarihi: 27.07.2022
Sehir: Istanbul Gayrettepe
Pasaport gelis tarihi: ? (guncellenecek)
Hedef sehir: Berlin

Fintiba plus bloke hesap ile basvurdum. Egitim dili ingilizce oldugu icin lisans egitimimi ingilizce tamamladigima dair lisans okulumdan aldigim belgeyi sundum. Ayni belgeyi okula yuksek lisans kabulu alirkende kullanmistim ve kabul oldu.
Sigortayi fintiba plusun verdigi mawista ile yaptim.

Umarim bazi arkadaslar gibi cok bekletmezler
Yarin 6 hafta biticek ve hala bekliyorum. Ne Idata ne de konsolosluktan ses yok. Celik gibi sabir gerektiriyor bu surec.

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Sal Eyl 06, 2022 4:09 pm

hicmutludegilim yazdı: Sal Eyl 06, 2022 4:00 pm Yarin 6 hafta biticek ve hala bekliyorum. Ne Idata ne de konsolosluktan ses yok. Celik gibi sabir gerektiriyor bu surec.
Ben bu işi anlamiş değilim.
Facebook grubunda bir arkadaş 23 Agustosta başvurmuş 2 eylülde 41F için vizesi gelmiş. Ayni şekil ingilizce onunkide.
Neye göre oluyor bu bi türlü çözemedim.

seda0k

Mesaj gönderen seda0k » Sal Eyl 06, 2022 4:27 pm

whateven yazdı: Sal Eyl 06, 2022 2:15 pm Arkadaşlar korkularım yersizmiş, 6 aylık vizeme kavuştum

Özetlemek gerekirse: 39f Ankara Konsolosluğu
Vize görüşmesi 27 temmuz
Ek belge teslimi 4 ağustos
Vizenin gelişi 6 eylül

Bekleyen herkese sabır diliyorum
Hayırlı olsun çok sevindim sizin adınıza.Ben de 1 ağustosta eksik belge teslim etmiştim umarım benimkide gelir :(

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Sal Eyl 06, 2022 4:33 pm

hicmutludegilim yazdı: Sal Eyl 06, 2022 4:00 pm Yarin 6 hafta biticek ve hala bekliyorum. Ne Idata ne de konsolosluktan ses yok. Celik gibi sabir gerektiriyor bu surec.
Hocam umarım gelir vizeyi alırsınız.

bsbi telegramda grup kurduk 4 kişiyiz telegram hesabınız varsa buyrun gelin

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Sal Eyl 06, 2022 8:03 pm

yagmurk yazdı: Sal Eyl 06, 2022 3:58 pm Teşekkürler, aynı durumda başkalarının da olduğunu bilmek endişelerimi azalttı biraz. Telefonla Ankara Büyükelçiliğine ulaşabildim dün ve bizim dosyanın şu an yabancılar ofisinde olmadığını, Dışişleri Bakanlığının ilgilendiğini söylediler. Başvurunun durumuyla ilgili bilgi almak için mail atın dediler ve sonraki gün önceden atmış olduğum maile Zentrale Visumbearbeitung'dan cevap geldi. Aynı durumda olanlar belki bu şekilde bilgi alabilir.
Merhaba hocam bizde sizin gibi 41f'e 21 temmuz'da eşim ile birlikte başvurduk. 7.haftaya girmek üzereyiz ve bu süreçte Stuttgart Yabancılar Dairesi maillerimize cevap vermiyor. Dışişleri derken Almanya değil mi? Mail attığınız yeri belirtme imkanınız var mı? Bu kısmı biraz daha detaylandırabilir miyiz? Bir de verdikleri cevap ne içeriyordu özel olmazsa? Kusuruma bakmayın çok soru sordum. Cevaplarsanız çok sevinirim.

