Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon mektubu ornekleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzt Ağu 12, 2013 11:55 pm

Motivasyon mektubuna "Sehr geehrte Damen und Herren" tarzi girisler falan yapmak gerekir mi?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Eyl 20, 2013 1:42 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ben senin yerinde olsam mesela soyle bisey yazardim:)

Mein Name ist Merve Asci, geboren am 09.12.1986 in Izmit/Turkei. Ich habe im vergangenen Sommersemester mein Studium “ Lehramt der Deutschen Sprache“ an der turkischen Universitaet Selcuk in Konya erfolgreich abgeschlossen. Zurzeit strebe ich im Studienfach “ Erziehungswissenschaft “ meinen Abschluss an der Ruhr Universitaet Bochum an, den ich voraussichtlich im April dieses Jahres erhalten werde. Mit diesem Schreiben mochte ich Ihnen die Moglichkeit geben, sich eine bessere Vorstellung von meiner Person zu machen und Ihnen Grunde fur meine Bewerbung an dieser Stelle darlegen.

Waehrend meines Studiums in der Turkei hatte ich die Gelegenheit wahrgenommen, die deutsche Kultur und Sprache naeher kennenlernen zu konnen. Ich habe stets vorgehabt, eine erfolgreiche Deutschlehrerin zu werden. Um meine Deutschkenntnisse zu verbessern, habe ich im Jahr 2009 in Berlin einen 2-monatigen Sommerkurs besucht. Bei diesem Besuch habe mich entschieden, mein Studium in Deutschland fortzusetzen. Im Laufe meines Studiums erlangte ich Kenntnisse aus verschiedenen Themenbereichen, die in das Feld der Erziehungswissenschaft hineinreichen. Studienfaecher wie „Psychologie der Erziehung, die Methoden der wissenschaftlichen Forschungen, die speziellen Methoden der Kindererziehung usw. konnten mir ein breit gefaechertes Wissen daruber vermitteln. Im Zuge der Projektarbeiten und universitaetsinternen Praktika befasste ich mich dabei vertiefend mit den Gebieten der Lehrmethoden und Kontakt mit den Schulern. Aufgrund dieser Erfahrungen bringe ich mit, gute Menschenkenntnisse und die Faehigkeit, sich in andere hinein zu versetzen. Demnach habe ich die Lust, mit den unterschiedlichsten Menschen zu arbeiten. Daruber hinaus finde ich mich selbst ein guter Zuhorer.

Nach dem Abschluss meines Studiums an der Ruhr Universitaet Bochum mochte ich nun meine weitere studentische Laufbahn “ Erziehungswissenschaft “ in meinem Heimatland fortsetzen. Eine wichtige Rolle fur meine Entscheidung zugunsten Ihrer Universitaet spielte neben der Stadt Bochum, die sicherlich ein außerordentliches Kultur-, Freizeit-, Wohnangebot bieten, die gute Reputation, die die Ruhr Universitaet Bochum weit uber die nordrhein westfaelische Landesgrenzen hinaus genießt.

Ich hoffe, dass ich Ihnen mit diesem Schreiben einen ersten guten Eindruck vermitteln konnte und wurde mich freuen, von Ihnen eine positive Antwort zu bekommen.

[/quote]

bunun Turkcesini gonderebilir misiniz? Yada Almancasi olan arkadaslardan biri cevirebilir mi?kendime uyarlayim tekrar Almanca\'ya cevirticegim
yardimci olursaniz cok senivirim tesekkurler :)

Raptik

Mesaj gönderen Raptik » Cmt Eyl 28, 2013 1:29 pm

Hic sanmiyorum. Gel bakalim sen bizden mezun oldun biraz bizde calis demezler. Niye ?

1. O kadar kalifiyeli bir ogrenci olursan zaten sirketler ari kusu gibi mezun olmadan kapar.

2. Lisans TR\'de Master Almanya\'da. - Lisans TUM\'de Master TUM\'de. Kim secilir ? (Tam tersini kendi ulken icin dusunebilirsin)

3. Alman hukumetine hizmet etmeni isteyecek olurlarsa ki hizmete ihtiyac duymayan bir yer,buyuk ihtimal para isterler. Sen 8-10 yere basvurmadan kimse senin farkina varip burada hizmet etmene zorlayamaz.

fadil

Mesaj gönderen fadil » Cum Oca 16, 2015 1:22 am

Iyi gunler konu cok eski ama yardima ihtiyacim var.Almanya\'da ogrenimime devam etmek istiyorum.Sadece motivasyon yazisi eksik kaldi.Ornek olarak bir tane gonderebilir misiniz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 16, 2015 4:03 pm

3 tane ornek var iste bu baslikta.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Oca 16, 2015 8:12 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

3 tane ornek var iste bu baslikta.[/quote]

Ben Idata firmasini aradim benden istenilen belgelerin dokumunu masl adresime yollayin dedim yolladilar ozgecmis ayri motivasyon yazisi ayri isteniyor o nasil olacak?
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Cmt Oca 17, 2015 11:46 am

Motivationsschreiben yaninda ayri olarak bir adet tabellarischer Lebenslauf hazirlaman gerekiyor. Internette bircok tablo halinde ozgecmis ornekleri var, sana uygun olanini secip hazirlayabilirsin.

