Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesaba para transferi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hamit56

Bloke hesaba para transferi

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 05, 2022 2:21 pm

Merhaba arkadaşlar. Şu sıralar bloke hesaba para atma aşamasındayım. Hesabımdaki paranın yarısı dolar yarısı TL. Transferwise sitesinde gönderilecek miktarı hesaplandigimda 2500 lira civarı bir gönderim ücreti çıkıyor. Burada takip ettiğim kadarıyla transferwise transfergo gibi para gönderme uygulamaları ucuz deniliyordu. Ancak bankadan bile pahalı gösteriyor. Eksik birşey mi yapıyorum. Birde sizce TL olan parayı dolar a çevirip bankadan dolar olarak göndermek daha mi mantıklı olur. Daha önce gönderim yapmış arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

eclipsali

Re: Bloke hesaba para transferi

Mesaj gönderen eclipsali » Pzt Eyl 05, 2022 2:55 pm

transferwise’da parayı tl olarak gönderiyorsun öbür türlü baya bir gönderim ücreti ödemen gerekiyor

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 05, 2022 5:52 pm

eclipsali yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 2:55 pm transferwise’da parayı tl olarak gönderiyorsun öbür türlü baya bir gönderim ücreti ödemen gerekiyor
Teşekkürler cevabınız için. Transferwise sitesindeki 2139 TL lik ücretimiz diye bir kısım var. O kafamı karıştırdı. Transfergo ya baktım orada öyle bir kısım göremedim. Muhtemelen transfergo ile gönderirim.

kıvanç77

Mesaj gönderen kıvanç77 » Pzt Eyl 05, 2022 10:59 pm

Ben de tam o aşamadayım ve transfer go ile göndereceğim. Tam olarak emin olmak için soruyorum sanırım transfergo bize bir tr ıbanı veriyor ve biz parayı oraya yolladığımızda transfergo sistemi içinde girdiğimiz yabancı ıban a otomatik yolluyor ? ve expatrio dan bana bir iban bilgisi gelmedi siz expatrio bloke hesap ibanınıza nerden ulaştınız acaba ?

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzt Eyl 05, 2022 11:19 pm

kıvanç77 yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 10:59 pm Ben de tam o aşamadayım ve transfer go ile göndereceğim. Tam olarak emin olmak için soruyorum sanırım transfergo bize bir tr ıbanı veriyor ve biz parayı oraya yolladığımızda transfergo sistemi içinde girdiğimiz yabancı ıban a otomatik yolluyor ? ve expatrio dan bana bir iban bilgisi gelmedi siz expatrio bloke hesap ibanınıza nerden ulaştınız acaba ?
Bende şuan Expatrio IBAN imi aktif etmedim. Ama Expatrio ya kayıt olduğunuzda hesabınızın onaylanmasını bekliyorsunuz. Hesabınız onaylandığında my produckt sekmesine tıklayın. Daha sonra blocked account ta tıklayın. Hemen altta awaiting money transfer diye bir yer var. Orada ki bilgileri doldurduğunuz da 05 nolu belgeyi verecek sanırım. Sanırım diyorum çünkü bende şuan onu aktif etmedim. İsterseniz Expatrio nun YouTube daki iki tane bloke hesap videosunu izleyin ve videonun açıklamalar kısmınida mutlaka okuyun para transferi hakkında bilgi veriyor.
Transfergo da sanırım dediğiniz gibi yolluyor. Öncelikle parayı yollayacağımiz miktarı ve adresin bilgilerini giriyoruz daha sonra buradaki bankanizdan transfergodaki adresinize para transfer için transfergo size gerekli bilgileri veriyor. YouTube de transfergo ile alakalı birkaç video var. Oradan da daha detaylı bakabilirsiniz.

kıvanç77

Mesaj gönderen kıvanç77 » Pzt Eyl 05, 2022 11:41 pm

hamit56 yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 11:19 pm Bende şuan Expatrio IBAN imi aktif etmedim. Ama Expatrio ya kayıt olduğunuzda hesabınızın onaylanmasını bekliyorsunuz. Hesabınız onaylandığında my produckt sekmesine tıklayın. Daha sonra blocked account ta tıklayın. Hemen altta awaiting money transfer diye bir yer var. Orada ki bilgileri doldurduğunuz da 05 nolu belgeyi verecek sanırım. Sanırım diyorum çünkü bende şuan onu aktif etmedim. İsterseniz Expatrio nun YouTube daki iki tane bloke hesap videosunu izleyin ve videonun açıklamalar kısmınida mutlaka okuyun para transferi hakkında bilgi veriyor.
Transfergo da sanırım dediğiniz gibi yolluyor. Öncelikle parayı yollayacağımiz miktarı ve adresin bilgilerini giriyoruz daha sonra buradaki bankanizdan transfergodaki adresinize para transfer için transfergo size gerekli bilgileri veriyor. YouTube de transfergo ile alakalı birkaç video var. Oradan da daha detaylı bakabilirsiniz.
Evet şimdi siz diyince hatırladım, internette bir çok bilgi oldugu için karışabiliyor teşekkür ederim. Vize randevu tarihim geldiğinde ilk iş bloke işini halledeceğim. Umarım bir an önce gelir de...

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Pzt Eyl 19, 2022 7:54 pm

Arkadaşlar merhaba vize randevum 1 hafta önce değiştirildi ve 22 eylüle verildi. 41fden 861 euro*12 ile swift yaptım fintiba transferi kullanıp. Swift işlemi hala sürüyor. Eğer vizeye yetişmezse ne öneriyorsunuz?

Swift dökümanı ve fintiba transfermate ekranının falan ss görüntülerini veren daha önce oldu mu acaba?