yagmurk

Mesaj gönderen yagmurk » Sal Eyl 06, 2022 8:23 pm

yagamiRaito yazdı: Sal Eyl 06, 2022 8:03 pm Merhaba hocam bizde sizin gibi 41f'e 21 temmuz'da eşim ile birlikte başvurduk. 7.haftaya girmek üzereyiz ve bu süreçte Stuttgart Yabancılar Dairesi maillerimize cevap vermiyor. Dışişleri derken Almanya değil mi? Mail attığınız yeri belirtme imkanınız var mı? Bu kısmı biraz daha detaylandırabilir miyiz? Bir de verdikleri cevap ne içeriyordu özel olmazsa? Kusuruma bakmayın çok soru sordum. Cevaplarsanız çok sevinirim.
Merhaba, evet Almanya Dışişleri. Central Visa Processing Unit of the Federal Agency for Foreign Affairs diye geçiyor cevap olarak attıkları mailde. Telefonda görüşünce büyükelçilik kendilerine mail atmamı istemişti, ben de Almanya Ankara Büyükelçiliğinin info@ankara.diplo.de adresine tekrar mail atmıştım Almanca durumu açıklayarak. O maili dışişlerine ilettiler ve öyle cevap geldi diye düşünüyorum. Kısa bir cevap geldi, sadece başvurumuzun son değerlendirme aşamasında olduğu ve sonucu belli olunca benimle iletişime geçileceği yazıyordu.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Sal Eyl 06, 2022 10:51 pm

Merhaba 39f için gereken belgeler arasında lise transkripti yok ama yine de eklemeli miyim ? Birde belgelerin fotokopilerini koyarken örneğin tercüme edilmiş noterli ve apostilli olan belgenin noterli halinin ve apostil kağıdının da mı fotokopisini çıkartmalıyım ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

hicmutludegilim

Mesaj gönderen hicmutludegilim » Çrş Eyl 07, 2022 1:44 am

yigitzuberlin yazdı: Sal Eyl 06, 2022 4:33 pm Hocam umarım gelir vizeyi alırsınız.

bsbi telegramda grup kurduk 4 kişiyiz telegram hesabınız varsa buyrun gelin
Telegram yok maalesef. Sizden eline vizesi ulaşmamış olan var mı hocam?

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Çrş Eyl 07, 2022 9:49 am

Arkadaşlar merhaba, FAU Erlangen belgeler(diploma vs) istiyor benden. Sitede 1 ay önce apostil kabul ediyordu şimdi konsolos onayı demiş. Belge onayı için randevu baktım yok. Acil olarak bana ne öneriyorsunuz?

Apostilli belgeyi okulun kabul etmesi gerekmez mi?

Biri cevaplarsa çok sevinirim.

cem.karatas

Mesaj gönderen cem.karatas » Çrş Eyl 07, 2022 1:54 pm

Selam arkadaslar,
41F icin Agustos ayinda iData’ya basvurmus olup randevusu atanmis olan kimse var mi aramizda?

babysharkdudu1_

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Çrş Eyl 07, 2022 1:59 pm

Vizesi gelen arkadaşlar vizeyi verdikleri tarih sizin istediğiniz tarihe uyuyor mu

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Çrş Eyl 07, 2022 2:11 pm

yagmurk yazdı: Sal Eyl 06, 2022 8:23 pm Merhaba, evet Almanya Dışişleri. Central Visa Processing Unit of the Federal Agency for Foreign Affairs diye geçiyor cevap olarak attıkları mailde. Telefonda görüşünce büyükelçilik kendilerine mail atmamı istemişti, ben de Almanya Ankara Büyükelçiliğinin info@ankara.diplo.de adresine tekrar mail atmıştım Almanca durumu açıklayarak. O maili dışişlerine ilettiler ve öyle cevap geldi diye düşünüyorum. Kısa bir cevap geldi, sadece başvurumuzun son değerlendirme aşamasında olduğu ve sonucu belli olunca benimle iletişime geçileceği yazıyordu.
Teşekkür ederim hocam, bize de aynı şeyi söylediler. Beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok gibi gözüküyor.

Kilitli