fadil

Mesaj gönderen fadil » Çrş Oca 21, 2015 9:15 pm

Buradakiler almanca ve bunlari anlayacak kadar almanca bilgim yok.Bana turkce lazim :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 22, 2015 6:15 pm

evraklarin almanya daki yabancilar dairesine gonderilecek ve ordakiler de turkce bilmedigin icin almanca yazman gerekiyor. Veya kendin turkce olarak neden almanya da egitim almak istedigini, neden o bolumu okumak istedigin ve hangi sehirde kalacaksan neden o sehiri istedigini belirten bir yazi yazip almancaya cevirtebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zeldaceren

Re: Motivasyon mektubu ornekleri

Mesaj gönderen zeldaceren » Pzr Eyl 04, 2022 3:51 pm

Merhabalar benim de 6 Eylül 2022 Salı günü vize görüşmem var motivasyon mektubum hazır ama fikrinizi almak isterim bakmak isteyen olursa dönüş yaparsa sevinirim

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Eyl 05, 2022 2:07 am

zeldaceren yazdı: Pzr Eyl 04, 2022 3:51 pm Merhabalar benim de 6 Eylül 2022 Salı günü vize görüşmem var motivasyon mektubum hazır ama fikrinizi almak isterim bakmak isteyen olursa dönüş yaparsa sevinirim
Hangi konsolosluk?Benimde 7 Eylül'de

hatis

Mesaj gönderen hatis » Pzt Eyl 05, 2022 9:39 am

Physiker yazdı: Prş Oca 22, 2015 6:15 pm evraklarin almanya daki yabancilar dairesine gonderilecek ve ordakiler de turkce bilmedigin icin almanca yazman gerekiyor. Veya kendin turkce olarak neden almanya da egitim almak istedigini, neden o bolumu okumak istedigin ve hangi sehirde kalacaksan neden o sehiri istedigini belirten bir yazi yazip almancaya cevirtebilirsin.
Merhaba,

Motivasyon mektubunu ingilizce olarak sunabilir miyiz?

watrik

Mesaj gönderen watrik » Pzt Eyl 05, 2022 11:22 am

Merhabalar dostlar, motivasyon mektubu kısa ve öz mu tutulmalı yoksa gitme amacı ve motivasyon detaylıca sebeplendirilmeli mi?

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Pzt Eyl 05, 2022 11:55 am

watrik yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 11:22 am Merhabalar dostlar, motivasyon mektubu kısa ve öz mu tutulmalı yoksa gitme amacı ve motivasyon detaylıca sebeplendirilmeli mi?
Sayfa sayısı 1.5 olursa en fazla iyi olacaktır. Ben 1.5 sayfa yazarak ayrıntılı bir şekilde neden Almanya’yı ve bölümümü seçtiğini anlatmıştım.

zeldaceren

Mesaj gönderen zeldaceren » Pzt Eyl 05, 2022 1:39 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 2:07 am Hangi konsolosluk?Benimde 7 Eylül'de
Ankaradaki Konsolosluk sizin nerde

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Eyl 05, 2022 2:02 pm

zeldaceren yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 1:39 pm Ankaradaki Konsolosluk sizin nerde
Bende Ankara .Süreç hakkında birbirimizi bilgilendirebilir miyiz buradan .Umarım vizelerimizi alırız.🙏

watrik

Mesaj gönderen watrik » Pzt Eyl 05, 2022 2:29 pm

Merhabalar dostlar konu açamadığım için buradan yazıyorum. Türkiye’de bir üniversitede psikoloji bölümünden mezun oldum. Almanya’da İngilizce Bachelor için kabul aldım. Motivasyon mektubumda iki bölüm arasında bağlantı kurup ileride master yapmak istediğimden bahsettim. Sizce uygun mudur? İki bölüm arasında bağlantı kurmam ve master yapmak istiyorum diye eklemem benim için olumlu mu olur yoksa olumsuz mu? Hiç ilk okuduğum bölümden bahsetmemek daha mı iyi?

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Eyl 05, 2022 2:38 pm

watrik yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 2:29 pm Merhabalar dostlar konu açamadığım için buradan yazıyorum. Türkiye’de bir üniversitede psikoloji bölümünden mezun oldum. Almanya’da İngilizce Bachelor için kabul aldım. Motivasyon mektubumda iki bölüm arasında bağlantı kurup ileride master yapmak istediğimden bahsettim. Sizce uygun mudur? İki bölüm arasında bağlantı kurmam ve master yapmak istiyorum diye eklemem benim için olumlu mu olur yoksa olumsuz mu? Hiç ilk okuduğum bölümden bahsetmemek daha mı iyi?
Benimde sizinkine benzer bir durumum var . Edebiyat bölümünden işletme bölümüne yatay geçiş yaptım.Umarim bir sorun çıkarmazlar .

watrik

Mesaj gönderen watrik » Pzt Eyl 05, 2022 2:56 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 2:38 pm Benimde sizinkine benzer bir durumum var . Edebiyat bölümünden işletme bölümüne yatay geçiş yaptım.Umarim bir sorun çıkarmazlar .
Vize görüşmesi yaptınız mı ve motivasyon mektubunda nasıl açıkladınız hocam?

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Eyl 05, 2022 3:44 pm

watrik yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 2:56 pm Vize görüşmesi yaptınız mı ve motivasyon mektubunda nasıl açıkladınız hocam?
Görüşmem 7 Eylül'deydi ama şimdi erteledim belgelerim tam olmadığı için.Ben sadece edebiyat bölümünün bana göre olmadığını ezbere dayalı bir bölümde okumak istemediğim için yatay geçiş yaptığımı söyledim.