Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yanlis Vergi Sinifi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bar2an

Yanlis Vergi Sinifi

Mesaj gönderen bar2an » Pzt Eyl 05, 2022 2:27 pm

Merhabalar,

Mart ayinda basladigim isimden ayrildiktan sonra maas dokumlerimi incelerken, muhasebenin is bilmezliginden oturu, steuerklasse 1 olarak fatura edilmem gerekirken 6 olarak faturalandirilmisim. Her ay gelir vergisi kesildigi icin ciddi bir maddi kayip soz konusu maalesef.

Gorusmelerim sonucu vergi iadesi formu doldurarak bunu duzeltmenin kolay oldugunu ogrendim ancak sureci bir turlu anlayamadim. Su an vergi iadesi formu doldurmak istedigimde 2021 icin doldurabiliyorum.

Daha once bu tarz bir sorunu tecrube etmis ve cozumunu bulabilmis iseniz yardiminiz cok degerlidir.

Sevgiler

lumos

Re: Yanlis Vergi Sinifi

Mesaj gönderen lumos » Sal Eyl 20, 2022 6:09 pm

Nereyle görüştünüz? Çalıştığınız yerin muhasebecisiyle direkt iletişime geçtiniz mi? Onlar düzeltip paranızı iade edebilir sanırım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yanlis Vergi Sinifi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 23, 2022 10:45 am

Bulundugunuz sehirdeki Finanzamt ile kontaga gecin. Geri iade alirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com